Ogłoszenia duszpasterskie 3.02.2008 r.

reklama: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . czytaj poniżej.

W poniedziałek i we wtorek – Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 – na rozpoczęcie i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Okazja do Spowiedzi św. – codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.
W dni, poprzedzające Środą Popielcową – okazja do Spowiedzi św.: rano – od godz. 7.30 wieczorem – od godz. 16.15.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
– w poniedziałek, o godz. 16.00 – dla Dzieci
– we wtorek o godz. 16.00 – dla Młodzieży.

W poniedziałek, o godz. 17.45 – w salce, noworoczne spotkanie młodzieżowej Sodalicji Mariańskiej i Dzieci Maryi.

We wtorek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
O godz. 16.15 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, z polecanymi intencjami modlitewnymi i adoracją relikwii św. Ojca Pio. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie wody, soli i chleba św. Agaty.

W Środę Popielcową, 6 lutego – rozpoczynamy Wielki Post.

W tym dniu obowiązuje Wszystkich Wiernych Kościoła post i wstrzemięźliwość – czyli post ścisły, polegający na zachowaniu wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i ograniczeniu posiłków do syta – do jednego w ciągu dnia. Msze św. w tym dniu odprawimy w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. posypywania głów popiołem. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
Okazja do Spowiedzi św. w Środę Popielcową – pół godziny przed każdą Mszą św.

W czwartek , 7 lutego, o godz. 17.00 – Msza św. w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii.

W piątek – o godz. 16.15 – pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z modlitwą za Zmarłych zalecanych, i adoracją relikwii Krzyża św. O godz. 17.00 – Msza św. szkolna.
Zalecki, wypominki za Zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – można składać w zakrystii.

Przyszła niedziela – to I Niedziela Wielkiego Postu, przeżywana przez Kościół jako Niedziela Trzeźwości. Kościół zachęca wszystkich Wiernych do zachowania w Wielkim Poście wstrzemięźliwości i abstynencji od alkoholu. W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 – odprawimy pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W przyszłą niedzielę, 10 lutego, w przeddzień wspomnienia Matki Boskiej z Lourdes, o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich naszych Chorych Parafian, o Boże łaski, zdrowie , opiekę Bożą i błogosławieństwo.

Tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, odbędą się w naszym kościele, w IV tygodniu Wielkiego Postu, od niedzieli do środy, od 2 – 5 marca br. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Józef Kiedos, z Jaworza, koło Bielska . W tym czasie odbędą się też Rekolekcje Szkolne dla Dzieci szkolnych i przedszkolnych, oraz Młodzieży gimnazjum.

Kazania pasyjne, w kolejne niedziele Wielkiego Postu, podczas Nabożeństw Gorzkich Żali, głosić będzie Ks. Adam Wycisk, wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. w Tychach.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.45, proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i naszej gazetki parafialnej Głos św. Jana Chrzciciela.

Można składać ofiary za miejsca w ławkach na rok 2008.
Można zamawiać Msze św. na cały 2008 rok.

Zapraszam Parafian / dorosłych, młodzież i dzieci / na całodniowy wyjazd do Ostrawy i Cieszyna, w czwartek 13 marca 2008 r., na „Misterium Męki Pańskiej”, wystawiane w Teatrze Miejskim przez Zespół Teatralny parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Koszt przejazdu wraz z biletem wstępu – 45 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i u Pani Krystyny Lubowieckiej.

Jest możliwość bezpłatnej opieki, refundowanej od 1 stycznia br., przez NFZ, nad osobami przewlekle i obłożnie chorymi w domu. Osoby i Ich Rodziny, zainteresowane taką pomocą, mogą kontaktować się z naszą Parafianką, Panią Bogusławą Czech, zamieszkałą przy ul. Targiela 101; telefon: 032 217 32 09 / po godz. 16.00 /. Również Ks. Proboszcz udziela bliższych informacji.

Zachęcam Parafian do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła. I tutaj!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *