XXII Niedziela Zwykła

Porządek nabożeństw 3.09.2017 r. – 10.09.2017 r.


Niedziela, 3.09.2017 r. – XXII Niedziela Zwykła

8.00 – za ++ z rodziny

10.00 – Do Chrystusa Najwyższego Kapłana – za ++ księży: Ks. Karola Szojda i Ks. Zbigniewa Socha

15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.00 – Do Bożej Opatrzności i Św. Anioła Stróża – z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Dziecka przyjmującego Chrzest św. – Mikołaja Błachaniec, Jego Rodziców, Chrzestnych, Rodzeństwa i całej Rodziny

Poniedziałek, 4.09.2017 r.

9.00 – Do Ducha św. o Boże błogosławieństwo w intencji Dzieci i Młodzieży, Rodziców i Wychowawców, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników naszej Szkoły z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

18.00 – za ++ Augustyna i Martę Kryłut, córkę, trzech synów, synową, trzech wnuków i zięcia

Wtorek, 5.09.2017 r., wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 – za ++ Elżbietę Brysz, w 5 rocznicę śmierci

Środa, 6.09.2017 r.,

8.00 – za ++ Anastazję i Pawła Paszek, syna Pawła i zięcia Franciszka

Czwartek, 7.09.2017 r.

18.00 – W intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Piątek, 8.09.2017 r., Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Częstochowskiej , z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Urszuli i Konrada Malcharek, oraz całej Jej Rodziny

Sobota, 9.09.2017 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i Spowiedź św.

8.00 – za ++ Jana i Marię Biolik, dwóch synów, córkę, dwóch zięciów, oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela, 10.09.2017 r. – XXIII Niedziela Zwykła – Tydzień Wychowania

DOŻYNKI PARAFIALNE

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Rodziny Państwa Bernadety i Krzysztofa Bojdoł, oraz Ich Rodziców

10.00 – Msza św. dziękczynna – do Bożej Opatrzności – z podziękowaniem za tegoroczne urodzaje, zebrane plony ziemi, z prośbą – o dalsze Boże błogosławieństwo w intencji Rolników naszej Parafii i Ich Rodzin

PROCESJA

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Św. Anioła Stróża – w intencji Rocznego Dziecka: Mateusza Cyroń, Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny


Ogłoszenia duszpasterskie XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3. 09. 2017 r.

Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza – przeznaczona jest na archidiecezję. W przyszłą niedzielę, kolekta – jako specjalna, w drugą niedzielę miesiąca – przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo – w ramach programu „Rodzina Rodzinie”. Jest to kontynuacja pomocy rozpoczętej w styczniu, a trwającej do grudnia br. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek – 4 września – o godz. 9.00 – Msza św. w intencji Dzieci szkoły podstawowej i Młodzieży gimnazjum, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców i Rodziców, oraz Pracowników naszej szkoły – z okazji rozpoczęcia nowego Roku szkolnego. Po Mszy św. – błogosławieństwo Pierwszoklasistów i Ich tornistrów, książek i przyborów szkolnych.

We wtorek, we wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy – o godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek, 8 września – w Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Boskiej Siewnej/ – na zakończenie Mszy świętej – błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. W piątek – o godz. 18.00 – Msza św. szkolna. Po Mszy św., w kościele – spotkanie Lektorów, Ministrantów starszych i młodszych, oraz kandydatów na ministrantów. Zapraszam bardzo serdecznie także Ich Rodziców. Proszę o obecność!

W przyszłą niedzielę, 10 września, przeżywać będziemy nasze tegoroczne Parafialne, Cielmickie Dożynki. Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Wszystkich Rolników naszej Parafii oraz Ich Rodzin – zostanie odprawiona o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę – rozpocznie się też VII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń” .

W przyszłą niedzielę – przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” -1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr – na środki transportu dla polskich Misjonarzy.

grosz za kilometr

grosz za kilometr

W niedzielę, 17 września, o godz. 12.00 – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 7 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

O sprzątanie kościoła – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 –

proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”

i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Zapraszam Parafian do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.

Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: