10.06.2007 Ogłoszenia duszpasterskie

10.06.2007 X Niedziela Zwykła

o godz. 15.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z Procesją wokół kościoła. Popołudniowa Msza św. o godz. 16.00.
Kolekta , w drugą niedzielę miesiąca – jako kolekta specjalna, przeznaczona jest na prace remontowe na cmentarzu i przy kościele. W przyszłą niedzielę, kolekta także na nasze cele parafialne. Przed kościołem, w przyszłą niedzielę – zbiórka na odświętny wystrój kościoła z okazji Odpustu. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.
W tym tygodniu, w łączności z Oktawą Bożego Ciała – codziennie do piątku – Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiać będziemy Nabożeństwa Eucharystyczne z Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam Dorosłych, Młodzież i Dzieci.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy :
– w poniedziałek, 11 czerwca – św. Barnabę, Apostoła,
– we wtorek, 12 czerwca
– bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, kapłanów wraz z Towarzyszami męczeństwa,
– w środę, 13 czerwca – św. Antoniego z Padwy,
– w czwartek, 14 czerwca – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.45 – w salce, spotkanie organizacyjne III Parafialnego Festynu Odpustowego. Wszystkich Dorosłych i Młodzież, którzy chcieliby włączyć się w organizację Festynu – serdecznie zapraszam !

W środę, 13 czerwca – przypada Dzień Fatimski:
– o godz. 18.00 – Msza św. w intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej i ofiarodawców
– o godz. 19.00 – Różaniec fatimski
– o godz. 19.45 – Nabożeństwo Eucharystyczne, procesja ze świecami z Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie
– o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski .
W zakrystii można nabyć lampiony na procesję Dnia Fatimskiego.
Okazja do Spowiedzi św. – zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W piątek– obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Jest to III piątek miesiąca. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie bowiązuje post piątkowy, tzn. zachowanie wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

W sobotę– obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu modlić się będziemy o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.
O godz. 15.00 – zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji Uczniów III klas gimnazjum kończących naukę, Ich Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przygotowali w tym roku piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała.
Dziękuję za zaangażowanie, podjęty trud i poświęcony czas.
Dziękuję Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i odprawieniu Mszy św. i podczas Procesji.
Dziękuję za przygotowanie i czuwanie nad nagłośnieniem całej uroczystości.
Dziękuję Panu kościelnemu, Panu organiście i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii.
Dziękuję Dziewczynkom sypiącym kwiaty, Dzieciom wczesnokomunijnym i pierwszokomunijnym,
a także obchodzącym I rocznicę I Komunii św. za obecność w odświętnych, pierwszokomunijnych strojach. Dziękuję Ich Rodzicom. Dziękuję Ministrantom, Lektorom, Sodalicji mariańskiej, Dzieciom Maryi, Paniom Katechetkom i Panom niosącym baldachim.
Dziękuję Służbom porządkowym – Policji i Straży Miejskiej.
Dziękuję Parafianom za udekorowanie domów, za obecność, modlitwę i wspólny śpiew; za świadectwo naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła na najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców Osiedla „Ogrodnik”.

Serdecznie dziękuję wszystkim Panom za wykonane w tym tygodniu prace remontowe przy kościele i prace porządkowe przy jego obejściu; za malowanie fasady kościoła, wypożyczenie zwyżki, a także za malowaniu przęseł parkanu cmentarnego.

Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, i naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *