Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25. 06. 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy w naszej Parafii – Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Msze św. odprawione będą o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 – Suma odpustowa – w intencji Wszystkich Parafian. Suma zakończy się Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam do udziału całą Wspólnotę Parafialną – Dorosłych, Młodzież i Dzieci. O godz. 15.30 – odprawimy Uroczyste Nieszpory Odpustowe z Procesją. Kazanie odpustowe wygłosi, i Sumę odpustową odprawi – Ks. Piotr Kołcz, misjonarz z Zambii, pochodzący z parafii paprocańskiej. Dzisiaj nie będzie popołudniowej Mszy św.

Popołudniu odbędzie się przy boisku na ul. Jedności nasz XIII Parafialny Festyn Odpustowy. Początek – o godz. 16.00. Przed kościołem można nabyć pamiątki naszego Festynu odpustowego!

Przy okazji dzisiejszej Uroczystości Odpustowej, pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie Wszystkim Parafianom za budowanie Wspólnoty Kościoła Parafialnego; za świadectwo wiary, modlitwę i udział we Mszach św. Tych mniej zaangażowanych zapraszam do uczestnictwa w jedności wspólnoty parafialnej! Wszystkim Ofiarodawcom dziękuję za składane ofiary w każdą niedzielę na potrzeby naszego kościoła i parafii, na wszystkie inne remonty i inwestycje parafialne. „Bóg zapłać !” za wszystkie ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Serdecznie dziękuję także tym Wszystkim Parafianom, którzy w jakikolwiek sposób pomagają w różnych pracach w kościele, wokół kościoła, probostwa, salki katechetycznej, na cmentarzu, przy kaplicach i krzyżach przydrożnych. Dziękuję za wszystkie prace! Dziękuję za wszelką pomoc, poświęcony czas i zaangażowanie dla wspólnego dobra całej naszej Parafii.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. W przyszłą niedzielę – na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Jutro, w poniedziałek, po Odpuście – 26 czerwca – o godz. 17.00 – na naszym cmentarzu odprawimy Nabożeństwo za Zmarłych Parafian i Duszpasterzy, z czytaniem zalecek za Zmarłych – które można składać w zakrystii. Następnie, odmawiając Różaniec za Wszystkich naszych Zmarłych, udamy się procesją do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Mszę św. w intencji Zmarłych, o godz. 18.00.

We wtorek, 27 czerwca – obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W czwartek – 29 czerwca przypada Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 8.00 – Msza św. – w intencji Ks. Proboszcza, z okazji imienin – od Członków Róż Różańcowych. Serdecznie dziękuję za dar modlitwy!

Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie jako Świętopietrze – na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W piątek – o godz. 18.00 – wakacyjna Msza św. szkolna.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła, w poniedziałek, o godz. 19.00 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców Osiedla „Ogrodnik”.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza.

Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Proszę o dokonanie wpłaty drugiej raty, w wysokości 360 zł – do końca czerwca – za wakacyjny wyjazd na parafialne kolonie do Szklarskiej Poręby.

W dniach od 26 – 30 lipca br. odbędzie się XXXIV Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.Pielgrzymka wyruszy z kościoła św. Marii Magdaleny, po Mszy św. o godz. 8.00. Zapisy w dniu wyjścia pielgrzymki.


Porządek nabożeństw 25.06.2017 r. – 2.07.2017 r.

Niedziela, 25.06.2017 r., – Uroczystość Odpustowa ku czci XII Niedziela Zwykła Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

8.00 – za + Alojzego Siwy, w 1 rocznicę śmierci

10.00 – za ++ Emilię i Stefana Jaromin, rodziców z obu stron i rodzeństwo

11.30 – Suma Odpustowa : 1/ W intencji Wszystkich Parafian 2/ W intencji Wszystkich Darczyńców i Dobrodziejów naszej Parafii i kościoła 3/ W intencji Rodzin, Młodzieży, Dzieci i Chorych

Procesja

15.30 – Uroczyste Nieszpory Odpustowe z Procesją teoforyczną wokół kościoła

Poniedziałek, 26.06.2017 r.

17.00 – Na cmentarzu : Nabożeństwo za Zmarłych Parafian i Duszpasterzy

Procesja do kościoła : Różaniec za Zmarłych zalecanych.

W kościele:

18.00 – za ++ Parafian, Duszpasterzy i Wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu

/z okazji Odpustu/

Wtorek, 27.06.2017 r., wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 – za + Gerarda Brysz, oraz ++ rodziców z obu stron

Środa, 28.06.2017 r., wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

8.00 – za + Łucję Lubański, ++ rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 29.06.2017 r. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

8.00 – Przez wstawiennictwo św. Apostołów Piotra i Pawła i Matki Bożej Fatimskiej – o zdrowie i Boże błogosławieństwo, oraz wszystkie potrzebne łaski dla Ks. Proboszcza – z okazji imienin – od Członków Róż Różańcowych

18.00 – za ++ Martę i Augustyna Noras, córkę Łucję, oraz ++ rodziców z obu stron

Piątek, 30.06.2017 r.

17.45 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

18.00 – za + Jerzego Konieczny / w ofierze od mieszkańców ul. Łęgowej /

Sobota, 1.07.2017 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św.

8.00 – za ++ Barbarę Janota, Andrzeja Doktor, oraz ++ z rodzin Doktor i Szot

Niedziela, 2.07.2017 r. – XIII Niedziela Zwykła

8.00 – za + Czesława Fijoł, w 7 rocznicę śmierci

10.00 – za + Helenę Biolik

15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.00 – Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Pani Marty Skrzydło, Jej Syna, Córki i Synów z Rodzinami

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: