XI Niedziela zwykła

 

Dzisiaj : – o godz. 10.00 – Msza św. ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z okazji rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego – z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo. Po Mszy św. – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych
– o godz. 15.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła
– o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza, przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła. Dziś – przed kościołem – doroczna zbiórka na kwiaty do kościoła – z okazji Odpustu. „Bóg zapłać !” za wszystkie ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Zapraszam wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych połączonych z procesjami z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30, a w środę – o godz. 10.00.

We wtorek, o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio; Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją.

 

W środę, 21 czerwca – we wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika :
– o godz. 9.00 – Msza św. z udziałem Dzieci i Młodzieży naszej szkoły – z okazji zakończenia roku szkolnego
– po Mszy św. – Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją.

W piątek, 23 czerwca – obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa:
– od godz. 9.00 – odwiedziny Starszych i Chorych Parafian z Sakramentami św.
– od godz. 17.00 – okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych,
– o godz. 17.40 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła
– o godz. 18.00 – Msza święta z udziałem Młodzieży starszej – z okazji zakończenia roku szkolnego i akademickiego,

Po Mszy św. – w salce – spotkanie wszystkich wyjeżdżających na kolonie parafialne do Szklarskiej Poręby.

W piątek – posługą konfesjonału będzie służył Ks. Andrzej Uciecha.

W sobotę, 24 czerwca obchodzić będziemy Patronalną Uroczystość naszego kościoła i Parafii – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a także – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.  Wszystkich Parafian i Gości zapraszam w tym dniu na Mszę św. – o godz. 9.00 i Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela i Niepokalanego Serca NMP – po Mszy św.

św. Jan Chrzciciel

św. Jan Chrzciciel – figura z XIXw. w parafii narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cielmicach (Tychy)

W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, obchodzić będziemy w naszej Parafii – Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. odprawione będą o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 – Suma odpustowa w intencji ParafianSuma zakończy się Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam do udziału całą Wspólnotę Parafialną – Dorosłych, Młodzież i Dzieci. Zapraszam Dzieci Maryi ze sztandarem, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, Dzieci obchodzące I Rocznicę Pierwszej Komunii św. w swoich odświętnych, pierwszokomunijnych strojach, oraz Dziewczynki sypiące kwiaty. O godz. 15.30 – odprawimy Uroczyste Nieszpory Odpustowe z Procesją. Kazanie odpustowe wygłosi, i Sumę odpustową odprawi – Ks. Piotr Kołcz, misjonarz z Zambii, pochodzący z parafii paprocańskiej. W tym dniu nie będzie popołudniowej Mszy św.

Popołudniu odbędzie się przy boisku na ul. Jedności nasz XIII Parafialny Festyn Odpustowy.  Początek – o godz. 16.00. W sobotę i niedzielę – przed kościołem będzie można nabyć pamiątki naszego Festynu odpustowego!

W poniedziałek, po Odpuście – 26 czerwca – o godz. 17.00 – na naszym cmentarzu odprawimy Nabożeństwo za Zmarłych Parafian i Duszpasterzy, z czytaniem zalecek za Zmarłych – które można składać w zakrystii. Następnie, odmawiając Różaniec za Wszystkich naszych Zmarłych, udamy się procesją do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Mszę św. w intencji Zmarłych, o godz. 18.00.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła, w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 10.30 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Dziękuję Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza w minioną środę.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza.

Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Proszę o dokonanie wpłaty drugiej raty, w wysokości 360 zł – do końca czerwca – za wakacyjny wyjazd na parafialne kolonie do Szklarskiej Poręby.

Dzisiaj w niedzielę, 18 czerwca br. – wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przygotowali w tym roku piękne ołtarze procesji Bożego Ciała. Dziękuję za zaangażowanie, podjęty trud, poświęcony czas i ofiarowane kwiaty. Dziękuję Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i odprawieniu Mszy św. i podczas Procesji. Dziękuję za przygotowanie i czuwanie nad nagłośnieniem całej uroczystości. Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii i Panom zbierającym ofiarę. Dziękuję Dziewczynkom sypiącym kwiaty, Dzieciom Wczesnokomunijnym i Pierwszokomunijnym, a także obchodzącym I rocznicę Pierwszej Komunii św. za obecność w odświętnych, pierwszokomunijnych strojach. Dziękuję Ich Rodzicom. Dziękuję Ministrantom, Lektorom, Dzieciom Maryi, Paniom Katechetkom i Panom niosącym baldachim. Dziękuję Służbom porządkowym – Policji i Straży Miejskiej. Dziękuję Parafianom za udekorowanie domów, okien swoich mieszkań. Wszystkim dziękuję za obecność, złożone ofiary, za modlitwę i wspólny śpiew; za świadectwo wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Foto i wideo relacja z Bożego Ciała

Parafia, Rada Osiedla „Cielmice” i KS „Ogrodnik” zapraszają na XIII Odpustowy Festyn Parafialny CIELMICE 2017 Niedziela – 25 czerwca 2017 r. – boisko przy ul. Jedności, 16.30 – rozpoczęcie i powitanie

 


Porządek nabożeństw 18.06.2017 r. – 26.06.2017 r.

Niedziela, 18.06.2017 r. – XI Niedziela Zwykła

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Rodziny Państwa Bożeny i Krystiana Szojda

10.00 – Ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo. Po Mszy św. – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

15.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

16.00 – za ++ Pawła i Helenę Biolik, rodziców i rodzeństwo z obu stron, oraz ++ z rodzin Biolik i Szeliga

Poniedziałek, 19.06.2017 r.

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

18.00 – za ++ Jana Urbańczyk, Alojzego Fijoł, oraz ++ dziadków z obu stron

Wtorek, 20.06.2017 r.

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, Nabożeństwo do św. Ojca Pio

18.00 – za ++ Łucję i Franciszka Plucik, rodziców z obu stron i rodzeństwo

Środa, 21.06.2017 r., wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

9.00 – Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego, w intencji Dzieci i Młodzieży, Rodziców i Wychowawców, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników naszej Szkoły

10.00 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

Czwartek, 22.06.2017 r.

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

18.00 – za + Zenona Kaczmarek, oraz ++ rodziców

Piątek, 23.06.20167r., Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 – Okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

18.00 – za + Elżbietę Gołka, w 30 dzień po śmierci

Msza św. z udziałem Młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego i akademickiego

Sobota, 24.06.2016 r., Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

9.00 – za + Martę Bieroński , w 30 dzień po śmierci

9.45 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, Nabożeństwo do św. Jana Chrzciciela

Niedziela, 25.06.2017 r., – Uroczystość Odpustowa ku czci XII Niedziela Zwykła Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

8.00 – za + Alojzego Siwy, w 1 rocznicę śmierci

10.00 – za ++ Emilię i Stefana Jaromin, rodziców z obu stron i rodzeństwo

11.30 – Suma Odpustowa : 1/ W intencji Wszystkich Parafian 2/ W intencji Wszystkich Darczyńców i Dobrodziejów naszej Parafii i kościoła 3/ W intencji Rodzin, Młodzieży, Dzieci i Chorych

Procesja

15.30 – Uroczyste Nieszpory Odpustowe z Procesją teoforyczną wokół kościoła

Poniedziałek, 26.06.2017 r.

17.00 – Na cmentarzu : Nabożeństwo za Zmarłych Parafian i Duszpasterzy Procesja do kościoła : Różaniec za Zmarłych zalecanych.

W kościele:

18.00 – za ++ Parafian, Duszpasterzy i Wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu /z okazji Odpustu/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: