XIV Niedziela zwykła

Dzisiejsze czytania: Ez 2,2-5; Ps 123,1-4; 2 Kor 12,7-10; Łk 4,18; Mk 6,1-6

Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolekta – jako specjalna – przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Dziś – Uroczystość Odpustowa w parafii św. Benedykta w Tychach.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem,
a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy :
– w poniedziałek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
– w środę, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,
– w sobotę, 11 lipca – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

We wtorek : – o godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii
– o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

W piątek – o godz. 18.00 – wakacyjna Msza św. szkolna.

Dziękuję mieszkańcom ul. Ks. Szojdy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

W dniach od 22 – 26 lipca br. odbędzie się XXXIII Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kościele św. Jadwigi w Tychach – w niedziele miesiąca czerwca i lipca.

Bardzo serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej Uroczystości Odpustowej.

„Bóg zapłać”! Służbie kościelnej, Służbie Ołtarza, Ministrantom, Lektorom, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Panu Organiście, Dzieciom Maryi, Panom niosącym baldachim, Paniom Katechetkom, Dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym, obchodzącym I Rocznicę swojej Wczesnej i Pierwszej Komunii świętej, Dziewczynkom sypiącym kwiaty; Pani Barbarze za przyozdobienie kościoła kwiatami, Paniom za uwicie odpustowego wieńca. Wszystkim Parafianom za wszelką pomoc, wykonane prace, złożone ofiary i wspólną modlitwę! Serdeczne podziękowanie również Wszystkim tym Osobom, które włączyły się w zorganizowanie i przeprowadzenie naszego XI Parafialnego Festynu Odpustowego. „Bóg zapłać”! : Dorosłym i Młodzieży, Radzie Osiedla, Zarządowi Klubu Sportowego, wszystkim Sponsorom i Ofiarodawcom, Osobom Prywatnym i wszystkim Firmom, naszym Parafianom i wszystkim Gościm.


 

Porządek nabożeństw 5.07.2015 r. – 12.07.2015 r.

Niedziela, 5.07.2015 r. – XIV Niedziela Zwykła

8.00 – za Czesława Fijoł, w 5 rocznicę śmierci

10.00 – za rodziców – w pewnej intencji

15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.00 – za Łucję Janik, w 30 dzień po śmierci

Poniedziałek, 6.07.2015 r., wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

18.00 – za Helenę Niemiec, w 30 dzień po śmierci

Wtorek, 7.07.2015 r.

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii

18.00 – W intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Środa, 8.07.2015 r., wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

8.00 – za Franciszka i Marię Ścierski, syna, córkę, oraz z rodzin Ścierski i Pilszczek

Czwartek, 9.07.2015 r.

18.00 – za Michała i Katarzynę Senczek, Pawła i Jadwigę Kontny, oraz rodziców z obu stron

Piątek, 10.07.2015 r.

18.00 – za Anielę i Cecylię Walter, oraz rodziców

Sobota, 11.07.2015 r., Święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św.

8.00 – za Marię Targiel

Niedziela, 12.07.2015 r. – XV Niedziela Zwykła

8.00 – za Jana Urbańczyk, rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

10.00 – za Emilię Jaromin, rodziców z obu stron i rodzeństwo

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Fatimskiej, św. Ojca Pio i św. Jana Pawła II –
z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę Bożą
i błogosławieństwo – w intencji Pani Anny Broncel , oraz całej Jej Rodziny


KOMUNIKAT PO IV SESJI PLENARNEJ II SYNODU ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

20 czerwca odbyła się czwarta sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Zgromadzenie synodalne rozpoczęło od dokończenia prac nad projektem Podkomisji ds. Nowej Ewangelizacji. Między sesjami projekt został poszerzony o szereg zaleceń dotyczących włączenia treści ewangelizacyjnych do tradycyjnego duszpasterstwa. Każdy wierzący powinien bowiem od czasu do czasu powracać myślą i sercem do najbardziej podstawowych treści i doświadczeń swojej wiary.
W dalszej części sesji odbyła się prezentacja i dyskusja nad dwoma projektami.
Pierwszy dotyczył odpowiedzialności Kościoła katowickiego za osoby żyjące w różnych formach życia konsekrowanego, czyli naśladując Chrystusa w ubóstwie, czystości i posłuszeństwie – w zakonach, instytutach świeckich czy jako dziewice konsekrowane.
W drugim projekcie zostały przedstawione kwestie ekonomiczne. Zaproponowano w nim kilka priorytetów dotyczących zarządzania majątkiem kościelnym – wśród nich znajduje się między innymi przypomnienie obowiązku tworzenia w każdej parafii rad ekonomicznych. Projekt zwraca też uwagę na pewne praktyczne rozwiązania służące odciążeniu proboszczów od obowiązków administracyjnych; temu ma służyć na przykład propozycja powołania przy ekonomie archidiecezjalnym grupy ekspertów od kwestii związanych z zarządzaniem, zwłaszcza w sytuacjach szczególnie trudnych.
Kolejna sesja plenarna odbędzie się 19 września i zaprezentowane zostaną na niej projekty Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego i Podkomisji ds. Głoszenia Słowa Bożego. Bardzo prosimy o modlitwę o światło Ducha Świętego dla członków Synodu.

ks. Grzegorz Strzelczyk
Sekretarz II Synodu
Archidiecezji Katowickiej

Katowice, 25 czerwca 2015 r.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *