2010.05.30 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Osoby zainteresowane wyjazdem wakacyjnym do Czarnej Góry – Zagórza, w dniach od 16 – 24 sierpnia br., proszone są o wpisanie się na listę i dokonanie wpłaty zaliczki w zakrystii.

Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 – w salce parafialnej spotkanie Starszych ministrantów i Ich Rodziców.

We wtorek, 1 czerwca – z okazji Dnia Dziecka, przy kościele, o godz. 15.30 – piknik okolicznościowy. Zapraszam Wszystkie Dzieci !

O godz. 17.15 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z polecanymi intencjami modlitewnymi i adoracją relikwii św. Ojca Pio

W środę – Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00.
Okazja do miesięcznej Spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem miesiąca czerwca:
– o godz. 16.15 – Dzieci szkolne
– o godz. 17.00 – Młodzież gimnazjum
– o godz. 17.30 – Dorośli i Młodzież starsza.

W czwartek, 3 czerwca br. – obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Tematyka ołtarzy nawiązywać będzie do tegorocznego programu duszpasterskiego : „Bądźmy świadkami Miłości”.
Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. w intencji Parafian, a szczególnie budowniczych tegorocznych ołtarzy – o godz. 9.00 – przy ołtarzu polowym na ul. Jedności, przy kaplicy św. Tekli, za którego budowę odpowiedzialni będą Mieszkańcy ul. Jedności 40, 42, 44, 46, 48, 52, 53 i 57. Za pierwszy ołtarz ustawiony przy krzyżu na ul. Jedności – odpowiedzialni będą Mieszkańcy ul. Bieruńskiej 3, 6, 8, 10 i Na Wzgórzu 1. Za drugi ołtarz, ustawiony przy krzyżu na ul. Bieruńskiej, odpowiedzialni będą Mieszkańcy ul. Bieruńskiej 28, 22, 16, 13 i 9. Trzeci ołtarz ustawiony będzie na ul. Jedności – o przygotowanie tego ołtarza proszę Mieszkańców ul. Jedności 28, 29, 33 i 35. Czwarty ołtarz usytuowany będzie przy kaplicy św. Jana Nepomucena na ul. Jedności – o ustawienie tego ołtarza proszę Mieszkańców ul. Ziołowej 9, 11, 11a i 13.
Procesja zakończy się przy czwartym ołtarzu – uroczystym „Te Deum” i błogosławieństwem sakramentalnym.
Po zakończonej procesji w kościele będzie odprawiona Msza św. o godz. 11.30.
Zapraszam do udziału we Mszy św. i Procesji całą Wspólnotę Parafialną.
Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne , oraz obchodzące I Rocznicę I Komunii św. niech przyjdą w swych odświętnych strojach. Zapraszam wszystkich Ministrantów, Lektorów, Sodalicję Maryjną i Dzieci Maryi.
O godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
Popołudniowa Msza św. – o godz. 16.00.
Kolekta w Uroczystość Bożego Ciała, jako pierwsza z zapowiadanych kolekt specjalnych, przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z zakupem i montażem nowej posadzki w naszym kościele.
Zachęcam wszystkich Parafian do udekorowania domów i okien mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała, nie tylko na trasie procesji, ale na terenie całej Parafii – jako wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii i znak jedności całej Wspólnoty Parafialnej.
Emblematy i chorągiewki do przyozdobienia okien na procesję Bożego Ciała można nabyć w zakrystii i przed kościołem.

Zapraszam wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci do udziału w Nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i w Procesjach z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – od czwartku, Uroczystości Bożego Ciała, do przyszłego piątku – Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca.
W I piątek – od godz. 7.30 – okazja do Spowiedzi św. Po Mszy św. o godz. 8.00 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Od godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
O godz. 17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
O godz. 18.00 – Msza św. szkolna.
W I piątek, po Mszy św. porannej – odwiedziny chorych i starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

W I sobotę – od godz. 7.30 – okazja do Spowiedzi św.
O godz. 8.00 – Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. O godz. 8.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Boskiej.
O godz. 10.00 – w salce – spotkanie Dzieci Maryi wraz z Animatorkami.

W sobotę, 5 czerwca – spotkanie Młodych – pod Lednicą.

W przyszłą niedzielę, 6 czerwca w Warszawie – uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki.
W tym dniu obchodzić też będziemy – Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej – dzień modlitwy, a także ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – zbiórka przed kościołem.

Dziękuję Panom za przyozdobienie brzózkami wejścia do kościoła na Uroczystość Zielonych Świąt. Dziękuję za przygotowanie, w miniony poniedziałek tradycyjnego „sobótkowego” ogniska, przy kaplicy św. Tekli. Dziękuję za przygotowanie w minioną środę – nabożeństwa w lesie, przy krzyżu.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą środę o godz. 19.00 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej / numery parzyste /, a w sobotę, o godz. 9.00 – mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii odbędzie się za trzy tygodnie – w niedzielę 20 czerwca br.

W dniach od 21 – 25 lipca br. odbędzie się XXVIII Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kościele św. Jadwigi w Tychach.


Porządek nabożeństw 30.05.2010 r. – 6.06.2010 r.

Niedziela, 30.05.2010 r., Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

8.00 – za + Jana Strychalski, oraz ++ rodziców z obu stron
10.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę, w intencji Rodziny Państwa Jadwigi i Benedykta Sornek, Ich Dzieci z Rodzinami, oraz Wnuków
15.30 – Nabożeństwo majowe
16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę, w intencji Państwa Renaty i Janusza Jaromin, oraz Ich Synów Michała i Piotra

Poniedziałek, 31.05.2010 r.

17.30 – Nabożeństwo majowe
18.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę, w intencji Rodziny Państwa Lubowieckich

Wtorek, 1.06.2010 r., wspomnienie św. Justyna, męczennika, DZIEŃ DZIECKA

17.15 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z polecanymi intencjami modlitewnymi i adoracją relikwii św. Ojca Pio
18.00 – za + Zenona Kaczmarek

Środa, 2.06.2010 r.

18.00 – za + Pawła Foltyn, w 2 rocznicę śmierci

Czwartek, 3.06.2010 r., Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Przy ołtarzu polowym na ul. Jedności, przy kaplicy św. Tekli
9.00 – W intencji Wszystkich Parafian, a szczególnie budowniczych tegorocznych ołtarzy
W kościele:
11.30 – Ślub rzymski – w intencji Nowożeńców : Dariusz Bojdoł i Katarzyna Dreja
15.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła
16.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące /z ofiar ze skarbonki/

Piątek, 4.06.2010 r., I piątek miesiąca

8.00 – W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa
8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła
18.00 – za + Roberta Bieroński, oraz ++ z rodziny Gniza

Sobota, 5.06.2010 r., wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika ; I sobota miesiąca

8.00 – W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej
8.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Boskiej
12.30 – Ślub rzymski – w intencji Nowożeńców : Paweł Gaik i Agnieszka Kuś
14.00 – Ślub rzymski – w intencji Nowożeńców : Tomasz Solecki i Agnieszka Zając

Niedziela, 6.06.2010 r., X Niedziela Zwykła

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę, w intencji Rodziny Państwa Bernadety i Krzysztofa Bojdoł
10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę, w intencji Rodziny Państwa Bożeny i Krystiana Szojda
15.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła
16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę, w intencji Pana Alojzego Walter, oraz całej Jego Rodziny


INFORMACJE DOTYCZĄCE PARAFIALNEGO CMENTARZA W CIELMICACH.

Ofiara cmentarna zwyczajowo, zgodnie z tradycją naszej archidiecezji i obowiązującym prawem, z racji pochówku, składana jest na 20 lat istnienia grobu.
Ofiara składana przy budowie lub odnowieniu pomnika nagrobnego, w wysokości 10 % wartości – przedłuża istnienie grobu na dalsze 5 lat.
Ofiary cmentarne przeznaczone są na bieżące utrzymanie cmentarza i remonty.
Osoby, których groby Bliskich istnieją już dłużej niż 25 lat /groby sprzed 1986 r./, zobowiązane są, dla przedłużenia zachowania grobu na dalsze lata, do złożenia w kancelarii parafialnej ofiary cmentarnej w wysokości 40 zł na 1 rok.
Nie dopełnienie tego, oznaczać będzie rezygnację z rodzinnego grobu, a miejsce grobowe przeznaczone będzie do ponownego pochówku.
Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu, jako miejscu szczególnym.
O wszystkich zamierzonych pracach na cmentarzu, jak wystawienie pomnika nagrobnego, postawienie ławki przy grobie, wykopanie grobu w związku z pogrzebem, czy innych – należy najpierw poinformować Ks. Proboszcza, a następnie Pana Grabarza, który jako odpowiedzialny za cmentarz, otworzy bramę cmentarną, i będzie nadzorował wykonywane prace.
Tychy – Cielmice, dnia 30 marca 2010 r.
Ks. Proboszcz Piotr Wojszczyk


PLANUJEMY WAKACJE !
W dniach od 16 – 24 sierpnia 2010 r. planowany jest wakacyjny, tygodniowy wyjazd Dzieci, Młodzieży, Dorosłych, oraz Rodzin naszej Parafii do Czarnej Góry – Zagórza, koło Bukowiny Tatrzańskiej, w pięknym, nowoczesnym ośrodku parafialnym Ojców Cystersów.
Zapewniony jest nocleg z pościelą i całodzienne wyżywienie. Pokoje 2 , 3 i 4 osobowe z łazienkami. Szerokie zaplecze rekreacyjne. Na terenie ośrodka przy plebanii znajduje się hala sportowa do siatkówki i koszykówki, bilard, stoły pingpongowe, sala audiowizualna, basen kąpielowy, zjeżdżalnia wodna, huśtawki i karuzele dla dzieci. W pobliżu znajduje się boisko piłkarskie. W programie wakacyjnego pobytu zaplanowane są wyjazdy autokarowe do Zakopanego, Morskiego Oka, Bukowiny Tatrzańskiej, Nowego Targu i Szaflar. Planowany jest wyjazd na górską przechadzkę w Tatry, do Aquaparku, na baseny termalne i kompleksu basenów letnich, oraz wiele innych, ciekawych atrakcji.
Uwaga !
Parafia może wystawić zaświadczenie dla zakładu pracy Rodziców, o wysokości opłaty za udział Dziecka w koloniach charytatywnych organizowanych przez parafię.
Zapisy w zakrystii, wraz z wpłatą zaliczki – do 31 maja br.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *