Ogłoszenia duszpasterskie 5. 08. 2007 r.

– w poniedziałek, 6.08 – Święto Przemienienia Pańskiego
– w środę, 8.08 – wspomnienie św. Dominika, kapłana
– w czwartek, 9.08 – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, Patronki Europy
– w piątek, 10.08 – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
– w sobotę, 11.08 – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

w poniedziałek – Msza św. wyjątkowo rano, o godz. 7.00, ze względu na wyjazd pielgrzymów do Pragi.

We wtorek
o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

O godz. 18.00 – Msza św. w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii.
Okazja do Spowiedzi św. – zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.
Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła na najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /strona od kościoła/ .
Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” i naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, oraz czasopism wyłożonych na stoliku z tyłu kościoła. W miesiącu sierpniu są jeszcze wolne intencje mszalne.
Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

W niedzielę 19 sierpnia br. odbędzie się tradycyjna pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Z naszej parafii Pątniczki udadzą się do Piekar autokarem. Można zapisywać się w zakrystii. Koszt przejazdu – 15 zł.
Jest możliwość wyjazdu na obchody kalwaryjskie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętni na wyjazd 6- dniowy od 14 – 19 sierpnia br. /od wtorku do niedzieli/ proszeni są o zgłoszenie się do Pana Józefa Pinocy – przewodnika kalwaryjskiego, zaś osoby zainteresowane wyjazdem jednodniowym – na główne uroczystości –

w piątek – 17 sierpnia br. proszone są o zgłoszenie się do Pani Krystyny Lubowieckiej.
W dniach 31 sierpnia i 1 września / piątek – sobota / planowany jest parafialny wyjazd Młodzieży do Warszawy i Niepokalanowa. Zapraszam do udziału również Dorosłych. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu – 100 zł. / przejazd, wstępy, nocleg, kolacja i śniadanie /.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *