07.03.04 – II Niedziela Wielkiego Postu

W niedzielę, o godz. 15.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Msza św. popołudniowa – o godz. 16.00.

Kolekta w niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
W drugą niedzielę miesiąca – kolekta specjalna – na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na opłacenie powiększonych żyrandoli w kościele. „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

We wtorek – o godz. 16.15 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, z modlitwą w intencjach polecanych, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i adoracja relikwii św. Ojca Pio.

W piątek o godz. 16.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z modlitwą za Zmarłych zalecanych, i adoracją relikwii Krzyża św.
O godz. 17.00 – Msza św. szkolna.
W sobotę – dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

W sobotę, 10 marca zapraszam Wszystkich na film „Tryptyk rzymski”, według poematu Ojca św. Jana Pawła II, do kina City Point w Tychach. Koszt biletu i przejazdu – 15 zł. Zapisy w zakrystii.

W III Niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca – rozpoczniemy nasze tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy, 14 marca br. W tym czasie odbędą się też Rekolekcje Szkolne. Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Franciszkanie z Paprocan.

Zapraszam Wszystkich Parafian do udziału w tej Wielkopostnej zadumie nad Słowem Bożym, swoim życiem, obecnością Ukrzyżowanego Chrystusa w Eucharystii, i zachęcam do modlitwy w tej intencji.

Zalecki za Zmarłych, z okazji Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – można składać w zakrystii.

Okazja do Spowiedzi św. – codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. i nabożeństwem, w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Targiela za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła, w najbliższą sobotę o godz. 8.45 – przed Rekolekcjami Parafialnymi – proszę mieszkańców ul. Janowickiej i Strzeleckiej.

Bardzo dziękuję Wszystkim Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza, w miniony czwartek.

Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” i naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”.

W zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece – w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny.

Zapraszam Parafian / dorosłych, młodzież i dzieci / do wyjazdu do Cieszyna, w sobotę 24 marca 2007 r., na „Misterium Męki Pańskiej”, wystawiane w Teatrze Miejskim przez Zespół Teatralny parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Koszt przejazdu wraz z biletem wstępu – 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i u Pani Krystyny Lubowieckiej.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych , połączonym z nauką przedślubną, konferencją tematyczną, okazją do Spowiedzi św. i Mszą św. Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele, przed Niedzielą Palmową – w sobotę 31 marca br., o godz. 16.00.

W III piątek miesiąca, 16 marca – jako owoc Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych, odprawimy ulicami Cielmic – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpoczniemy w kościele o godz. 18.00, a zakończymy na Osiedlu „Ogrodnik”.

Intencje Mszalne dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *