VIII NIEDZIELA ZWYKŁA (Ogłoszenia)


W niedzielę (25.05) doroczna pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich, do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej

* 8.30 – Godzina różańcowa; * 9.15 – Przybycie Księży Biskupów, procesja z Obrazem MB Piekarskiej na Kalwarię; Msza św. koncelebrowana z homilią ks. abpa Kazimierza Nycza * 14.00 – Godzina młodzieżowa; * 15.00 – Nabożeństwo majowe i procesja z Obrazem MB do Bazyliki.

[porządek nabożeństw – tylko dla zarejestrowanych użytkowników]
jeżeli jeszcze nie masz konta – kliknij tutaj, jeżeli nie jesteś jeszcze zalogowany zaloguj się.

O godz. 15.30 – Nabożeństwo majowe, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św. 
 
 Kolekta niedzieli przeznaczona jest przeznaczona na naszą archidiecezję. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i Katolicki Uniwersytet Lubelski. ?Bóg zapłać? Wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary, również te kopertowe i przekazywane na konto parafii, na remont dachu naszego kościoła.

W niedzielę (25.05) przed kościołem można jeszcze złożyć ofiary na poszkodowanych w wyniku cyklonu w Birmie i trzęsienia ziemi w Chinach.

Zapraszam na ostatnie w tym roku Nabożeństwa majowe, połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, które odprawimy w tym tygodniu – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek ? o godz. 17.30, a w środę i sobotę o godz. 7.30. Nabożeństwo wtorkowe odprawimy przy grocie lourdzkiej.

Dziewczynki zachęcam do sypania kwiatów, a Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne oraz obchodzące I Rocznicę I Komunii św. niech przychodzą w swych odświętnych strojach.

W tym tygodniu podczas Nabożeństw majowych w sposób szczególny modlić się będziemy :
– w poniedziałek – w intencji wszystkich Matek naszej Parafii , z okazji Dnia Matki ;
– we wtorek – za mieszkańców ul. Ziołowej, Małej, Łęgowej, Nadrzecznej i Na Wzgórzu ;
– w czwartek – za mieszkańców ul. Targiela, Górnej, Bieruńskiej, Barwnej, Jankowickiwej i Strzeleckiej;
– w piątek – za mieszkańców ul. Jedności, Cielmickiej i osiedla ?Ogrodnik?;

 W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy :
– w poniedziałek , 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, DZIEŃ MATKI,
– w czwartek, 29 maja – wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
– w piątek, 30 maja – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
– w sobotę , 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 

We wtorek, 27 maja, o godz. 19.00 – w salce ? spotkanie Osób zainteresowanych Parafialną Pielgrzymką do Francji, w dniach od 2 – 13 sierpnia 2008 r., z okazji 150 rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes.

W środę, 28 maja – o godz. 17.00 ? przy krzyżu w lesie odprawimy Nabożeństwo majowe i Mszę św. w intencji Parafian, a szczególnie w intencji Wszystkich Matek naszej Parafii, z okazji Dnia Matki.

W piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 18.00 ? Msza św. szkolna. Zapraszam wszystkie Dzieci i Młodzież gimnazjum, a także całą Wspólnotę Parafialną.

W przyszłą niedzielę – 1 czerwca br. o godz. 10.00 ? Msza św. w intencji Pań Katechetek – od Dzieci Komunijnych i Ich Rodziców. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkie Dzieci naszej Parafii, z okazji Dnia Dziecka.

W przyszłą niedzielę ? dodatkowa Msza św. o godz. 11.30.
W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.  

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem majowym, a w niedziele ? 20 minut przed pierwszą Mszą św.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przygotowali w tym roku piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała. Dziękuję za zaangażowanie, podjęty trud i poświęcony czas. Dziękuję Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i odprawieniu Mszy św. i podczas Procesji. Dziękuję za przygotowanie i czuwanie nad nagłośnieniem całej uroczystości. Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Panom kolektującym i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii. Dziękuję Dziewczynkom sypiącym kwiaty, Dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym, a także obchodzącym I rocznicę I Komunii św. za obecność w odświętnych, pierwszokomunijnych strojach. Dziękuję Ich Rodzicom. Dziękuję Ministrantom, Lektorom, Sodalicji Mariańskiej, Dzieciom Maryi, Paniom Katechetkom i Panom niosącym baldachim. Dziękuję Służbom porządkowym ? Policji i Straży Miejskiej. Dziękuję wszystkim Parafianom za udekorowanie domów, za obecność, modlitwę i wspólny śpiew; za świadectwo naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

Dziękuję za prace wokół kościoła i probostwa; za pomoc w malowaniu przęseł parkanu cmentarnego. Proszę Panów i Młodzież męską o dalszą pomoc w malowaniu całego cmentarnego parkanu ? w kolejne soboty, od godz. 9.00.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła na najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej /bez Osiedla/.
Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej ?Głos św. Jana Chrzciciela?, ?Gościa Niedzielnego? i ? Małego Gościa Niedzielnego?.

Pielgrzymka Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych wraz z Rodzicami, do Turzy Śl. i Pszowa – odbędzie się w sobotę, 7 czerwca br.

W dniach od 23 – 27 lipca br. odbędzie się XXVI Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *