23 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10. 09. 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasze Parafialne, Cielmickie Dożynki. Mszą św. dziękczynną podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, za tegoroczne zbiory. Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Wszystkich Rolników naszej Parafii zostanie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy św. – Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Od godz. 15.00 – część artystyczna „Spotkania Dożynkowego” w Kółku Rolniczym, przy ul. Jedności.Starostami tegorocznych Cielmickich Dożynek są Państwo Joanna i Jan Korbel.

Dziś rozpoczynamy też VII Tydzień Wychowania, pod hasłem : „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Jest to Tydzień Modlitwy za Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie Młodego pokolenia.

Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza – jako specjalna, w drugą niedzielę miesiąca – przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne. W przyszłą niedzielę – kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Dzisiaj – przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” – 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr – na środki transportu dla polskich Misjonarzy. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– we wtorek, 12. 09 – Uroczystość NMP Piekarskiej -Głównej Patronki naszej Archidiecezji,
– w środę, 13. 09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa,
– w czwartek, 14. 09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– w piątek, 15. 09 – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,
– w sobotę, 16. 09 – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników.

Jutro, w poniedziałek – o godz. 18.45 – w kościele – spotkanie Dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do Wczesnej Spowiedzi i Komunii św.,wraz z Ich Rodzicami,

Zgodnie z prawem i tradycją Kościoła, miejscem przyjmowania Sakramentów św. jest kościół parafialny. W związku z powyższym, dzieci i młodzież przystępują do I Spowiedzi i Komunii św. oraz Sakramentu Bierzmowania – nie we wspólnocie szkoły, do której uczęszczają, ale we wspólnocie parafialnej, do której należą z racji zamieszkania.

We wtorek , 12 września – przeżywać będziemy Dzień Fatimski:
– o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej,
– o godz. 19.00 – Różaniec fatimski
– o godz. 20.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne, modlitwa do św. Ojca Pio,procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie
– o godz. 20.30 – Apel Jasnogórski.

W czwartek, 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – podczas Mszy św. poświęcenie naszych domowych krzyży.

W III piątek miesiąca : – o godz. 17.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem,
– o godz. 18.00 – Msza św. szkolna.

O godz. 19.00 – w kościele – spotkanie robocze nowego składu Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W przyszłą niedzielę, 17 września – przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 7 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

W poniedziałek, 18 września – w Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży – zapraszam całą Młodzież naszej Parafii wraz z Ich Rodzicami – na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem – po Mszy św. , o godz. 18.45.

Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy opiekują się i dbają o przydrożne Krzyże i Kaplice na terenie naszej Parafii. Proszę za przyozdobienie Krzyży z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła – we wtorek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Można już zamawiać Msze św. na następny – 2018 rok. Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne; a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, urodzin, imienin, w 18 urodziny Młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin Dziecka. Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu październiku bieżącego roku.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Przypominam o zasadach obowiązujących na naszym parafialnym cmentarzu,oraz proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.


Porządek nabożeństw 10.09.2017 r. – 17.09.2017 r.

Niedziela, 10.09.2017 r. – XXIII Niedziela Zwykła – Tydzień Wychowania

DOŻYNKI PARAFIALNE

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Rodziny Państwa Bernadety i Krzysztofa Bojdoł, oraz Ich Rodziców

10.00 – Msza św. dziękczynna – do Bożej Opatrzności – z podziękowaniem za tegoroczne urodzaje, zebrane plony ziemi, z prośbą -o dalsze Boże błogosławieństwo w intencji Rolników naszej Parafii i Ich Rodzin

PROCESJA

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Św. Anioła Stróża –w intencji Rocznego Dziecka: Mateusza Cyroń, Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny

Poniedziałek, 11.09.2017 r.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Państwa Anastazji i Edwarda Gondzik, oraz Ich Dzieci z Rodzinami

Wtorek, 12.09.2017 r., Uroczystość NMP Piekarskiej, Głównej Patronki Archidiecezji

DZIEŃ FATIMSKI

18.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej
19.00 – Różaniec fatimski
20.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne, modlitwa do św. Ojca Pio, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie
20.30 – Apel Jasnogórski

Środa, 13.09.2017 r.,

8.00 – za ++ Bernarda Broncel, syna Jana, oraz ++ rodziców z obu stron

Czwartek, 14.09.2017 r., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

18.00 – za ++ Marię Blacha, mężą Stefana, syna Józefa i wnuka Adama

Poświęcenie domowych krzyży

Piątek, 15.09.2017 r., wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej ; III piątek miesiąca

17.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – przed Najświętszym Sakramentem
18.00 – za + Franciszka Karmański

Sobota, 16.09.2017 r., wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i Spowiedź św.
8.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Pani Weroniki Germanek, oraz Jej Dzieci z Rodzinami

Niedziela, 17.09.2017 r. – XXIV Niedziela Zwykła

7.30 – Różaniec Święty

8.00 – Do Bożej Opatrzności – w intencji Papieża Franciszka, za powołanych do służby Bożej, Duszpasterzy, za naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, Radio Maryja, Telewizję Trwam, Rodzinę Radia Maryja, oraz całą naszą Parafię

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Fatimskiej i św. Ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Pani Weroniki Fijoł, z okazji 80 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże dla całej Rodziny

Msza św. na Osiedlu „Ogrodnik”
12.00 – W intencji Parafian

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Rodziny Państwa Beaty i Leszka Germanek

WOLNE INTENCJE MSZALNE Październik 2017 r. :
2. poniedziałek, godz. 18.00
3. wtorek, godz. 18.00
4. środa, godz. 8.00
11. środa, godz. 8.00
22. niedziela, godz. 8.00
23. poniedziałek, godz. 18.00
25. środa, godz. 8.00
27. piątek, godz. 18.00
29. niedziela, godz. 8.00
30. poniedziałek, godz. 18.00

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: