VI Niedziela Wielkanocna, Pierwsza Komunia Święta

Dzisiejsze czytania: Dz 8,5-8.14-17; Ps 66,1-7.16.20; 1 P 3,15-18; J 14,23; J 14,15-21

Dzisiaj – w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św. naszych Dzieci. która odbędzie się – podczas Mszy św. o godz. 10.00.
Dziś : – o godz. 15.00 – Uroczyste Majowe Nabożeństwo Pierwszokomunijne z udziałem Dzieci i Rodziców – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Dzieci do Wczesnej Komunii św. przygotowała Pani Katechetka Barbara Smolorz, a Dzieci klasy II – do I Komunii św. – Pani Katechetka Krystyna Santarek. Paniom Katechetkom bardzo serdecznie dziękuję za Ich trud i zaangażowanie. Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne przeżywać będą swój tzw. „Biały Tydzień”. Zapraszam te Dzieci i Ich Rodziców do uczestnictwa codziennie, w tym tygodniu – w Nabożeństwach majowych, modlitwie Dni Krzyżowych i Mszach świętych.

W sobotę, 27 maja – pielgrzymka Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i Ich Rodziców na Jasną Górę – do Częstochowy i Ogrodzieńca.

Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczone są na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii.

W przyszłą niedzielę – w ostatnią, VII Niedzielę Wielkanocą, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego – w tym tygodniu – w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Są to dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. W poniedziałek, o godz. 17.00 – Nabożeństwo odprawimy przy krzyżu na ul. Cielmickiej, i wyruszymy procesją do kościoła. We wtorek, o godz.17.00 – przy krzyżu na ul. Jankowickiej,  a w środę, o godz. 8.00 – przy kaplicy św. Tekli, skąd udamy się procesją do kościoła. Każdego dnia na zakończenie Nabożeństwa – błogosławieństwo sakramentalne i Msza św.

W środę – o godz. 8.45 – Msza św. będzie odprawiona – Do Opatrzności Bożej – o dobre tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli – w intencji Rolników naszej Parafii. W tym dniu modlimy się też za katolików w Chinach!

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
– w środę, 24 maja – wspomnienie NMP – Wspomożycielki Wiernych,
– w piątek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

W piątek , 26 maja – obchodzić będziemy DZIEŃ MATKI. W tym szczególnym dniu modlić się będziemy w intencji wszystkich Matek naszej Parafii. W piątek – o godz. 18.00 – Msza św. szkolna.
W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą obchodzić będziemy w niedzielę, 4 czerwca br.

W przyszłą niedzielę, 28 maja – Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śl., do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.
Zainteresowanych wyjazdem autokarowym na pielgrzymkę – proszę o zapisanie się na listę w zakrystii. Koszt wyjazdu – 20 zł. Wyjazd autokaru spod kościoła – o godz. 7.00.
Piesza pielgrzymka z Cielmic do Piekar wyrusza o godz. 1.30 w nocy spod krzyża na ul. Cielmickiej.

Tegoroczna Procesja Bożego Ciała , w czwartek – 15 czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, przy ołtarzu ustawionym na parkingu restauracji Victoria, przy ul. Ks. Szojdy i przejdzie ul. Targiela, w kierunku kościoła – gdzie zakończy się około godz. 11.30. Emblematy i chorągiewki do przyozdobienia okien na procesję Bożego Ciała można nabyć przed kościołem i w zakrystii.

W niedzielę, 18 czerwca – Msza św. o godz. 10.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z okazji rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego – z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo. Po Mszy św. – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii i XIII Festyn Odpustowy odbędą się – w niedzielę 25 czerwca.
W czwartek, 24 maja, do salki – na godz. 20.00 – zapraszam wszystkich chętnych do pomocy – dorosłych i młodzież – w zorganizowaniu i przeprowadzeniu naszego Odpustowego Festynu.

Za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, dziękuję Rodzicom Dzieci, które przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 9.00 –
proszę mieszkańców ul. Jankowickiej i Strzeleckiej.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu czerwcu br.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza.

W dzisiejszą niedzielę, 21 maja br. – zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa – we wszystkich parafiach archidiecezji rozpoczyna się procedura wyboru nowych Członków Parafialnych Rad Duszpasterskich. Od dzisiaj można wrzucać do specjalnej urny karteczki z nazwiskiem i imieniem Kandydatów. W niedzielę 11 czerwca zostanie podana lista wyborcza Kandydatów. W niedzielę 18 czerwca zostaną przeprowadzone wybory, a w niedzielę 25 czerwca – ogłoszony zostanie nowy skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

WOLNE INTENCJE MSZALNE Czerwiec 2017 r.:
10. sobota, godz. 8.00
12. poniedziałek, godz. 18.00
14. środa, godz. 8.00
15. czwartek, godz. 16.00
17. sobota, godz. 8.00
24. sobota, godz. 9.00

Dzieci, które przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św., w VI Niedzielę Wielkanocną – 21 maja 2017 r., w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach – Cielmicach. Wczesna Komunia św. Dzieci przedszkolnych:

 1. Marcelina

I Komunia św. Dzieci klasy II :

 1. Jan
 2. Bartosz
 3. Malwina
 4. Martyna
 5. Oliwier
 6. Wanesa
 7. Kinga
 8. Łukasz
 9. Maciej
 10. Natalia

Dzieci przygotowały : Pani Katechetka Krystyna Santarek i Pani Katechetka Barbara Smolorz


Porządek nabożeństw 21.05.2017 r. – 28.05.2017 r.

Niedziela, 21.05.2017 r., VI Niedziela Wielkanocna

8.00 – Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Rodziny Państwa Bernadety i Krzysztofa Bojdoł
10.00 – W intencji Dzieci przystępujących do Wczesnej i Pierwszej Komunii św., Ich Rodziców, Chrzestnych i Ich Rodzin
15.00 – Uroczyste Majowe Nabożeństwo Pierwszokomunijne.
16.00 – za ++ Bronisława Żmijewskiego, Monikę i Józefa Jaromin, brata Sylwestra, siostrę Teresę i szwagra Mariana Dudę

Poniedziałek, 22.05.2017 r., Dzień Krzyżowy
17.00 – Nabożeństwo majowe – Nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy z procesją
18.00 – za ++ Klarę i Erwina Janik, syna Eugeniusza, Agnieszkę Maj, Jadwigę i Antoniego Skrabaka, oraz ++ z tych rodzin

Wtorek, 23.05.2017 r., Dzień Krzyżowy
17.00 – Nabożeństwo majowe Nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy z procesją
18.00 – za ++ Augustyna i Martę Pluta, rodziców z obu stron, rodzeństwo, Pawła Mazur, rodziców i poległych na wojnie

Środa, 24.05.2017 r., Dzień Krzyżowy
8.00 – Nabożeństwo majowe Nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy z procesją

8.45 – Do Opatrzności Bożej- o dobre tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli – w intencji całej naszej Parafii, a szczególnie Rolników i Ich Rodzin

Czwartek, 25.05.2017 r.
17.30 – Nabożeństwo majowe
18.00 – za ++ Helenę i Józefa Niemiec, rodziców z obu stron, oraz ++ z pokrewieństwa

Piątek, 26.05.2017 r., wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; DZIEŃ MATKI
17.30 – Nabożeństwo majowe; Nowenna do Ducha Świętego
18.00 – za ++ Krystynę Rzepka i córkę Lucynę

Sobota, 27.05.2017 r.
8.00 – za ++ Marię i Edmunda Foltyn, oraz + syna Józefa
8.30 – Nabożeństwo majowe; Nowenna do Ducha Świętego

Niedziela, 28. 05. 2017 r., VII Niedziela Wielkanocna UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
8.00 – za + Ks. Mirosława Chołuj, oraz ++ rodziców
10.00 – za + Helenę Biolik, w 30 dzień po śmierci
15.30 – Nabożeństwo majowe16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Kalwaryjskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo –w intencji Państwa Karola i Alicji Gniza, oraz Ich Dzieci z Rodzinami

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: