Ingrid Trobisch

SPOTKANIE Z INGRID TROBISCH

SPOTKANIE Z INGRID TROBISCH

24.IV.2007

„Wydadzą owoc nawet i w starości, pełni soków i zawsze żywotni.” (Ps 92,15)

Czy myślałeś, że możesz zobaczyć jeszcze w Polsce na żywo Ingrid Trobisch, która ma już ponad 80 lat i na stałe mieszka w USA? Tak(!) – we wtorek 24 kwietnia w Warszawie, od godz. 18:30 w dolnym kościele parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie (ul. KEN 101, pomiędzy stacjami metra Ursynów i Stokłosy).

Ta postać – legenda, która budzi od razu niezwykle pozytywne emocje kojarzy się przede wszystkim z książką „Być kobietą”, która w latach 80-tych krążyła w Polsce w co najmniej kilku pirackich wydaniach. W latach 70-tych pokolenie ówczesnych nastolatków zaczytywało się książkami Waltera – „Kochałem młodą dziewczynę” i „Którędy do małżeństwa”.

Walter i Ingrid Trobisch, luterańscy misjonarze byli w latach 50/60 pionierami na skalę światową, skutecznie głosząc Ewangelię w trudno wówczas dostępnych rejonach Afryki. Potem z ich pracy narodziła się ekumeniczna służba Family Life Mission, ze szczególnym namaszczeniem do wprowadzania wierzących w zwykle przemilczany temat Bożego planu dla seksualności. Ich książki dla młodzieży o czystości przedmałżeńskiej i samoakceptacji wydane w kilkudziesięciu językach dotąd cieszą się niesłabnąca popularnością. Ich książki są cenione i wydawane w świecie ewangelickim i katolickim.

Praca Family Life Mission na całym świecie budzi podziw jako „czytelne świadectwo jedności chrześcijan”. Słyszeliśmy, że Jan Paweł II, który pragnienie takiego świadectwa wyraził we Wrocławiu (1997) – wspomniał o Trobischach honorując medalem prof. J. Rötzera. W końcu ich służba też bardzo przyczyniła się do propagowania na świecie Naturalnego Planowania Rodziny!

Na spotkaniu będzie można nabyć książki W. i I. Trobisch wydane w Polsce, m.in. 3 zupełnie nowe tytuły:

  1. Znaczenie aktu małżeńskiego (spisany z taśmy magnetofonowej tekst ostatniego w życiu publicznego wystąpienia Waltera)
  2. Moja żona nie jest zainteresowana seksem (o typowych problemach małżeństw)
  3. Ucząc się żyć po utracie ukochanej osoby (o przezywaniu żałoby, Ingrid dzieli się swoją historią po nagłej śmierci Waltera w 1979 roku)

Ingrid towarzyszyć będzie jej mąż Lauren Youngdale, którego poślubiła w 1999 roku, po 20 latach wdowieństwa (on także był wdowcem). Czyż nie jest to wspaniałe świadectwo, czucie się w oczach Bożych piękną i godną pokochania, nawet w wieku ponad 70 lat? Nic dziwnego, że gdy ta kobieta o twarzy pokrytej zmarszczkami wchodzi na salę – zwykle rozlega się szmer podziwu.

Wstęp wolny.

Organizatorem spotkania jest Misja Służby Rodzinie – polski oddział Family Life Mission.

Kontakt: msr@wa.onet.pl

Szczegółowe informacje będą podane na stronie: www.msr.org.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *