2012.06.03 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

W dzisiejszą niedzielę – obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.
Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Uroczyste Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.
Dziś obchodzimy też Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej – dzień modlitwy, a także ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – zbiórka przed kościołem.
Kolekta dzisiejsza – przeznaczona jest na Archidiecezję i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca – kolekta specjalna – na przebudowę dachu probostwa. „Bóg zapłać !” za wszystkie ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek – o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z polecanymi intencjami modlitewnymi i adoracją relikwii św. Ojca Pio.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy :
– w wtorek, 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
– w piątek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
W czwartek, 7 czerwca br. – obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. w intencji Parafian, a szczególnie budowniczych tegorocznych ołtarzy – o godz. 8.45 – przy ołtarzu polowym na Osiedlu „Ogrodnik”.
Tematyka ołtarzy procesji Bożego Ciała, nawiązywać będzie do tegorocznego hasła duszpasterskiego – „Kościół naszym Domem”, co realizować mamy przez ugruntowanie naszej wiary formowanej nauką 6 prawd wiary !
Kolejne cztery ołtarze usytuowane będą przy ul. Cielmickiej i Jedności.
Procesja zakończy się przy czwartym ołtarzu na skrzyżowaniu ul. Jedności i Targiela – uroczystym „Te Deum” i błogosławieństwem sakramentalnym.
Po zakończonej procesji w kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.30.
Zapraszam do udziału we Mszy św. i Procesji całą Wspólnotę Parafialną.
Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, oraz obchodzące I Rocznicę Pierwszej Komunii św. niech przyjdą w swoich odświętnych strojach. Zapraszam wszystkich Ministrantów, Lektorów i Dzieci Maryi.
O godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
Popołudniowa Msza św. – o godz. 16.00.
Kolekta w Uroczystość Bożego Ciała, przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne.
Zachęcam wszystkich Parafian do udekorowania domów i okien mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała, nie tylko na trasie procesji, ale na terenie całej Parafii – jako wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii i znak jedności całej Wspólnoty Parafialnej.
Emblematy i chorągiewki do przyozdobienia okien na procesję Bożego Ciała można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Zapraszam wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci do udziału w Nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i w Procesjach z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – od czwartku, Uroczystości Bożego Ciała, do przyszłego piątku – Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę, 10 czerwca – Msza św. o godz. 10.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo.
Po Mszy św. – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii i VIII Festyn Odpustowy odbędą się – w niedzielę 24 czerwca, w sam dzień Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Dziękuję wszystkim Panom za pomoc w różnych pracach, w ostatnich tygodniach w kościele, wokół kościoła, na cmentarzu i przy kaplicach przydrożnych. „Bóg zapłać!”

Dziękuję za przygotowanie w miniony poniedziałek ogniska „sobótkowego”, a minioną środę – nabożeństwa w lesie, przy krzyżu.
zdjęcia zrobione przez Pana Roberta Garstkę – dziękujemy.


Dziękuję Panom za przyozdobienie brzózkami naszego kościoła na Uroczystość Zielonych Świąt.

Dziękuję mieszkańcom Osiedla „Ogrodnik” za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 9.00 – proszę mieszkańców ul. Jankowickiej, Strzeleckiej, Leśników i Gajowej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższych terminach!

Zapraszam do udziału w planowanych pielgrzymkach parafialnych :
1 dniowa – w sobotę, 30 czerwca – do Zakopanego i Ludźmierza
5 dniowa – ok. 20 sierpniu br. – do Lwowa, Przemyśla i okolic.

Na pierwszą można zapisywać się w zakrystii. Koszt to 80 zł.

Do piątku, 22 czerwca trwają zapisy na kolonie parafialne do Bieszczad w terminie od 9 – 16 sierpnia br. Do tego dnia konieczna jest całościowa wpłata za kolonie. Wtedy też będzie miało miejsce końcowe spotkanie wszystkich zainteresowanych wyjazdem!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *