2012.02.26 I Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj : – o godz. 15.15 – odprawimy pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi Ks. Marcin Wylężek , wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kobiórze.
– o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na remont dachu probostwa.

W przyszłą niedzielę, kolekta jako tak zwana Jałmużna postna, jako nasz dar materialny na rzecz ubogich, będący zadośćuczynieniem za korzystanie z różnego rodzaju dyspens, których udziela nam Kościół w ciągu całego roku.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii (konto: Bank Spółdzielczy Tychy 74 8435 0004 0000 0000 2570 0001), a przeznaczone na przebudowę dachu probostwa.

We wtorek, o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca. Zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestnictwa w te dni Eucharystyczne we Mszy św. i w Nabożeństwach, oraz przystępowania do Spowiedzi i Komunii św., szczególnie teraz w okresie Wielkiego Postu
Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie – 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W I czwartek, 1 marca – Miesięczna Spowiedź święta :
– o godz. 16.00 – Dzieci szkolne,
– o godz. 16.30 – Młodzież gimnazjum.
O godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych
O godz. 17.30 – Msza św. w intencji powołań do Służby Bożej w Kościele.

W I piątek, 2 marca – o godz. 7.30 – okazja do Spowiedzi św. Po Mszy św. o godz. 8.00 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Po Mszy św. porannej, od godz. 9.00 – odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.
O godz. 17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z modlitwą za Zmarłych zalecanych, adoracją relikwii Krzyża św. i błogosławieństwem Sakramentalnym.
Zalecki, wypominki za Zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – można składać w zakrystii.
O godz. 18.00 – Msza św. szkolna.
O godz. 18.00 – okazja do Spowiedzi św. dla Młodzieży starszej.
O godz. 19.00 – Msza św. młodzieżowa.

W I sobotę, 3 marca – o godz. 7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św.
O godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Róż Różańcowych naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę, 4 marca, w dzień św. Kazimierza, królewicza – w II Wielkiego Postu – przed kościołem – doroczna zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny.

Tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne połączone z Rekolekcjami szkolnymi odbędą się w naszej Parafii od niedzieli do środy – od 25 do 28 marca 2012 r.
Rekolekcje wygłosi Ks. Krzysztof Goik, Kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w sobotę, o godz.. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego i „Małego Gościa Niedzielnego”.
Są jeszcze wolne intencje podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, także w Święta Wielkanocne.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych, połączonym z nauką przedślubną, konferencją tematyczną, okazją do Spowiedzi św. i modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele, przed Niedzielą Palmową – w sobotę 31 marca br., o godz. 16.30.

Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele parafialnym w Tychach – Cielmicach odbędą się w dniach od niedzieli 25 marca do środy 28 marca 2012 r.
Piątek – 23 marca 2012 r., godz. 18.15
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic, jako duchowe przygotowanie Parafii do Wielkopostnych Rekolekcji początek – w kościele, zakończenie na Osiedlu „Ogrodnik”.
Serdecznie zapraszam do udziału ! Ks. Proboszcz

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *