Niedziela radości

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Dzisiejsze czytania: 2 Krn 36,14-16.19-23; Ps 137,1-6; Ef 2,4-10; J 3,16; J 3,14-21

Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela Radości. IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości – Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście – introitu:

Lætáre, Ierúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam: gaudéte cum lætítia, qui in tristítia fuístis: ut exsultétis et satiémini ab ubéribus consolatiónis vestræ. Lætátus sum in his quæ dicta sunt mihi: in domum Dómini íbimus.

Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Cieszcie się i weselcie, którzyście się smucili, radujcie się i nasyćcie się z piersi pociechy waszej. Uradowałem się, gdy mi powiedziano : Pójdziemy do domu Pańskiego.

Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. głoszone będą Kazania Wielkopostne. Dziękujemy Ojcu Stanisławowi za posługę Słowa Bożego w naszej parafii przez, minione trzy niedziele Wielkiego Postu.

Dzisiaj :
– o godz. 15.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,
– o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest podziękowaniem Parafian za posługę Słowa Bożego naszym tegorocznym kaznodziejom wiekopostnym. W przyszłą niedzielę – kolekta na archidiecezję. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie – 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek, o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

Od środy do piątku – 18 do 20 marca br. odbędą się w naszej Parafii Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci i Młodzieży naszej szkoły. Rekolekcje wygłosi Ks. Rafał Woźnica, wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tychach – Paprocanach. Szczegółowy plan rekolekcji wydrukowany jest w Gazetce i wywieszony w gablotce.

W czwartek, 19 marca – obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Po Mszy św. – o godz.18.00 – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji Rodzin naszej Parafii.

W piątek :
– od godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
– od godz. 17.30 – okazja do Spowiedzi św.
– o godz. 17.45 – Nabożeństwo do Krzyża Świętego, zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem, adoracja relikwii Krzyża św.,
– o godz. 18.00 – Msza św. szkolna
– o godz. 19.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic. Rozpoczęcie w kościele, zakończenie na osiedlu „Ogrodnik”.

W przyszłą, V Niedzielę Wielkiego Postu, którą obchodzić będziemy jako Niedzielę Krzyża Świętego, rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchód okresu Pasyjnego Wielkiego Postu – czyli czas Męki Pańskiej.

W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św.poświęcone zostaną nasze domowe krzyże przyniesione do kościoła. Proszę też o przyozdobienie na ten czas pasyjny naszych przydrożnych krzyży i kaplic.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jankowickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Strzeleckiej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny.

Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych sprzed 1991 roku – 25 lat od pochówku.

Parafian zachęcam do udziału w rekolekcjach zamkniętych, w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych, połączonym z Nauką Przedślubną, okazją do Spowiedzi św. i wspólną modlitwą. Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele – w sobotę przed Niedzielą Palmową – 28 marca br., o godz. 16.00.


Porządek nabożeństw 15.03.2015 r. – 22.03.2015 r.

Niedziela, 15.03.2015 r., IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA RADOŚCI

8.00 – za Łucję i Alojzego Broncel, rodziców, oraz z rodzin Dulas i Janik

10.00 – Ku czci św. Józefa – w intencji Ojców i Mężów naszej Parafii, imienników św. Józefa, oraz o uświęcenie naszych Rodzin

11.30 – Do Świętego Anioła Stróża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za dar Chrztu św. z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo – w intencji Rocznego Dziecka Kornelii Liszka, Jej Rodziców, Chrzestnych, Rodzeństwa i całej Rodziny

15.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne

16.00 – za rodziców Monikę i Józefa Jaromin, brata Sylwestra, Teresę i Mariana Duda, oraz Bronisława Żmijewskiego

Poniedziałek, 16.03.2015 r.

17.30 – Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Karoliny Kozłowskiej – z okazji rocznicy urodzin, oraz o Dary Ducha św. na czas zdawania egzaminów

Wtorek, 17.03.2015 r.

17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

17.30 – za Jadwigę i Józefa Biolik, Piusa Karwot, dwie żony, oraz Jadwigę Biolik

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Środa, 18.03.2015 r.

8.00 – za Franciszka Janik, dwie żony, oraz z rodzin Janik, Pilszczek i Targiel

10.00 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkolaków

11.30 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Uczniów Gimnazjum

Czwartek, 19.03.2015 r., Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

10.00 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Uczniów Gimnazjum
/ po nauce rekolekcyjnej – Spowiedź św./

11.30 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkolaków
/ po nauce rekolekcyjnej – Spowiedź św./

17.30 – za Klemensa i Marię Walter, cztery córki, dwóch synów, synową Alicję
oraz rodziców z obu stron

18.00 – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji Rodzin naszej Parafii

Piątek, 20.03.2015 r., III piątek miesiąca

10.30 – Msza św. Rekolekcyjna dla Uczniów i Nauczycieli Gimnazjum,
Szkoły Podstawowej i Przedszkola

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

17.45 – Nabożeństwo do Krzyża Świętego, adoracja relikwii Krzyża św.

15.00 – 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 – za Jana Bojdoł

19.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic

Sobota, 21.03.2015 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św.

8.00 – za Jana i Brygidę Pinocy

Niedziela, 22.03.2015 r., V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
Poświęcenie krzyży – podczas każdej Mszy św.

8.00 – za Weronikę i Alojzego Pilszczek, zięcia Jana, Marię i Franciszka Szeliga, córki, synów, oraz dusze opuszczone w czyśćcu cierpiące

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę Bożą opiekę, w intencji Państwa Anieli i Franciszka Targiel, oraz Syna z Rodziną

15.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne

16.00 – za Józefa Białek – w 14 rocznicę śmierci, oraz rodziców z obu stron

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *