Wydarzenia luty-kwiecień

We wtorek 10.03 odbyły się finały piłki halowej.
I miejsce: Klasa 3b
II miejsce: Klasa 3a
III miejsce: Klasa 2a
Informacji zasięgnął u pana Waldemara Bieniaka Mateusz Kasprzyk.

WZMIANKA O WYJŚCIU KLAS I DO KINA

3 marca klasy I były w kinie na filmie „Powrót”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Jolanta Arndt – Nowak, Aldona Falkiewicz, Agata Kajor. Film był produkcji rosyjskiej.

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

Dnia 12.03.2009r. Krzysztof Goj z 3a wziął udział w ostatnim etapie konkursu przedmiotowego z matematyki. Konkurs odbył się w Katowicach i trwał 90 minut. Do konkursu przygotowała go pani Agata Kajor, a opiekę sprawowali pani Agata Kajor i pan Waldemar Bieniak.
Oto dwa zadania z dwunastu, które Krzysztof musiał rozwiązać. Może ktoś z uczniów pokusi się o ich rozwiązanie.

Zad.1.W równoległoboku długości boków wynoszą 8 i 5, a kąt ostry ma miarę 60°. Oblicz długości obu wysokości i obu przekątnych tego równoległoboku.

Zad.2. W półkole o średnicy 2 wpisano prostokąt o bokach x i y tak, że bok y tego prostokąta zawiera się w średnicy, a pozostałe 2 wierzchołki prostokąta należą do półokręgu. Wykonaj rysunek pomocniczy i wyprowadź wzór wyrażający zależność długości boku x od długości boku y.

ZAWODY SPORTOWE W ŁYŻWIARSTWIE

11 marca pan Waldemar Bieniak pojechał z naszymi hokeistami ścigać się na lodowisku. Uczniowie pierwszy raz brali udział w tego typu zawodach, ale jak na debiut 9 miejsce z 12 szkół nie jest takie złe. Na zawodach byli: Dominik Baron, Konrad Goj, Maciej Jałowy, Adam Jankowski.

Informacji zasięgnął u pana Waldemara Bieniaka Mateusz Kasprzyk.

DZIEŃ OTWARTY W NASZYM GIMANZJUM

10 marca w naszym gimnazjum odbył się Dzień Otwarty dla uczniów klas 6. O godzinie 10.00 przyjechali do nas uczniowie klas 6 ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach oraz ze Szkoły Podstawowej z Urbanowic. Przyszła też nasza 6 klasa ze Szkoły Podstawowej nr 23. Uczniom towarzyszyli nauczyciele.

Na początku wszystkich zebranych gości powitała Pani dyrektor mgr Aleksandra Klimczewska. Uczniowie zostali zaprowadzeni do klasy nr 17, gdzie została przedstawiona prezentacja multimedialna o szkole oraz głos zabrała pani Barbara Smolorz.

Dla gości został także przygotowany słodki poczęstunek w postaci pączka. Następnie uczniowie mogli zwiedzić naszą szkołę. Zajrzeli do klasy informatycznej nr 8, do sali chemiczno – fizycznej nr 9, do sali historycznej nr 20, a także do biblioteki szkolnej. Uczniowie mogli się też zmierzyć w wyścigach sportowych przygotowanych przez pana Waldemara Bieniaka na sali gimnastycznej.

Na koniec pożegnano wszystkich gości i zaproszono do naszej szkoły do klas I od września 2009 roku.

Odpowiedzialni za Dzień Otwarty w szkole byli nauczyciele: Joanna Lankiewicz, Barbara Smolorz, Agata Kajor, Bożena Grzyś, Waldemar Bieniak.

WYJAZD KLAS I i II NA „FOOT LOOSE”

12 marca uczniowie klas I i II pojechali do Teatru Muzycznego w Gliwicach na musical „Footloose – wrzuć luz”. Przedstawienie trwało 2h 40 minut. Footloose opowiada historię Rena McCormacka wychowanego w Chicago, który przeprowadza się z matką do małego miasta, w którym radni wprowadzili zakaz tańczenia i słuchania muzyki rockowej. Ren buntuje swoich rówieśników będących w ostatniej klasie liceum i namawia ich do zorganizowania balu maturalnego. Problem stanowi ominięcie zakazu i przekonanie miejscowego wielebnego, aby wyraził on swoje poparcie dla młodzieży. Zadanie nie jest proste, ponieważ wielebny odgrywa znaczącą rolę wśród władz miasta i jego mieszkańców. Chce chronić przed zepsuciem i zgorszeniem płynącym z tańca i muzyki rockowej. Musical jest luźno oparty na autentycznych wydarzeniach z 1979 roku, które miały miejsce w małej wiejskiej społeczności rolniczej zamieszkałej w Elmore City, leżącej w stanie Oklahoma.
Opiekę sprawowali nauczyciele: Jolanta Arndt – Nowak, Aldona Falkiewicz, Agnieszka Safuta, Teresa Bal, Sławomir Jarzyna.
Wszystkim musical bardzo się podobał.

WYJAZD KLAS III DO OŚWIĘCIMIA

20 marca 2009 roku klasy 3a i 3b pojechały do Oświęcimia. Opiekę sprawowały panie Barbara Smolorz i Joanna Lankiewicz.
Uczniowie przebywali na terenie obozu Auschwitz – Birkenau. Od tego roku wprowadzono udogodnienia dla zwiedzających tzn. każdy odwiedzający obóz ma założone słuchawki i w ten sposób słucha przewodnika. Przewodnicy w tym roku byli bardzo fajni.

ODWIEDZINY KLAS III W BIERUNIU

Po zwiedzeniu obozu koncentracyjnego, w drodze powrotnej uczniowie wraz z opiekunami wstąpili do Liceum Ogólnokształcącego w Bieruniu na Dzień Otwarty.
Mogli dzięki temu zobaczyć szkołę, w której niektórzy nasi przyszli absolwenci zamierzają kontynuować naukę od września 2009 roku.
Szkoła w Bieruniu bardzo się im podobała, a sam Dzień Otwarty był ciekawie przygotowany.

REGIONALNY KONKURS HISTORYCZNY

17 marca 2009 roku o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się w naszym gimnazjum
I edycja regionalnego konkursu z historii pt. „Dziedzictwo kulturowe europejskiego renesansu. Polska doby Jagiellonów”

W tym po raz pierwszy realizowanym projekcie wzięły udział drużyny z Mikołowa, Bierunia i Tychów. Gimnazjum nr 8 gościło w swoich progach uczniów i nauczycieli z:

 • Gimnazjum nr 2 z Bierunia,
 • Gimnazjum nr 1 i 2 z Mikołowa,
 • Gimnazja nr 1, nr 4, nr 6, nr 7, nr 9, nr 10, nr 11, nr 12 z Tychów
 • Ze względu na pełną rzetelność i obiektywną ocenę wysiłku uczniów w konkursie nie brali udziału gospodarze.
  Konkurs był złożony z II części: pisemnego testu i serii pytań ustnych i problemowych. W sumie uczniowie przeszli maraton składający się z 11 konkurencji. Najwięcej problemów przysporzyła gimnazjalistom konkurencja nr 1 – test pisemny za 20 pkt, gdzie należało wykazać się rzetelną wiedzą z epoki renesansu i konkurencja nr 11, gdzie należało popisać się wytłumaczeniem pytań problemowych w formie ustnej. Uczniowie bez większych problemów poradzili sobie z zadaniem nr 2 pt. „Skojarzenia”, nr 5 „Słownik wyrazów obcych” i nr 8 „Kto to powiedział?”Konkurs trwał 2,5 godziny, był prowadzony przez uczniów Gimnazjum nr 8 Joannę Liszkę i Damiana Malcharka z klasy IIIa. Ponadto w obsłudze i prezentacjach poszczególnych zadań pomagali uczniowie z klasy Ib– Paulina Mai, IIb- Agnieszka Mosler oraz w obsłudze i przygotowaniu sali uczniowie klasy IIIa i IIIb.

  Całą imprezę ubarwiała muzyka mistrzów renesansu i poczęstunek: ciasto oraz kanapki, które okazały się „strzałem w dziesiątkę”, spoglądając na obraz stołu po konkursie.

  Konkurs odbył się bez żadnych zakłóceń, uczniowie wykazali wyrównany poziom wiedzy i umiejętności. Na szczęście nie była potrzebna dogrywka. Oto wyniki:

  I miejsce Gimnazjum nr 1 z Mikołowa 52,5 pkt
  II miejsce Gimnazjum nr 2 z Mikołowa 49 pkt
  III miejsce Gimnazjum nr 7 z Tychów 47,5 pkt

  Zdobywcy I miejsca otrzymali Atlasy historyczne z leksykonem epok, długopisy Parker, pamiątkowe kubki oraz nagrodę dodatkową dla szkoły DVD Philips. Zdobywcy II miejsca te same książki plus Pend Driver i kubki. Zdobywcy III miejsca te same książki plus Encyklopedię Multimedialną z historii i kubki.

  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki w formie kubków i ramek na zdjęcie. Uczestnicy konkursu ogólnie gratulowali koncepcji i formy przeprowadzenia konkursu. Możemy mieć nadzieję, że impreza ta zostanie wpisana do kalendarza wydarzeń imprez szkolnych organizowanych przez nasze gimnazjum

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  W dniach 30.31 marca oraz 1 kwietnia w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Nauki prowadził ksiądz Zązel z Kamesznicy. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych.

  ZAWODY SPORTOWE: PIŁKA NOŻNA

  30 marca oraz 1 kwietnia odbyły się rozgrywki sportowe w piłce nożnej o Puchar Dyrektora. Nasi uczniowie grali w FSM. 30 marca wszystkie mecze wygrali i awansowali dalej. 1 kwietnia po przeprowadzonych rozgrywkach ostatecznie zajęli 4 miejsce na 8 drużyn startujących w zawodach. Opiekę nad chłopcami sprawował pan Waldemar Bieniak.

  WYJŚCIE KLASY II A

  6 kwietnia klasa II a udała się na film „Yesterday” do Nowego Kina w Tychach. Film był z 1984 roku, a poruszał problemy dnia codziennego z roku 1964. Podkład muzyczny stanowiły piosenki Beatlesów.

  Po seansie filmowym uczniowie udali się wraz z opiekunami do Polskiego Związku Niewidomych, koło w Tychach. Pani prezes wygłosiła wykład na temat osób niewidomych i niedowidzących, a także zaprosiła do udziału w spotkaniu dwie panie niewidome.

  Panie oraz pani prezes zaprezentowały uczniom pismo Brail’a oraz ksiązki takie jak; Słownik Wyrazów Obcych, Pismo Święte pisane tym pismem. Jedna z pań przeczytała fragment tekstu, zaprezentowała też maszynę, która służy do pisania tym pismem oraz specjalną tabliczkę do pisania. Pani prezes pokazała karty do gry, kostkę Rubika, portfel, laskę, wszystko to dla osób niewidomych.

  Pogadanka pani prezes oraz wypowiedzi i pokazy zaproszonych pań były bardzo ciekawe. Na pewno zostaną w pamięci uczniów, gdyż były to informacje bardzo przydatne, nawet w życiu codziennym.
  Opiekę sprawowali pani Mariola Freiherr – Trukała i pan Waldemar Bieniak.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *