1.04.2007 r.- 9.04.2007 r. Ogłoszenia

1.04.2007 r. VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Wielkiego Postu , Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynającą obchód Wielkiego Tygodnia, w którym wspominać będziemy mękę i śmierć naszego Zbawiciela.M

Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Msza św. o godz. 10.00 – rozpocznie się poświęceniem palm na placu za kościołem i uroczystą procesją do kościoła.
O godz. 15.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Popołudniowa Msza św. –
O godz. 16.00. Kolekta niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. Za wszystkie składane ofiary- serdeczne „Bóg zapłać!”.
Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu, dekorację Ciemnicy i na świąteczny wystrój kościoła.
W niedziele– w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, o godz. 14.00 – rozpocznie się doroczne spotkanie Młodzieży całej naszej archidiecezji, w ramach Światowego Dnia Młodzieży.
W Wielki Poniedziałek
2 kwietnia w 2 rocznicę śmierci Sługi Bożego Ojca św. Jana Pawła II, modlić się będziemy w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Papieża. Modlitwę rozpoczniemy w kościele o godz. 21.00 – Apelem Jasnogórskim, a zakończymy przy Krzyżu Misyjnym o godz. 21.37 – w godzinie śmierci Jana Pawła II Proszę o zapalenie zniczy przy krzyżu misyjnym.

W Wielki Wtorek
o godz. 17.15 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, z modlitwą w intencjach polecanych, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i adoracja relikwii św. Ojca Pio.
o godz. 18.45 – w kościele – spotkanie Rodziców Dzieci, które w tym roku – 20 maja, przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

W Wielką Środę
o godz. 9.30 – proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza. Proszę Wszystkich o uporządkowanie do tego dnia grobów swoich bliskich.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej i Osiedla „Ogrodnik” za przedświąteczne sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, O sprzątanie kościoła w Wielką Sobotę, po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej – proszę mieszkańców ul. Ziołowej i Małej .
Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”- dziś jako dodatek płyta z muzyką pasyjną.
W zakrystii można nabyć jeszcze przewodniki do liturgii Triduum Paschalnego, świece – w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny, oraz świece wielkanocne „Caritas”, jako dzieło pomocy potrzebującym w cenie 5 zł. Są też Modlitewniki z modlitwami za wstawiennictwem Jana Pawła II, w cenie 15 zł.

Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek udziałem całej Parafii we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej
O godz. 18.30. Jest to dzień ustanowienia przez Pana Jezusa Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
W tym dniu, jak Uczniowie w Wieczerniku, chciejmy uczestniczyć w pełni we Mszy św. przystępując do Komunii św. pod dwiema postaciami.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na odnowione tabernakulum.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.
Wielki Piątek jest Pamiątką Męki Pańskiej. W tym dniu wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz.7.30.
Droga Krzyżowa i adoracja relikwii krzyża św.- o godz. 8.30
Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.30. Składa się ona z liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą.
Na zakończenie – Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Bożego Grobu.
Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie i adoracja Krzyża trwać będzie do godz. 22.00.
Bardzo proszę Parafian, aby na Wielki Piątek przyozdobili kwiatami przydrożne krzyże i zapalili intencyjne świece.
Wielka Sobota jest dniem zadumy i modlitwy przy Panu Jezusie spoczywającym w Grobie, a także dniem adoracji Krzyża Świętego. Zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do zakończenia wieczornej liturgii Wigilii Paschalnej.
Od godz. 7.30 – adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie i adoracja Krzyża.
Święcenie potraw wielkanocnych – o godz. 14.00 i 15.00.

Okazja do Spowiedzi św.:

-w Wielki Czwartek – od godz. 9.00 – 11.30 i od 15.30 – 18.00
– w Wielki Piątek – od godz. 9.30 – 11.00 i od 15.30 – 18.00
– w Wielką Sobotę – od godz. 9.30 – 11.00 i od 15.30 – 19.00

Liturgia Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się przy wejściu do kościoła – o godz. 19.30 – poświęceniem ognia i paschału. Po liturgii Słowa rozpocznie się liturgia chrzcielna z poświęceniem wody chrzcielnej, wody święconej i odnowieniem przez całą Parafię przyrzeczeń Chrztu św. Proszę przynieść na Liturgię Paschalną wodę i świece. Następną częścią liturgii – jest Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego i uroczysta Procesja Rezurekcyjna.
Kolekta w Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną przeznaczona będzie na potrzeby parafialne.
Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci do czynnego i pełnego uczestnictwa w Liturgii Świętego Triduum Paschalnego. W te dni możemy zyskiwać odpust zupełny.
Kazania podczas liturgii tych Świętych Dni wygłosi, a także posługą w konfesjonale służyć będzie /w godzinach popołudniowych/ Ks. Zbigniew Nocoń, z Katowic.
Obchód Niedzieli Wielkanocnej Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Procesją Zmartwychwstania i Mszą św. o godz. 8.00.
Następne Msze św. o godz. 10.00 i 11.30. Uroczyste Nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Nie będzie w tym dniu Nieszporów. Kolekta w tym dniu – na Wydział Teologiczny UŚ. i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Chrystus, który zaprasza nas do trwania przy Jego Krzyżu i uczestnictwa w Jego męce i śmierci, ukazał nam Prawdę o życiu i zmartwychwstaniu, i doprowadził do chwały i zwycięstwa.

Ks. Proboszcz

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *