I Niedziela Adwentu

Dzisiaj – w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedzielę Trzeźwości. Ze względu na kolędę, nie będzie dziś Nieszporów. O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Dziś rozpoczynamy Tegoroczne Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – Kolędę. Dzisiaj kolęda, od godz. 13.45 – przy ul. Cielmickiej blok nr 35. Szczegółowy plan Kolędy wydrukowany jest w naszej Gazetce Parafialnej, a także umieszczony jest na stronie internetowej i wywieszony w gablotce przy wejściu do kościoła. Początek Odwiedzin Duszpasterskich w soboty – od godz. 14.00, w niedziele – od godz. 13.45, a w ciągu tygodnia od godz. 14.30. Kolęda rozpoczynać się będzie w tym roku od wyższych numerów mieszkań i domów, do numerów niższych.Ofiary kolędowe przeznaczone będą na dalsze inwestycje i remonty w naszej parafii i kościele – szczególnie na remont parkanu cmentarnego.

Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielą przeznaczone są na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Adwent niech będzie dla Wszystkich radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana; czasem modlitwy i czuwania, czasem przemiany życia, nawrócenia, a także wzrastania w wierze w obecność Żywego Chrystusa, który jako Boży Syn, przez tajemnicę Wcielenia stał się jednym z nas i pozostał z nami, aż do skończenia świata, by uświęcać nas i nasze rodziny łaską Swojego Miłosierdzia. Msze św. Roratnie będą odprawiane w naszym kościele – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30. Wszystkich Parafian zachęcam do udziału, a szczególnie Dzieci i Młodzież.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św. We wtorek, o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio z polecanymi intencjami modlitewnymi, adoracja relikwii i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W środę – na godz. 9.00 – proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Z racji rozpoczętego czasu Adwentu, zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestniczenia w te dni Eucharystyczne we Mszy św., w Nabożeństwach i przystąpienia do Spowiedzi i Komunii św.

W I czwartek , wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana:
Miesięczna Spowiedź św. dla Dzieci i Młodzieży na początek Adwentu :
– o godz. 16.00 – Dzieci szkoły podstawowej,
– o godz. 16.45 – Młodzież gimnazjum.
– o godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla dorosłych i starszej młodzieży
– o godz. 17.30 – Młodzieżowa Msza św. Roratnia w intencji Młodzieży i wszystkich Rodzin naszej Parafii

W I piątek, 4 grudnia – obchodzić będziemy Uroczystość św. Barbary, Patronki Górników:
– o godz. 8.40 – okazja do Spowiedzi św.
– o godz. 9.00 – Msza św. w intencji Wszystkich Górników naszej Parafii. Zapraszam górników, emerytów i rencistów górniczych, byłych górników, i wszystkie osoby związane z górnictwem oraz Ich Rodziny
– o godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
– o godz. 17.30 – Msza św. Roratnia w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W I piątek nie będzie odwiedzin chorych po domach! Odwiedziny Chorych i Starszych Parafian – przed świętami – w poniedziałek, 21 grudnia i we wtorek, 22 grudnia br., od godz. 9.00.

W I sobotę:
– o godz. 8.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i okazja do Spowiedzi św.
– o godz. 8.30 – Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej.

W tym dniu kolęda, od godz. 14.00 – przy ul. Górnej 18 – 8 i Bieruńskiej 28 – 3.
W przyszłą niedzielę – w II Niedzielę Adwentu – modlić się będziemy za Misje prowadzone przez Kościół w krajach Europy wschodniej.

Przed kościołem, przeprowadzona zostanie doroczna zbiórka ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Ze względu na kolędę, w przyszłą niedzielę nie będzie Nieszporów. W przyszłą niedzielę kolęda od godz. 13.45 – przy ul. Ziołowej 25 – 4.

W sobotę, 12 grudnia br. – na naszym placu kościelnym odbędzie się doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Początek o godz. 16.30.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

O sprzątanie kościoła – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/.

Są jeszcze wolne intencji mszalnych w miesiącu grudniu i styczniu, które możemy ofiarować za Żyjących i Zmarłych.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” , „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć lampiony adwentowa dla dzieci, kartki świąteczne, kalendarze, opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.

W związku z coraz niższą temperaturą, proszę, by zadbać o zamykanie drzwi kościoła. Zapraszam też Osoby dorosłe i Młodzież, aby zajmowali wolne miejsca w ławkach, a także przesuwali się do przodu kościoła, aby nie blokować miejsca pod chórem. Dzieci proszę by zajmowały miejsca z przodu, w wolno stojących ławkach.

WOLNE INTENCJE MSZALNE GRUDZIEŃ 2015 r.
2. środa, godz. 8.00
8. wtorek, godz. 8.00
19. sobota, godz. 8.00
20. niedziela, godz. 8.00
23. środa, godz. 8.00
25. piątek, godz. 8.00 Boże Narodzenie
30. środa, godz. 8.00


Cielmicki Charytatywny Jarmark Świąteczny

Sobota, 12 grudnia 2015 r. Początek – godzina 16.30
Plac kościelny przy parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w Tychach – Cielmicach, ul. Targiela 145· Godz. 16.30 – przybycie św. Mikołaja wraz z Aniołami  Godz. 17.00 – 18.00 – spotkanie Dzieci ze św. Mikołajem /św. Mikołaj wręczał będzie podarunki przygotowane przez Rodziców/
· liczne atrakcje na 15 stoiskach · pamiątki, zabawki, ozdoby świąteczne, dewocjonalia, świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne · napoje, słodycze, przekąski, ciasta, ciepłe posiłki, swojskie wyroby: szynki, kiełbasa, krupnioki, żymloki, salceson, pasztetowa, smalec · niepowtarzalna atmosfera

Organizatorzy:
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach – Cielmicach, przy współpracy z Radą Osiedla Cielmice i Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tychach.

Serdecznie zapraszamy !


 

„Betlejem w Spodku”

„Betlejem w Spodku” powraca do Katowic. 29 grudnia br. spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. Wystąpią gwiazdy krajowej estrady – Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Kuba Badach, Mietek Szcześniak i Piotr Cugowski. Artyści wykonają repertuar złożony z kolęd pochodzących z różnych stron świata m.in.: z Ukrainy, Austrii, Francji, Anglii, Wenezueli, Puerto Rico, Ameryki Północnej i Afryki. Nie zabraknie oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd, w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Spotkajmy się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem.

Bilety w cenie: 45 zł, 55 zł, 65 zł i 85 zł do nabycia w zakrystii.


Porządek nabożeństw 29.11.2015 r. – 6.12.2015 r.

NOWY ROK LITURGICZNY 2015 / 2016

Niedziela, 29. 11. 2015 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

8.00 – Do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Fatimskiej o potrzebne Boże łaski dla Pani Elżbiety Szojda, oraz o życie wieczne dla + męża Teodora Szojda

10.00 – za + Erwina Ścierski, rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 – Chrzest Dziecka : Mateusz Jan Janik

16.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę – w intencji Pana Bogdana Szafron, z okazji 50 rocznicy urodzin, oraz całej Jego Rodziny

Poniedziałek, 30.12.2015r., Świeto św. Andrzeja , Apostoła

17.30 – RORATY : za + Cecylię Glenszczyk  / w ofierze Mszy św. od mieszkańców ul. Targiela i Ks. Szojdy /

Wtorek, 1.12.2015 r.

17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio z polecanymi modlitwami, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

17.30 – RORATY : za ++ Jana i Martę Gorol, córki i syna Ludwika

Środa, 2.12.2015 r.,

8.00 – za ++ zalecanych z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Czwartek, 3.12.2015 r., wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, I czwartek miesiąca

17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa o powołania

17.30 – RORATY : Do Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji wszystkich Rodzin naszej Parafii, oraz Młodzieży – o właściwe rozeznanie życiowego powołania

Piątek, 4.12.2015 r., wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – Barbórka, I piątek miesiąca

9.00 – Ku czci św. Barbary w intencji Wszystkich Górników naszej Parafii, emerytów i rencistów górniczych, byłych Górników i wszystkich związanych z górnictwem, oraz ich Rodzin – o opiekę Bożą , zdrowie i błogosławieństwo, oraz potrzebne łaski

17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Serca Jezusa

17.30 – RORATY : W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota, 5.12.2015 r., I sobota miesiąca

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św., i modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej

8.00 – W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej

Niedziela, 6.12.2015 r. – II NIEDZIELA ADWENTU wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

8.00 – za ++ Krystynę Rzepka i córkę Lucynę

10.00 – za ++ Bernarda Gąsior, rodziców z obu stron i ++ z pokrewieństwa

16.00 – Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Pani Marii Blacha, oraz całej Jej Rodziny

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *