Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus Zmartwychwstał! Tak! Prawdziwie Zmartwychwstał! Pan mój i Bóg mój! Błogosławieni niech będą wszyscy Ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli! Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem w Sakramentach Świętych umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość; ufność w zwycięstwo Prawdy i Życia! Weźmijcie Ducha Świętego, i dajcie Świadectwo o tym, że Ja Żyję! Wszystkim Parafianom i Gościom, wszystkim Chorym, Starszym i Samotnym życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Ks. Proboszcz

Porządek nabożeństw 1. 04. 2018 r. – 8. 04. 2018 r. Tydzień Wielkanocny

Wielka Sobota, 31. 03. 2018 r. Wigilia Paschalna

Godz. 20. 00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

Msza św. Rezurekcyjna:

 1. W intencji Parafian – jako dziękczynienie za łaskę Chrztu św. i dar Dziecięctwa Bożego, o Boży dar pokoju i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa
 2. Za ++ Zalecanych przy Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali
 3. W intencji Kościoła świętego, naszej Ojczyzny, o pokój w Europie i na świecie

Procesja Rezurekcyjna

Niedziela, 1. 04. 2018 r., WIELKANOC, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Przed Mszą św. o godz. 8.00 – procesja Zmartwychwstania Pańskiego

8.00 – Do Opatrzności Bożej, Chrystusa Zmartwychwstałego i Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Anieli i Franciszka Targiel, oraz Ich Syna z Rodziną

10.00 – za ++ z rodzin : Cyganek, Plucik, Senczek, oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

11.30 – Do Chrystusa Zmartwychwstałego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Lidii i Jana Janik, oraz o łaski Boże dla Ich Dzieci z Rodzinami

15.30 – Uroczyste Nieszpory Wielkanocne

Poniedziałek, 2. 04. 2018 r., Poniedziałek Wielkanocny

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę w intencji Pana Jana Ślosarczyk, oraz o Boże błogosławieństwo dla Jego Rodziny

10.00 – za + Jana Senczek / w ofierze od mieszkańców ul. Jedności /

15.30 – Uroczyste Nieszpory Świąteczne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i szczęśliwe rozwiązanie – w intencji Katarzyny, oraz o Boże błogosławieństwo dla Jej Rodziny

Wtorek Wielkanocny, 3.04.2018 r.

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

18.00 – za ++ Alfonsa i Julię Foltyn, czterech synów, dwie synowe, oraz ++ z pokrewieństwa

Środa Wielkanocna, 4.04.2018 r.

8.00 – za ++ rodziców – w pewnej intencji

Czwartek Wielkanocny, 5.04.2018 r., I czwartek miesiąca

17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania

18.00 – Do Chrystusa Najwyższego Kapłana i Świętej Rodziny z Nazaretu – w intencji wszystkich Rodzin, oraz Młodzieży naszej Parafii – o właściwe rozeznanie życiowego powołania

Piątek Wielkanocny, 6.04.2018 r., I piątek miesiąca

8.00 – W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Najświętszego Serca Jezusa

18.00 – za + Lucynę Targiel

Sobota Wielkanocna, 7.04.2018 r., I sobota miesiąca

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi

8.00 – W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Niedziela, 8. 04. 2018 r., II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biała – Miłosierdzia Bożego 74 Tydzień Miłosierdzia

8.00 – Do Chrystusa Zmartwychwstałego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę – w intencji Pana Teodora Rzepka, oraz Jego Dzieci z Rodzinami

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Anieli i Stanisława Smolorz, oraz Ich Dzieci z Rodzinami

15.30 – Nieszpory Wielkanocne z modlitwą do Miłosierdzia Bożego

16.00 – Do Opatrzności Bożej i Ducha Świętego, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo, dary i łaski Ducha Świętego w całym dorosłym życiu – w intencji Aleksandry Jankowskiej, z okazji 18 rocznicy urodzin


Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1. 04. 2018 r.

Dzisiaj, w naszym kościele, Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. O godz. 15.30 – Uroczystymi Nieszporami Wielkanocnymi zakończymy obchód Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękuję Wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i wspólną modlitwę podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia, która przygotowała nas do przeżycia Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękuję Dorosłym, Młodzieży i Dzieciom. Dziękuję Służbie kościelnej, Panu Kościelnemu i Panu Organiście Służbie liturgicznej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Komentatorom, Lektorom, Ministrantom, Ceremoniarzom, Scholi i Dzieciom Maryi. Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i sprawowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w kościele i wokół niego! Dziękuję za złożone ofiary na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu, na świąteczny wystrój kościoła.

Dziękuję Ojcu Dymitrowi Żeglinowi za wygłoszone Słowo Boże i Ks. dr Andrzejowi Uciesze – za posługę konfesjonału.

Wszystkim dziękuję za obecność, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta – w I Święto Wielkanocy – przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe, i przekazywane na konto bankowe parafii.

Jutro – w Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. O godz. 15.30 – Uroczyste Nieszpory Świąteczne.

Jutrzejsza kolekta, przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

We Wtorek Wielkanocny, o godz. 11.00, w kościele błogosławionej Karoliny w Tychach, odbędzie się doroczny Konwent Wielkanocny Kapłanów dekanatu Tychy Nowe.

We Wtorek Wielkanocny – o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia.

W I Czwartek Wielkanocny:

 • o godz. 17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
 • o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii.

W I Piątek Wielkanocny :

 • od godz. 7.40 – okazja do Spowiedzi św.
 • o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego
 • o godz. 8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • o godz. 17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
 • o godz. 18.00 – Msza św. szkolna.

W I Sobotę Wielkanocną :

 • o godz. 7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi
 • o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Przyszłą Niedzielę – II Wielkanocną – tak zwaną „Białą” – obchodzić będziemy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy też obchód 74 Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 15.30 – Uroczyste Nieszpory Wielkanocne z modlitwą do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę – liczenie Wiernych obecnych na Mszach świętych. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas – na cele charytatywne parafialne i diecezjalne. W przyszłą niedzielę również – przed kościołem – zbiórka pieniężna na sieroce dzieci z Aleppo – w ramach programu „Śląskie – Dzieciom z Aleppo.”

Dziękuję Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza, we Wielkim Tygodniu. Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej, Ziołowej i Małej za sprzątanie kościoła w Wielkim Tygodniu.O sprzątanie kościoła we wtorek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Ks. Szojdy.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” , „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *