18. 03. 2007 r.- IV Niedziela Wielkiego Postu

O godz.10.00 – Msza św. w intencji Mężów naszej Parafii i o uświęcenie naszych Rodzin, z okazji jutrzejszej Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

O godz. 15.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Popołudniowa Msza św. – o godz. 16.00.
Kolekta dzisiejszej przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. . W przyszłą niedzielę również kolekta na nasze cele parafialne, szczególnie na renowację tabernakulum. Za wszystkie złożone ofiary – składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

W poniedziałek 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W wtorek– o godz. 16.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

W piątek- o godz. 16.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z modlitwą za Zmarłych zalecanych, i adoracją relikwii Krzyża św.

O godz. 17.00 – Msza św. szkolna.

Okazja do Spowiedzi św. – codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. i nabożeństwem, w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W przyszłą – V Niedzielę Wielkiego Postu, Niedzielę Krzyża Świętego – rozpoczynamy czas Pasyjny Wielkiego Postu – czas Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną nasze domowe krzyże przyniesione do kościoła. Proszę, aby przyozdobić te krzyże na czas ostatnich dwóch tygodni pasyjnych. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali oddamy szczególną cześć Krzyżowi Świętemu. Proszę też o upiększenie i udekorowanie naszych przydrożnych krzyży na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu.

Ofiary na kwiaty, dekorację Bożego Grobu i Ciemnicy, oraz świąteczny wystrój kościoła można składać do skarbonki „Na kościół” – przy wejściu na chór, lub do koszyczka przed kościołem – podczas zbiórki w Niedzielę Palmową.

Dziękuję Wszystkim Parafianom za udział w naszych Wielkopostnych Rekolekcjach, i odprawionym w miniony piątek – Nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję też Panom za pomoc w różnych pracach w kościele. O sprzątanie kościoła, w najbliższą sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności / strona od kościoła /.

Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, „ Małego Gościa Niedzielnego”, i naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”.

W zakrystii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne, przewodniki do liturgii Triduum Paschalnego i świece – w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny. Są też świece wielkanocne „Caritas”, jako dzieło pomocy potrzebującym w cenie 5 zł.

Zapraszam Parafian / dorosłych, młodzież i dzieci / do wyjazdu do Cieszyna, w najbliższą sobotę 24 marca 2007 r., na „Misterium Męki Pańskiej”, wystawiane w Teatrze Miejskim przez Zespół Teatralny parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Koszt przejazdu wraz z biletem wstępu – 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i u Pani Krystyny Lubowieckiej. Wyjazd spod kościoła – w sobotę, o godz. 12.30 . Po spektaklu w Cieszynie jest możliwość udania się do Panewnik, do Ojców Franciszkanów, dokąd zaproszeni jesteśmy na przygotowane przez Nich Misterium Męki Pańskiej – „Kalwaria Ślaska”. Powrót po godz.22.00.

Przy okazji trwającego czasu Wielkiego Postu, zachęcam Parafian do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych, połączonym z nauką przedślubną, konferencją tematyczną, okazją do Spowiedzi św. i Mszą św. Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele, przed Niedzielą Palmową – w sobotę 31 marca br., o godz. 16.00.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *