Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Dziś – podczas każdej Mszy św. – odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dziękując Panu Bogu za dar Chrztu św., za nasze Dziecięctwo Boże i przynależność do Kościoła świętego. Msza św.o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Parafian z podziękowaniem za łaskę Chrztu św. i prośbą o wierność przyrzeczeniom chrzcielnym; z okazji tegorocznej kolędy – o Boże łaski w Nowym 2015 Roku – dla Wszystkich Rodzin naszej Parafii. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

Dziś – Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – kolęda – przy ul. Cielmickiej blok 51. Początek o godz. 13.30. Ze względu na kolędę, nie będzie dziś Nieszporów! Dzisiaj : – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza – tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca – jako specjalna, kopertowa – przeznaczona jest na opłacenie położonej, nowej nawierzchni placu probostwa. W przyszłą niedzielę kolekta na archidiecezję. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.
Od jutra – Msze św. wieczorne – w tygodniu – o godz. 17.30. We wtorek – o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

Światowe Dni Młodzieży Peregrynacja w Tychach

W dniach 15 i 16 stycznia / czwartek i piątek / w Tychach – w kościele bł. Karoliny i św. Marii Magdaleny, będą obecne Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona Matki Bożej, w ramach Ich peregrynacji przygotowującej Kościół w Polsce do Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r. Zapraszam wszystkich naszych Parafian do udziału w tej szczególnej modlitwie. Szczegółowy plan uroczystości! Ze względu na uroczystości peregrynacyjne – Msza św. w naszym kościele – w czwartek, o godz. 18.30!

W III piątek miesiąca: o godz. 17.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30 – Msza św. szkolna

W sobotę, 17 stycznia– we wspomnienie św. Antoniego, opata – obchodzić będziemy Dzień dialogu z Judaizmem.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, pod hasłem : „Jezus rzekł do Samarytanki: ’Daj mi pić’! ”, który tradycyjnie trwał będzie od 18 – 25 stycznia.

W niedzielę, 18 stycznia – kolęda dodatkowa. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, proszone są o zapisanie się w zakrystii, bądź kontakt telefoniczny.

Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania I CIELMICKIEGO ORSZAK TRZECH KRÓLI, i wzięli w nim udział! Zdjęcia na naszym profilu na facebooku.

Dziękuję mieszkańcom ul. Strzeleckiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony szkoły/. Dziękuję Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieni śmieci ze cmentarza – w minionym tygodniu.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Zachęcam Parafian do udziału w rekolekcjach zamkniętych, przygotowanych dla mieszkańców Tychów w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach, w dniach od 19 – 22 stycznia br.

Można składać ofiary za miejsca w ławkach za rok 2015.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w pierwszych miesiącach Nowego 2015 Roku. WOLNE INTENCJE MSZALNE : LUTY 2015 r. : 6. piątek, godz. 17.30 15. niedziela, godz. 8.00 16. poniedziałek, godz. 8.00 17. wtorek, godz. 8.00 18. środa, godz. 16.30 /Popielec/ 18. środa, godz. 18.30 /Popielec/ 20. piątek, godz. 17.30 22. niedziela, godz. 10.00 25. środa, godz. 8.00


Porządek nabożeństw 11.01.2015 r. – 18.01.2015 r.

Niedziela, 11.01.2015 r., Święto Chrztu Pańskiego

8.00 – W intencji wszystkich Parafian z podziękowaniem za łaskę Chrztu św. i prośbą o wierność przyrzeczeniom chrzcielnym; z okazji tegorocznej kolędy – o Boże łaski w Nowym 2015 Roku dla Wszystkich Rodzin naszej Parafii

10.00 – za Franciszka i Gertrudę Bieroński, rodziców Stefanię i Erwina Kędzior, oraz rodziców i zięcia

16.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Pani Teresy Białek – z okazji 70 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże i opiekę Anioła Stróża – dla wnuczki Patrycji Zębik, z okazji 1 rocznicy urodzin i chrztu św.

Poniedziałek, 12.01.2015 r.

17.30 – za Martę i Tomasza Biolik, rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek, 13.01.2015 r.,

17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

17.30 – za z rodzin Golda, Grabiec, Skowronek, Glinka i Szewczyk, oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Środa, 14.01.2015 r.

8.00 –

Czwartek, 15.01.2015 r.

18.30 – za Weronikę i Roberta Bieroński, Andrzeja i Jana Mosler

Piątek, 16.01. 2015 r.

17.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

17.30 – za Magdalenę Kostyra i Ludwika Kostka

Sobota, 17.01.2015 r., wspomnienie św. Antoniego, opata – DZIEŃ JUDAIZMU

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św.

8.00 – za dziadków: Jadwigę i Karola Liszka, Martę i Józefa Pinocy

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
Niedziela, 18.01.2015 r., II Niedziela Zwykła

8.00 – Do Dzieciątka Jezus, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę – w intencji Państwa Elżbiety i Jana Pluta, Ich Dzieci, oraz Córki z Mężem i Wnukami : Maksymilianem i Antoniną

10.00 – Do Świętej Rodziny i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę, w intencjiPaństwa Bożeny i Andrzeja Augustyn, Ich Dzieci, oraz całej Rodziny

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę – w intencji Rodziny Korbel, Kołodziejczyk i Skitek

17.00 – Chrzest Dziecka : Lena Kornelia Korbel

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *