Reguła „prawej ręki”

W związku z ostatnimi kolizjami na terenie Cielmic, o których informował portal 112tychy.

Cielmice jeżeli chodzi o zasady ruchu drogowego wymagają dużego skupienia: dzieci idące do szkoły, kościół w pobliżu skrzyżowania (ludzie przechodzący przez jezdnię przed i po nabożeństwach), wąskie uliczki, skrzyżowania równorzędne, skrzyżowania z nietypowym pierwszeństwem przejazdu (obok szkoły). Maszyny rolnicze, czasami również zwierzęta polne i domowe. Ograniczenie prędkości.

Dlatego apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność na cielmickich drogach. Do pieszych o noszenie odblasków po zmierzchu i uwagę podczas poruszaniu się w pobliżu jezdni.

Podzielcie się w komentarzach (poniżej) pomysłami jak można usprawnić komunikację w Cielmicach, czy zniesienie skrzyżowań równorzędnych, wprowadzenie lepszych oznakowań, progi zwalniające? Co byłoby optymalne z punktu widzenia użytkowników ruchu i bezpieczeństwa.

Przypominamy na czym polega Reguła „prawej ręki”

Kolizje drogowe w Cielmicach

skrzyżowanie ulic: Nadrzeczna z Jedności 17 stycznia 2018:

http://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/222720,Bezpieczenstwo-na-drogach-podczas-ferii-kontrole-autokarow.htmlBezpieczna droga do celu

Bezpieczna droga do celu 

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. marcin napisał(a):

    tutaj można wpisywać swoje komentarze i pomysły na usprawnienie ruchu drogowego w Cielmicach

  2. Dziadek napisał(a):

    W związku z tym, że naprawdę tych zagrożeń jest dużo…a dzieci są jedynym skarbem tej małej społeczności, władze miasta oraz włodarze naszego osiedla powinni skupić całą swoją uwagę na tym, co wyprawiają kierowcy na naszych drogach. Ktoś blokuje wszystkie inicjatywy mieszkańców w sprawie wprowadzenia sprawdzonych w świecie ograniczeń szybkości aut. Jest ich wiele. Zastosujmy wszystkie.

  3. o.n.a. napisał(a):

    Propozycja odnośnie bezpieczeństwa dzieci i skrzyżowania przy szkole: odcinek ulicy Strzeleckiej między ulicami Górną i Jedności – jednokierunkowy. Ruch odbywałby się od ul Górnej w stronę ul. Jedności. Pozwoliłoby to zwęzić nieznacznie jezdnię i wybudować kawałek chodnika po obu stronach przy posesjach państwa D. i M.w celu dojścia do przejścia dla pieszych, które mogłoby powstać pomiędzy ww. posesjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *