XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

Porządek nabożeństw 9.09.2018 r. – 16.09.2018 r.

Niedziela, 9.09.2018 r. – XXIII Niedziela Zwykła – Tydzień Wychowania

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Rodziny Państwa Bernadety i Krzysztofa, oraz Ich Rodziców

10.00 – Do Chrystusa Najwyższego Kapłana – za ++ księży: Ks. Karola Szojda i Ks. Zbigniewa Socha

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – za + Marię Senczek, w 1 rocznicę śmierci

Poniedziałek, 10.09.2018 r.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej , z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Urszuli i Konrada, oraz całej Ich Rodziny

Wtorek, 11.09.2018 r.,

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Państwa Anastazji i Edwarda, oraz Ich Dzieci z Rodzinami

Środa, 12.09.2018 r., Uroczystość NMP Piekarskiej, Głównej Patronki Archidiecezji

8.00 – za ++ Anastazję i Pawła Paszek, syna Pawła i zięcia Franciszka

Czwartek, 13.09.2018 r., wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa

DZIEŃ FATIMSKI

18.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej

19.00 – Różaniec fatimski

20.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne, modlitwa do św. Ojca Pio, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie

20.30 – Apel Jasnogórski

Piątek, 14.09.2018 r., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

18.00 – za ++ Marię Blacha, mężą Stefana, syna Józefa i wnuka Adama

Poświęcenie domowych krzyży i adoracja relikwii Krzyża Świętego

Sobota, 15.09.2018 r., wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i Spowiedź św.

8.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Bolesnejj, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Pani Łucji, z okazji 85 rocznicy urodzin

Niedziela, 16.09.2018 r. – XXIV Niedziela Zwykła

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Fatimskiej i św. Ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Pani Weroniki, oraz całej Jej Rodziny

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Państwa Urszuli i Jana – z okazji 50 rocznicy ślubu, oraz o łaski Boże dla całej Ich Rodziny

Msza św. na Osiedlu „Ogrodnik”

12.00 – W intencji Parafian

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Pani Weroniki, z okazji 80 rocznicy urodzin


Ogłoszenia duszpasterskie XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9. 09. 2018 r.

Dziś rozpoczynamy też VIII Tydzień Wychowania. Jest to Tydzień Modlitwy za Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie Młodego pokolenia.

Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza – jako specjalna, w drugą niedzielę miesiąca – przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne. W przyszłą niedzielę – kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W przyszłą niedzielę – przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” – 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr – na środki transportu dla polskich Misjonarzy. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek – o godz. 18.45 – w kościele – spotkanie Dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do Pierwszej i Wczesnej Spowiedzi i Komunii św.,wraz z Ich Rodzicami, Zgodnie z prawem i tradycją Kościoła, miejscem przyjmowania Sakramentów św. jest kościół parafialny. W związku z powyższym, dzieci i młodzież przystępują do I Spowiedzi i Komunii św. oraz Sakramentu Bierzmowania – nie we wspólnocie szkoły, do której uczęszczają, ale we wspólnocie parafialnej, do której należą z racji zamieszkania.

W związku z przygotowaniem Dzieci do Wczesnej Komunii św., pragnę przypomnieć wytyczne Instrukcji Konferencji Episkopatu Polski i naszego Ks. Arcybiskupa, które wskazują, iż właściwymi do przygotowania Dzieci do Wczesnej Komunii św. są tylko Małżeństwa Sakramentalne, i tylko Ci Rodzice, którzy uczestnicząc w życiu religijnym i sakramentalnym Parafii, będąc przykładem dla Wspólnoty parafialnej, będą też autentycznymi świadkami wiary wobec swoich Dzieci.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

  • – w środę, 12. 09 – Uroczystość NMP Piekarskiej – Głównej Patronki naszej Archidiecezji,
  • – w czwartek, 13. 09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa,
  • – w piątek, 14. 09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • – w sobotę, 15. 09 – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W czwartek , 13 września – przeżywać będziemy Dzień Fatimski:

  • – o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej,
  • – o godz. 19.00 – Różaniec fatimski
  • – o godz. 20.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne, modlitwa do św. Ojca Pio, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie
  • – o godz. 20.30 – Apel Jasnogórski.

W piątek, 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o godz. 18.00 – Msza św. szkolna.

Podczas Mszy św. poświęcenie naszych domowych krzyży.

Po Mszy św. – adoracja relikwii Krzyża Świętego.

W przyszłą niedzielę, 16 września – przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 8 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

We wtorek, 18 września – w Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży – zapraszam całą Młodzież naszej Parafii wraz z Ich Rodzicami – na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem – po Mszy św. , o godz. 18.45.

W piątek, 21 września, o godz. 19.00, w salce katechetycznej – pierwsze powakacyjne spotkanie Młodzieży rocznika 2000 i 2001, w ramach Bliższego Przygotowania do Małżeństwa.

Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy opiekują się i dbają o przydrożne Krzyże i Kaplice na terenie naszej Parafii. Proszę za przyozdobienie Krzyży z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dziękuję mieszkańcom ul. Ks. Szojdy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła – we wtorek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jankowickiej i Strzeleckiej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Można już zamawiać Msze św. na następny – 2019 rok.

Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne; a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, urodzin, imienin, w 18 urodziny Młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin Dziecka. Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu październiku bieżącego roku.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Przypominam o zasadach obowiązujących na naszym parafialnym cmentarzu, oraz proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.


Serdecznie dziękuję Wszystkim Rolnikom naszej Parafii i Ich Rodzinom, Parafianom i Gościom – za liczny udział we Mszy św. Dożynkowej w ubiegłą niedzielę. Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Starostom tegorocznych Dożynek – Państwu Teresie i Henrykowi Orocz, całej Ich Rodzinie, oraz Wszystkim, którzy Im pomagali – dziękuję za przygotowanie Uroczystości, ofiarowane płody rolne, piękne kwiaty, wieniec dożynkowy i przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła – serdecznie „Bóg zapłać!”


Wtorek, 18 września 2018 r., godz. 18.45 Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży wspólna modlitwa Młodzieży naszej Parafii i Ich Rodziców przed Najświętszym Sakramentem