XXIV Niedziela Zwykła – Dożynki

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasze Parafialne, Cielmickie Dożynki.

Mszą św. dziękczynną podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, za tegoroczne zbiory.

Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Wszystkich Rolników naszej Parafii zostanie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy św. – Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Od godz. 15.00 – część artystyczna „Spotkania Dożynkowego” w Kółku Rolniczym, przy ul. Jedności.

Starostami tegorocznych Cielmickich Dożynek są Państwo Małgorzata i Stanisław Kostka.

Rada Osiedla Cielmice i Miejskie Centrum Kultury w Tychach, zapraszają na plac przy Kółku Rolniczym ul. Jedności 2, na Cielmickie Dożynki.

15:00 Otwarcie Dożynek i przywitanie gości
15:15 Występ zespołu muzycznego „The Good Vibes”
15:30 Występ uczniów ZSP nr 2
16:00 Gry i zabawy dla najmłodszych z animatorem
17:00 Gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
18:00 Konkurencje dla dorosłych
19:00 Zabawa taneczna

W programie:

  • pokaz Straży Pożarnej
  • rozstrzygnięcie konkursów plastycznych „Żniwa w Cielmicach”
  • kołocz dożynkowy
  • lody i słodki poczęstunek dla dzieci
Obsługę gastronomiczną zapewnia Tadeusz Cichoń
Serdecznie zapraszamy!

 

Dziś rozpoczynamy też Tydzień Wychowania, pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”, Tydzień modlitwy za Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie Młodego pokolenia.

Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza – jako specjalna, w drugą niedzielę miesiąca – przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne. W przyszłą niedzielę – kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem – zbiórka na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– w poniedziałek, 14. 09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– we wtorek, 15. 09 – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,
– w środę, 16. 09 – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników,
– w piątek, 18. 09 – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży.

Jutro, w poniedziałek – 14 września – obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, i przeżywać będziemy Dzień Fatimski:
– o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej, z poświęcenie naszych domowych krzyży i wyznaniem Wiary ,
– o godz. 19.00 – Różaniec fatimski
– o godz. 20.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie
– o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

We wtorek:
– o godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio,
– o godz. 19.00 – w kościele – spotkanie Dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do Pierwszej i Wczesnej Spowiedzi i Komunii św., wraz z Ich Rodzicami.

W III piątek miesiąca:
– o godz. 18.00 – Msza św. szkolna
– o godz. 19.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem – Modlitwa Młodzieży i Ich Rodziców, w intencji wszystkich Młodych naszej Parafii, za Rodziców, Wychowawców , Nauczycieli i Katechetów, oraz Rodzin przyjmujących Młodych z całego świata – w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży.

W przyszłą niedzielę – przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W niedzielę, 20 września, o godz. 12.00 – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 5 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

W związku z przygotowaniem Dzieci do Wczesnej Komunii św., pragnę przypomnieć wytyczne Instrukcji Konferencji Episkopatu Polski i naszego Ks. Arcybiskupa, które wskazują, iż właściwymi do przygotowania Dzieci do Wczesnej Komunii św. są tylko Małżeństwa Sakramentalne, i tylko Ci Rodzice, którzy uczestnicząc w życiu religijnym i sakramentalnym Parafii, będąc przykładem dla Wspólnoty parafialnej, będą też autentycznymi świadkami wiary wobec swoich Dzieci.

Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy opiekują się i dbają o przydrożne Krzyże i Kaplice na terenie naszej Parafii. Proszę za przyozdobienie Krzyży z okazji jutrzejszego Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”. Można już zamawiać Msze św. na następny – 2016 rok. Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne, a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, urodzin, imienin, w 18 urodziny Młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin Dziecka. Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz! Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu wrześniu i październiku bieżącego roku.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Przypominam o zasadach obowiązujących na naszym parafialnym cmentarzu, oraz przedłużeniu rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła / 25 latach od pochówku – sprzed 1991 roku ! /.

WOLNE INTENCJE MSZALNE :

WRZESIEŃ 2015 r. :
27. niedziela, godz. 10.00

PAŹDZIERNIK 2015 r. :
2. piątek, godz. 18.00
4. niedziela, godz. 8.00
4. niedziela, godz. 10.00
10. sobota, godz. 8.00
11. niedziela, godz. 10.00
11. niedziela, godz. 16.00
14. środa, godz. 8.00
17. sobota, godz. 8.00
18. niedziela, godz. 8.00
19. poniedziałek, godz. 18.00
20. wtorek, godz. 18.00
21. środa, godz. 8.00
23. piątek, godz. 18.00
24. sobota, godz. 8.00
25. niedziela, godz. 8.00
25. niedziela, godz. 16.00
26. poniedziałek, godz. 18.00
27. wtorek, godz. 18.00
28. środa, godz. 8.00


Porządek nabożeństw 13.09.2015 r. – 20.09.2015 r.

Niedziela, 13.09.2015 r. – XXIV Niedziela Zwykła – Tydzień Wychowania DOŻYNKI PARAFIALNE

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Państwa Bernadety i Krzysztofa Bojdoł, z okazji 20 rocznicy ślubu, oraz o łaski Boże dla całej Ich Rodziny

10.00 – Msza św. dziękczynna – do Bożej Opatrzności – z podziękowaniem za tegoroczne urodzaje, zebrane plony ziemi, z prośbą – o dalsze Boże błogosławieństwo w intencji Rolników naszej Parafii i Ich Rodzin

PROCESJA

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Pani Stefanii Golda, z okazji 70 rocznicy urodzin

Poniedziałek, 14.09.2015 r., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego DZIEŃ FATIMSKI

18.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej, z poświęceniem domowych krzyży i wyznaniem Wiary

19.00 – Różaniec fatimski

20.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem, i błogosławieństwo lourdzkie

21.00 – Apel Jasnogórski

Wtorek, 15.09.2015 r., wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

18.00 – ++ Alicję Walter, Michała Honc, dwie żony, oraz + Zofię Śmiłowski

Środa, 16.09.2015 r., wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę – w intencji Rodziny Państwa Weroniki i Józefa Germanek

Czwartek, 17.09.2015 r.

18.00 – za ++ Marię Blacha, mężą Stefana, syna Józefa i wnuka Adama

Piątek, 18.09.2015 r., Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – Patrona Młodzieży III piątek miesiąca

18.00 – za ++ Ryszarda i Małgorzatę Smolorz, oraz ++ rodziców z obu stron

19.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – przed Najświętszym Sakramentem Modlitwa Młodzieży i za Młodzież, za Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i Katechetów; za Rodziny przyjmujące Młodzież z całego świata – w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży

Sobota, 19.09.2015 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i Spowiedź św.

8.00 – za ++ Zuzannę i Józefa Utrata, Gertrudę i Walentego Broncel, trzech synów, dziadków

i dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela, 20.09.2015 r. – XXV Niedziela Zwykła

7.30 – Różaniec Święty

8.00 – Do Bożej Opatrzności – w intencji Papieża Franciszka, za powołanych do służby Bożej, Duszpasterzy, za naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, Radio Maryja, Telewizję Trwam, Rodzinę Radia Maryja, oraz całą naszą Parafię

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Państwa Anieli i Bernarda Śmiłowski, oraz Ich Dzieci z Rodzinami

Msza św. na Osiedlu „Ogrodnik”

12.00 – W intencji Parafian

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę – w intencji Państwa Heleny i Rufina Balura, oraz o Boże łaski dla Ich Dzieci z Rodzinami

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 13 września 2015

    […] […]

  2. 13 września 2015

    […] Cielmickie Dożynki 2015 – Zapraszamy […]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: