II Niedziela Zwykła – 2009

Dzisiejsze czytania: 1 Sm 3,3b-10.19; Ps 40,2.4.7-10; 1 Kor 6,13c-15a.17-20; J 1,41.17b; J 1,35-42
Intencje mszalne (tylko dla zalogowanych użytkowników)

Dziś rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, pod hasłem : „ Aby byli jedno w Twoim ręku” , który tradycyjnie trwał będzie od 18 – 25 stycznia.

Dziś kolęda dodatkowa. Początek o godz. 13.30.

O godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne, z modlitwą o jedność chrześcijan. O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby naszej parafii, szczególnie na opłacenie energii elektrycznej na ogrzewanie naszego kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:

– w środę, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, męczennicy – Dzień Babci
– w sobotę, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa.

Jutro, w poniedziałek – po Mszy św., o godz. 18.15 – spotkanie wszystkich Ministrantów.

O godz. 19.00 – w kościele – spotkanie Rodziców Dzieci Wczesno i I Komunijnych.

We wtorek – o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W czwartek, 22 stycznia – o godz. 18.30 – Msza św. Młodzieżowa, podczas której zostaną rozdane dyplomy ukończenia Studium Przedmałżeńskiego, Młodzieży która uczestniczyła w kursie bliższego przygotowania do małżeństwa.

Po Mszy św. – spotkanie w salce, Młodzieży kończącej Studium Przedmałżeńskie. Od godz. 18.15 – okazja do Spowiedzi św.

W piątek – wyjątkowo o godz. 17.00 – Msza św. szkolna. Zapraszam Dzieci i Młodzież.

W sobotę, 24 stycznia odbędzie się parafialny wyjazd szlakiem bożonarodzeniowych stajenek, do kościoła św. Pawła w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu, z racji Jubileuszowego Roku św. Pawła. Pielgrzymka zakończy się udziałem w Nabożeństwie ekumenicznym w kościele Ewangelicko – augsburskim w Tychach. Koszt wyjazdu – 15 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszam Dorosłych, Młodzież i Dzieci. Wyjazd autokaru spod kościoła o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę, 25 stycznia obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Szczególnie uroczyście chcemy przeżyć ten dzień w Jubileuszowym Roku św. Pawła. Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Można składać ofiary za miejsca w ławkach na rok 2009.

Dziękuję mieszkańcom ul. Ziołowej i Małej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w sobotę, 24 stycznia, o godz.. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Łęgowej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, i „Gościa Niedzielnego”. Można nabyć jeszcze nasze parafialne kalendarze na 2009 rok.

Wszystkim Parafianom bardzo dziękuję za pełne życzliwości i serdeczności przyjęcie mnie podczas tegorocznej kolędy. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowy w miłej atmosferze i złożone ofiary. Bóg zapłać !

/-/ Ks. Proboszcz

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *