Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś – w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. O godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne, podczas których poświęcimy opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny. O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję, w przyszłą niedzielę – kolekta na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. w ciągu tygodnia – 15 minut przed każdą Mszą św., w niedzielę – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek – wspomnienie św. Męczenników wietnamskich. O godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
W piątek – o godz. 17.30 – Msza św. szkolna.
W przyszłą niedzielę – w I Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, który upływać będzie pod hasłem „ Nowe Życie w Chrystusie ”.

I Niedzielę Adwentu będziemy obchodzić jako Niedzielę Trzeźwości.

Msza św. Roratnia rozpoczynać się będzie o godz. 17.30!
Ze względu na kolędę, w przyszłą niedzielę nie będzie Nieszporów.

Tegoroczne Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – Kolęda, rozpoczną się w naszej parafii od przyszłej niedzieli – I Niedzieli Adwentu, tj. od 29 listopada 2015 r. ,b>Szczegółowy plan Kolędy wydrukowany jest w naszej Gazetce Parafialnej, a także umieszczony w gablotce przy wejściu do kościoła.

Początek Odwiedzin Duszpasterskich w soboty – od godz. 14.00, w niedziele – od godz. 13.45, a w ciągu tygodnia od godz. 14.30.Kolęda rozpoczynać się będzie w tym roku od wyższych numerów mieszkań i domów, do numerów niższych.

Ofiary kolędowe przeznaczone będą na dalsze inwestycje w naszym kościele i naszej parafii – szczególnie na remont parkanu cmentarnego.

W sobotę, 12 grudnia br. – na naszym placu kościelnym odbędzie się Jarmark Świąteczny. W tym dniu będzie miał też miejsce Dzień Seniora organizowany przez naszą Radę Osiedla Cielmice.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jankowickiej i Strzeleckiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony szkoły/.

W miesiącu grudniu jest jeszcze około 15 wolnych intencji mszalnych. Dziękuję za zamówione intencje Mszy świętych!

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” , „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”. Możemy też nabyć nasz parafialny kalendarz na rok 2016 – w cenie 3 zł.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć lampiony adwentowa dla dzieci – w cenie 18 i 20 zł., oraz kartki świąteczne – po 1 zł., opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny będzie można nabyć od I Niedzieli Adwentu.

U końca roku duszpasterskiego pragnę podziękować za pomoc w uporządkowaniu ewidencji naszego parafialnego cmentarza i za złożone ofiary związane z rezerwacją miejsc grobowych. Jednocześnie informuję Parafian, że nie wszystkie sprawy dotyczące grobów, których termin rezerwacji upłynął zostały wyjaśnione!


Cielmicki Charytatywny Jarmark Świąteczny

Sobota, 12 grudnia 2015r.
Początek – godzina 16.30
Plac kościelny przy parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w Tychach – Cielmicach, ul. Targiela 145

· Godz. 16.30 – przybycie św. Mikołaja wraz z Aniołami
· Godz. 17.00 – 18.00 – spotkanie Dzieci ze św. Mikołajem /św. Mikołaj wręczał będzie podarunki przygotowane przez Rodziców/
· liczne atrakcje na 15 stoiskach
· pamiątki, zabawki, ozdoby świąteczne, dewocjonalia, świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne
· napoje, słodycze, przekąski, ciasta, ciepłe posiłki, swojskie wyroby: szynki, kiełbasa, krupnioki, żymloki, salceson, pasztetowa, smalec
· niepowtarzalna atmosfera

Organizatorzy: Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach – Cielmicach, przy współpracy z Radą Osiedla Cielmice i Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tychach. Serdecznie zapraszamy !


„JESTEŚCIE SYNODEM” – DZIEŃ SKUPIENIA W 3. ROCZNICĘ OTWARCIA II SYNODU ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Od marca br. II Synod naszej Archidiecezji wszedł w główny etap prac – etap sesji plenarnych. Dotychczas odbyło się ich siedem. Podczas każdej z nich omawiano przygotowane wcześniej przez poszczególne komisje dokumenty oraz dyskutowano nad zaproponowanymi przez członków synodu zmianami. Spośród dziewiętnastu komisji i podkomisji synodalnych, projekty zaprezentowało już czternaście, a dziesięć zakończyło już swoje prace (przygotowany dokument został przyjęty przez zgromadzenie i przekazany ks. abp. Wiktorowi jako rada Synodu)

Zbliżająca się trzecia rocznica synodalnych prac to dobra okazja do refleksji, a także przypomnienia, czym właściwie synod jest. Dlatego podczas siódmej, listopadowej sesji Synodu, ks. abp Wiktor Skworc, powołując się na słowa papieża Franciszka, przypomniał: „synod – oznacza podążać razem”. Jest to doświadczenie Kościoła pielgrzymującego, który, tak jak Izrael, podąża do ziemi obiecanej, a Pierwszym, który chce iść z nami – chce z nami czynić synod – jest Bóg Ojciec. Jesteśmy więc ludem, który wzrasta pielgrzymując z Bożym błogosławieństwem. Trwający II Synod Archidiecezji Katowickiej zmierza ku końcowi – pozostał jeszcze rok intensywnych prac nad dokumentami, a potem przyjdzie czas trudniejszy: wprowadzania w życie synodalnych postanowień. Ksiądz Arcybiskup przypomniał, że doradczy charakter synodalnych obrad wymaga od wszystkich uczestników postawy otwartości i dialogu – aby celem synodu nie było tylko ustanawianie przepisów, ale budowanie Kościoła z miłością i zaufaniem. Dlatego też warto się zastanowić nad własnymi motywacjami – czy to właśnie miłość do moich sióstr i braci w wierze, do mojej lokalnej wspólnoty, sprawia, że w taki czy inny sposób angażuję się w synodalne prace? Nasze pragnienie, aby usłyszeć, co Duch Święty mówi katowickiemu Kościołowi nadal jest żywe, czego doświadczać można podczas ożywionych i pełnych zatroskania dyskusji w czasie obrad i posiedzeń. Ksiądz Arcybiskup, dziękując jeszcze raz za zaangażowanie, powiedział: „Podarowaliście Kościołowi katowickiemu czas, serce. Dziękuję. Jesteście synodem – ziemia obiecana jest już blisko”.

W 3-lecie Synodu, podobnie jak w latach poprzednich, wszyscy członkowie zespołów synodalnych zaproszeni są do udziału w dniu skupienia, który odbędzie się w katowickiej katedrze w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 22 listopada br. Spotkanie rozpocznie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, po której krótkie słowo wygłosi ks. abp Wiktor Skworc. Dwie krótkie konferencje wygłoszą: bp Marek Szkudło, przewodniczący synodalnej Komisji ds. Duchowieństwa, który poruszy kwestie relacji i współpracy świeckich z duchownymi, oraz ks. Bartłomiej Kuźnik, przewodniczący Podkomisji ds. Głoszenia Słowa Bożego – na temat odwagi słuchacza słowa Bożego. Po Eucharystii odbędzie się agapa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, podczas której będziemy mogli poczęstować się słodkościami, przygotowanymi przez uczestników dnia skupienia. Mając w pamięci radosne chwile spotkania podczas poprzednich, mamy nadzieję, że i tym razem nie zabraknie przedstawicieli wszystkich zespołów synodalnych.

Dzieło II Synodu polecamy Waszym modlitwom.

Sekretariat II Synodu Archidiecezji Katowickiej


Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, 22.11.2015 r. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
8.00 – za + Cecylię Glenszczyk, w 30 dzień po śmierci
10.00 – za + Czesława Fijoł i dusze w czyśćcu cierpiące
15.30 – Nieszpory niedzielne
16.00 – za ++ Franciszka Orocz, zaginionego brata Jana, poległych na wojnie, oraz ++ z pokrewieństwa

Poniedziałek, 23.11.2015 r.
17.30 – za ++ Marię i Ryszarda Wojtyna, oraz ++ z rodzin Maj i Dryniak

Wtorek, 24.11.2015 r., wspomnienie św. Męczenników wietnamskich
17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio
17.30 – za + Cecylię Wawrzyczek, męża Jana i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa, 25.11.2015 r.
8.00 – za ++ z rodzin Targiel i Janik, oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 26.11.2015 r.
17.30 – za ++ Jana Targiel, synową Lucynę i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek, 27.11.2015 r.
17.30 – za ++ Józefa Przondziono, Helenę i Huberta Przybycin / w ofierze od rodziny Ulman /

Sobota, 28.11.2015 r.
7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św.
8.00 – za ++ z rodziny

NOWY ROK LITURGICZNY

Niedziela, 29. 11. 2015 r. – I NIEDZIELA ADWENTU
8.00 – Do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Fatimskiej o potrzebne Boże łaski dla Pani Elżbiety Szojda, oraz o życie wieczne dla + męża Teodora Szojda
10.00 – za + Erwina Ścierski, rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące
11.00 – Chrzest Dziecka : Mateusz Jan Janik
16.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę – w intencji Pana Bogdana Szafron, z okazji 50 rocznicy urodzin, oraz całej Jego Rodziny

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: