2012.03.24 Dzień Życia

Żłobek, przedszkole czy szkoła nie zastąpią mamy i taty. Pomagają rodzicom, ale to właśnie my jesteśmy prawdziwymi mistrzami dla swoich dzieci. To przede wszystkim z domu wyniosą one wzorce zachowań, to my ukształtujemy postawy, które nasze dzieci będą przyjmowały w samodzielnym życiu. Jest to ogromna odpowiedzialność, do której świadomego podjęcia chcemy wszystkich rodziców gorąco zachęcić.

Polecamy artykuły:

Kupuj z głową– Konstruowanie domowego budżetu to jedno z najtrudniejszych zadań. Szczególnie, że często zdarzają się nam nieprzewidziane wydatki, albo sklepowe okazje, z których koniecznie musimy skorzystać.

Domowe finanse– Skonstruowanie domowego budżetu w taki sposób, by niczego nie brakowało czasem bywa niezwykle trudne. Pojawiają się także idee, żeby w rodzinie w ogóle nie rozmawiać o pieniądzach, bo to "drażliwa" kwestia. Nasz ekspert zachęca, by odważnie poruszać ten temat.

Nie daj się pracy – Kiedy wciąż słyszymy o kryzysie i o rosnącej stopie bezrobocia, na pewno bardziej doceniamy swoją pracę. Staje się ona priorytetem w naszym życiu. Tymczasem musimy bardzo uważać, żeby nie przesłoniła nam najważniejszych wartości.

Lepiej z rodziną– Lepiej być tzw singlem czy założyć rodzinę?  Lepiej wybrać samotność czy pielęgnować i dbać o kontakty z matką i ojcem, siostrą i bratem, babcią i dziadkiem? To dylematy, przed którymi coraz częściej stają młodzi ludzie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *