Niedziela Radości

Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela Radości. Dzisiaj : – o godz. 15.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. W przyszłą niedzielę – tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca – kolekta – jako specjalna – przeznaczona będzie na opłacenie energii elektrycznej w związku z ogrzewaniem kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie – 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek, 8 marca – o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio. W tym dniu przypada Dzień Kobiet. Modlić się będziemy za wszystkie Panie i Dziewczęta.

W czwartek, 10 marca – o godz. 19.00 – w salce – odbędzie się pierwsze tematyczne spotkanie Młodzieży naszej parafii, w ramach bliższego przygotowania do małżeństwa. Zapraszam Młodzież rocznika 1998 i 1999, oraz Młodzież starszą.

W piątek:
– od godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
– od godz. 17.30 – okazja do Spowiedzi św.
– o godz. 17.45 – Nabożeństwo do Krzyża Świętego, zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem, adoracja relikwii Krzyża św.,
– o godz. 18.00 – Msza św. szkolna
– o godz. 19.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic. Rozpoczęcie w kościele, zakończenie na osiedlu „Ogrodnik”.

W przyszłą, V Niedzielę Wielkiego Postu, którą obchodzić będziemy jako Niedzielę Krzyża Świętego, rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchód okresu Pasyjnego Wielkiego Postu – czyli czas Męki Pańskiej, a w naszej Parafii rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje, które wygłosi Ks. Krzysztof Szota, wikariusz parafii św. Krzysztofa w Tychach.

Od poniedziałku przyszłego tygodnia rozpoczną się też Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.

W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. poświęcone zostaną nasze domowe krzyże przyniesione do kościoła. Proszę też o przyozdobienie na ten czas pasyjny naszych przydrożnych krzyży i kaplic.

W przyszłą niedzielę przypada 2 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

Dziękuję mieszkańcom ul. ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny.

Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych sprzed 1992 roku – 25 lat od pochówku, oraz tych grobów , których termin rezerwacji już upłynął.

Parafian zachęcam do udziału w rekolekcjach zamkniętych, w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Zapraszam Parafian / dorosłych, młodzież i dzieci / na: pielgrzymkę z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie – w sobotę, 12.03. 2016 r. , godz. 9.00 – 19.00; koszt całości – 50 zł. Zapisy w zakrystii ! Wyjazd autokaru spod kościoła o godz. 9.00.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych, połączonym z Nauką Przedślubną, okazją do Spowiedzi św. i wspólną modlitwą. Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele – w sobotę przed Niedzielą Palmową – 19 marca br., o godz. 16.30.

Kurs fotografów i kamerzystów ceremonii liturgicznych odbędzie się w dniach 8-9 marca 2016 r. (wtorek i środa) o godz. 16.30 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Jordana 18 w Katowicach. Zapisy na kurs są prowadzone przez Kurię Metropolitalną w Katowicach.

WOLNE INTENCJE MSZALNE:

  1. środa, godz. 8.00, 12. sobota, godz. 8.00, 14. poniedziałek, godz. 18.00 Rekolekcje, 15. wtorek, godz. 8.00 Rekolekcje, 16. środa, godz. 8.00 Rekolekcje

Porządek nabożeństw 6.03.2016 r. – 13.03.2016 r.

Niedziela, 6.03.2016 r., IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA RADOŚCI

8.00 – za ++ Andrzeja Cyganek, ojca Alojzego, oraz ++ z rodzin Urbańczyk i Cyganek

10.00 – za + Karola Janik

15.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę Bożą i błogosławieństwo – w intencji Pani Marty Bierońskiej i całej Jej Rodziny

Poniedziałek, 7.03.2016 r.

17.30 – W intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Wtorek, 8.03.2016 r., DZIEŃ KOBIET

17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

17.30 – za ++ Antoniego, Monikę i Urszulę Latusiński

Środa, 9.03.2016 r.

8.00 –

Czwartek, 10.03.2016 r.

17.30 – za ++ Augustyna Urbańczyk, żonę Genowefę, syna Jana, Martę Urbańczyk i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek, 11.03.2016 r.

15.00 – 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

17.45 – Nabożeństwo do Krzyża Świętego, adoracja relikwii Krzyża św.

18.00 – za + męża Józefa Blacha, w rocznicę urodzin

19.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic

Sobota, 12.03.2016 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św.

8.00 –

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

Niedziela, 13.03.2016 r., V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Poświęcenie krzyży – podczas każdej Mszy św. Msze św. z Naukami Rekolekcyjnymi dla Wszystkich

7.15 – Różaniec święty

8.00 – Do Bożej Opatrzności w intencji Papieża Franciszka, emeryta – papieża Benedykta XVI, za powołanych do służby Bożej, Duszpasterzy, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, Radio Maryja, Telewizję Trwam i Rodzinę Radia Maryja

10.00 – Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Karoliny Kozłowskiej – z okazji rocznicy urodzin, oraz o Dary Ducha św. w całym dorosłym życiu

11.30 – Do Świętych Aniołów Stróżów i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha św. dla pacjentów, lekarzy i pielęgniarek Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – Ligocie

Błogosławieństwo małych Dzieci

15.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne

16.00 – za + Józefa Białek, w 15 rocznicę śmierci, oraz ++ rodziców z obu stron

17.15 – Nauka Rekolekcyjna dla Mężczyzn

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Czytelnik napisał(a):

    Administrator tej strony jest nieodpowiedzialny ponieważ aktualizuje ją kiedy chce, lekceważąc tym samym czytelników.

    • marcin napisał(a):

      Czasami zdarzają się poślizgi, ale to nie świadczy o nieodpowiedzialności, tylko posiadaniu wyższych priorytetów. Czytelnicy tej strony są dla mnie ważni i cieszę się, że tutaj zaglądacie. Aktualizację tej strony robię jednak w swoim wolnym czasie, a tego ostatnio z przyczyn osobistych miałem niewiele. Przepraszam postaram się poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *