2012.03.18 IV Niedziela Wielkiego Postu – niedziela radości

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie – 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek – 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. w intencji Ojców naszej Parafii, o uświęcenie naszych Rodzin, oraz o poszanowanie życia dzieci nienarodzonych, z okazji Światowego Dnia Świętości Życia – zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 .

We wtorek, o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
Po Mszy św., o godz. 18.15 – w kościele – spotkanie Rodziców Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramenty Bierzmowania.

W piątek: – o godz. 17.15 – Nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Sakramentalne i adoracja relikwii Krzyża św.,
– o godz. 17.30 – Msza św. szkolna,
– o godz. 18.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic – początek w kościele, zakończenie na Osiedlu „Ogrodnik”- przy krzyżu.

W przyszłą, V Niedzielę Wielkiego Postu, którą obchodzić będziemy jako Niedzielę Krzyża Świętego, rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchód okresu Pasyjnego Wielkiego Postu – czyli czas Męki Pańskiej.
Dla naszej Parafii będzie to czas Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych, które trwać będą od niedzieli, 25. do środy, 28 marca br., i Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych, które trwać będą od poniedziałku, 26. do środy, 28 marca br.
Rekolekcje wygłosi Ks. Krzysztof Goik, Kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.
W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 11.30 – z rekolekcyjnym błogosławieństwem dzieci.
W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św.poświęcone zostaną nasze domowe krzyże przyniesione do kościoła. Proszę też o przyozdobienie na ten czas naszych przydrożnych krzyży i kaplic.
Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali oddamy szczególną cześć Krzyżowi Świętemu, modląc się w intencji poczętego życia, Matek spodziewających się potomstwa i poszanowania świętości życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, wynagradzając też Panu Bogu modlitwą ekspiacyjną za wszystkie grzechy popełnione przeciwko życiu.

W sobotę obchodzimy też Światowy Dzień Świętości Życia.

W Niedzielę Palmową, 1 kwietnia – od godz. 16.00 – 18.00 – Kiermasz Wielkanocny – na placu kościelnym.

Dziękuję Panom za pomoc, w miniony piątek, w uporządkowani cmentarza i w załadowaniu i wywiezieniu śmieci. „Bóg zapłać!”

Dziękuję mieszkańcom Osiedla „Ogrodnik” za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w sobotę, o godz.. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny.

Są jeszcze wolne intencje podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych i w Święta Wielkanocne.

Parafialny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, połączony z Nauką Przedślubną – odbędzie się w naszym kościele, w sobotę przed Niedzielą Palmową – 31 marca br., o godz. 16.30.

Droga krzyżowa i rekolekcje

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *