Kronika Gimanzjum – wrzesień 2008

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

22 września, jak co roku nasza szkoła, uczniowie wzięli udział w Międzynarodowej Akcji ?Sprzątanie świata”. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami aktywnie uczestniczyli w tej akcji, wyposażeni w rękawiczki i worki.
W tym roku akcja odbyła się pod hasłem ?Ziemia w Twoich rękach”.

WYJŚCIE DO KINA

Dnia 27.09.2008r. klasy 3a, 3b oraz 2b poszły do Novego Kina w Tychach na film pt. ?Podróż do wnętrza Ziemi 3D”. Klasy do kina poszły z panią Barbarą Smolorz, Bożeną Grzyś i Teresą Bal. Film bardzo się wszystkim podobał, szczególnie ze względu na nową funkcję odbioru.

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS 1

29 września klasy 2008 roku, 1a i 1b udały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce oraz do Parku Miniatur w Inwałdzie.
W Wieliczce uczniowie zobaczyli jak kiedyś wyglądała praca górników w tej kopalni oraz podziwiali różne ciekawe rzeźby z soli. Była tam rzeźba m.in. Mikołaja Kopernika oraz papieża Jana Pawła ll. Dowiedzieli się też wielu ciekawych informacji na temat soli, np. tego, że sól doskonale konserwuje. Widzieli również jezioro solankowe czyli jezioro, które nie przyjmowało już więcej soli. Fenomenem tego jeziorka było to, że miało ono niezwykłą wyporność. Człowiek nie mógł się w nim utopić, ale na dno leciały jak kamienie monety, które wrzucali tam turyści. Pani przewodnik opowiedziała, że zależy to od wielkości przedmiotu, im większy przedmiot tym mniejsze szanse, że spadnie na dno. Byli też w kaplicy świętej Kingi. Kaplica była bardzo duża, ozdobiona rzeźbami i płaskorzeźbami. Nad wykonaniem tych rzeźb pracowało już trzech rzeźbiarzy, a czwarty wciąż pracuje. Pani przewodnik powiedziała, że w takiej kaplicy odbywają się msze i śluby. Wszystkie dziewczyny zaraz rozmarzyły się na myśl o ślubie w tak niezwykłym miejscu… Na koniec zwiedzania Wieliczki uczniowie podziękowali pani przewodnik i zakupili sobie pamiątki.
Następnie wybrali się do Wadowic, które były po drodze do Inwałdu. Nie spędzili tam dużo czasu, ale wystarczająco dużo żeby zjeść słynne kremówki. Były naprawdę pyszne!
Na koniec odwiedzili Park Miniatur w Inwałdzie. Były tam miniatury największych i najsłynniejszych zabytków świata. W ciągu 20 minut zobaczyli wieżę Eiffla, bazylikę świętego Piotra, krzywą wieżę w Pizie, wielki mur chiński i wiele innych zabytków.
Wszyscy byli zachwyceni wycieczką i już nie mogą doczekać się następnej…
Opiekę na wycieczce sprawowały panie: Agata Kajor, Aldona Falkiewicz, Anna Urbiś, Renata Kujawa.
(opisała Paulina Mai z klasy 1b)

DYSKOTEKA SZKOLNA

W dniu 30 września 2008 roku odbyła się pierwsza szkolna dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczyny płaciły symboliczną złotówkę, a chłopcy z okazji swojego święta mieli wstęp gratis. Opiekę na dyskotece sprawowały panie: Barbara Smolorz, Bożena Grzyś, Mariola Freiherr-Trukała, Aldona Falkiewicz, Agnieszka Safuta. Muzykę serwował Dawid Waluś z klasy 1b. Dziewczyny dopisały w dużym składzie. Wszyscy świetnie się bawili. Na dyskotece ogłoszono także wyniki wyborów na MISTERA SZKOŁY. Wybór dziewcząt był następujący:
MISTER SZKOŁY – BARTOSZ BARON
WICE – MISTER – SZYMON BIAŁAS

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *