Zesłanie Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 4. 06. 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę – obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Uroczyste Nabożeństwo do Ducha Świętego – na zakończenie okresu Pięćdziesiątnicy, – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. W przyszłą niedzielę kolekta jako specjalna – w drugą niedzielę miesiąca – przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo – w ramach programu „Rodzina Rodzinie”. „Bóg zapłać !” za wszystkie ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Dziś – uroczystość odpustowa w Parafii Ducha Świętego w Tychach – Żwakowie.
Pneumatofora

Jutro, w poniedziałek, 5 czerwca – w II Dzień Zielonych Świąt – obchodzić będziemy Święto Matki Bożej Matki Kościoła. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00 i 18.00.

Msza św. o godz. 18.00 – zostanie odprawiona w intencji Pań Katechetek i Ks. Proboszcza, z podziękowaniem za przygotowanie do Wczesnej i Pierwszej Komunii św., o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski – w ofierze od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i Ich Rodziców. Kolekta w tym dniu, przeznaczona będzie na nasz kościół.

Zachęcam do zorganizowania tradycyjnego ogniska przy kaplicy św. Tekli. Wszystkich Parafian i Gości zapraszam do wspólnego, rodzinnego spotkania. 

Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego, uczestnictwo we Mszy św. w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego nie jest obowiązkowe. Wierni są jednak zachęcani do uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii.

Do tej kwestii odnosi się list Episkopatu Polski na temat przykazań kościelnych z roku 2003. Biskupi piszą tam: „Chociaż takie uroczystości i święta, jak: Niepokalane Poczęcie, świętego Józefa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Gromnicznej, Poniedziałek Wielkanocny, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (poniedziałek do Zesłaniu Ducha Świętego), świętego Szczepana, nie są świętami nakazanymi, to jednak zachęcamy wiernych, by zgodnie z wieloletnią tradycją brali wtedy udział w liturgii. Księży zaś, którzy w te dni nie mają obowiązku aplikacji Mszy za parafian, prosimy, by przez dogodny porządek nabożeństw, ułatwiali parafianom udział w Eucharystii”. gosc.pl

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek: – o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W środę, o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii.

W czwartek, 8 czerwca – przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to szczególny dzień modlitwy w intencji wszystkich Kapłanów. O godz. 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Kapłanów.

W piątek – o godz. 18.00 – Msza św. szkolna. Po Mszy św. spotkanie lektorów i wszystkich starszych i młodszych ministrantów.

W przyszłą niedzielę, 11 czerwca – obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

Tegoroczna Procesja Bożego Ciała , w czwartek – 15 czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, przy ołtarzu ustawionym na parkingu restauracji Victoria, przy ul. Ks. Szojdy i przejdzie ul. Targiela, w kierunku kościoła – gdzie zakończy się około godz. 11.30. Emblematy i chorągiewki do przyozdobienia okien na procesję Bożego Ciała można nabyć przed kościołem i w zakrystii.

W niedzielę, 18 czerwca – Msza św. o godz. 10.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z okazji rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego – z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo. Po Mszy św. – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii i XIII Festyn Odpustowy odbędą się – w niedzielę 25 czerwca. Kazania odpustowe wygłosi i Sumę odpustową odprawi – Ks. Piotr Kołcz, misjonarz z Zambii,
pochodzący z parafii paprocańskiej.

Za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, dziękuję mieszkańców ul. Ks. Szojdy . O sprzątanie kościoła w tym tygodniu – we wtorek, o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności / od strony szkoły /.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu lipcu i sierpniu br.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza. Termin rezerwacji 27 grobów już upłynął!

Od niedzieli, 21 maja br. – zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa – we wszystkich parafiach archidiecezji rozpoczęła się procedura wyboru nowych Członków Parafialnych Rad Duszpasterskich. Proszę o wrzucanie do specjalnej urny – z tyłu kościoła – karteczek z nazwiskiem i imieniem Kandydatów. W przyszłą niedzielę – 11 czerwca zostanie podana lista wyborcza Kandydatów. W niedzielę, 18 czerwca zostaną przeprowadzone wybory, a w niedzielę, 25 czerwca – ogłoszony zostanie nowy skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Proszę o dokonanie w zakrystii, dopłaty do zaliczki – pierwszej raty w wysokości 350 zł do 11 czerwca br. – za wakacyjny wyjazd na parafialne kolonie do Szklarskiej Poręby.

Do wieczności odeszli:
Śp. + Henryk D U R O K , lat 60
Śp. + Tomasz Ś L I S K I , lat 36
Śp. + Marta B I E R O Ń S K A , lat 75
Śp. + Elżbieta G O Ł K A , lat 92

Marsz dla życia i rodziny

Marsz dla życia i rodziny


Porządek nabożeństw 4.06.2017 r. – 11.06.2017 r.

Niedziela, 4.06.2017 r., UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA

8.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Katarzyny i Dariusza Bojdoł, Ich Córek i Rodziców

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej – za + Elżbietę Szojda

15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o Dary Ducha Świętego dla całej Parafii

16.00 – Do Opatrzności Bożej i Ducha św., z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę Bożą i błogosławieństwo w całym dorosłym życiu – w intencji Pawła Lubowieckiego, z okazji 18 rocznicy urodzin

Poniedziałek, 5.06.2017 r., Święto NMP Matki Kościoła, II Dzień Zielonych Świąt

8.00 – za + Henryka Durok / w ofierze od mieszkańców ul. Jedności /

18.00 – Do Bożej Opatrzności – w intencji Pań Katechetek i Ks. Proboszcza, z podziękowaniem za przygotowanie do Wczesnej i Pierwszej Komunii św., o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski / w ofierze od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i Ich Rodziców /

Wtorek, 6.06.2017 r.

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo, w intencji Pana Alojzego Walter, oraz łaski Boże dla całej Jego Rodziny

Środa, 7.06.2017 r.

8.00 – W intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Czwartek, 8.06.2017 r., Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Kapłanów

18.00 – za ++ Martę i Józefa Ulman, synów Alfreda i Bernarda

Piątek, 9.06.2017 r.

15.00 – Do Ducha św. o opiekę i Boże błogosławieństwo, z podziękowaniem za wszystkie dary Bożej łaski – w intencji Uczniów III klas Gimnazjum – kończących naukę, Ich Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli

18.00 – za + Henryka Durok / w ofierze od Ireny Kostka i Jej Dzieci z Rodzinami /

Sobota, 10.06.2017 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św.

8.00 –

Niedziela, 11.06.2017 r., UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.15 – Różaniec Święty

8.00 – Do Bożej Opatrzności w intencji powołanych do służby Bożej, Duszpasterzy, Ojca św. Franciszka; za Kościół święty, naszą Ojczyznę, Radio Maryja, Telewizję Trwam, Rodzinę Radia Maryja, oraz całą naszą Parafię

10.00 – za ++ Jana i Marię Honc, oraz rodziców z obu stron

15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.00 – za ++ Małgorzatę i Ryszarda Smolorz, zięciów: Jana i Zygmunta; Alojzego i Gertrudę Biolik, synów: Jana i Józefa

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *