XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

Porządek nabożeństw 16.09.2018 r. – 23.09.2018 r.

Niedziela, 16.09.2018 r. – XXIV Niedziela Zwykła

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Fatimskiej i św. Ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Pani Weroniki, oraz całej Jej Rodziny

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Państwa Urszuli i Jana – z okazji 50 rocznicy ślubu, oraz o łaski Boże dla całej Ich Rodziny

Msza św. na Osiedlu „Ogrodnik” 12.00 – W intencji Parafian

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosłaieństwo, w intencji Pani Weroniki, z okazji 80 rocznicy urodzin

Poniedziałek, 17.09.2018 r.

18.00 – za + Franciszka Karmański

Wtorek, 18.09.2018 r., Świeto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży

17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

18.00 – za ++ Małgorzatę i Ryszarda Smolorz, zięcia Jana i Zygmunta

18.45 – Nabożeństwo w intencji Młodzieży naszej Parafii

Środa, 19.09.2018 r.

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Fatimskiej, św. Ojca Pio i św. Jana Pawła II, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Reginy i Konrada

Czwartek, 20.09.2018 r., wspomnienie świętych Męczenników koreańskich

18.00 – za ++ Marię i Edmunda Foltyn, syna Józefa, oraz ++ rodziców

Piątek, 21.09.2018 r., Święto św. Mateusza, Apostoła, III piątek miesiąca

17.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – przed Najświętszym Sakramentem

18.00 – za ++ Franciszka Biolik, żonę Helenę, rodziców, rodzeństwo, oraz + Jadwigę Biolik

Sobota, 22.09.2018 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i Spowiedź św.

8.00 – za ++ Jana i Marię Biolik, dwóch synów, córkę i dwóch zięciów

Niedziela, 23.09.2018 r. – XXV Niedziela Zwykła; Niedziela Biblijna

7.30 – Różaniec Święty

8.00 – Do Bożej Opatrzności – w intencji Papieża Franciszka, za powołanych do służby Bożej, Duszpasterzy, za naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, Radio Maryja, Telewizję Trwam, Rodzinę Radia Maryja, oraz całą naszą Parafię

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo, w intencji Państwa Anieli i Bernarda, oraz Ich Dzieci z Rodzinami

15.30 – Nieszpory niedzielne

16.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Świętej Rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Pani Barbary – z okazji 40 rocznicy urodzin


Ogłoszenia duszpasterskie XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16. 09. 2018 r.

Dzisiejszą niedzielę – obchodzimy jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Dzisiaj: – o godz. 12.00 – na Osiedlu „Ogrodnik” Msza św., w 8 rocznicę poświęcenia tam krzyża,
– o godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne,
– o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby naszego kościoła, naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– we wtorek, 18.09 – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży,
– w czwartek , 20.09 – wspomnienie świętych Męczenników koreańskich,
– w piątek, 21.09 – Święto św. Mateusza, Apostoła,
– w niedzielę, 23.09 – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

We wtorek, 18 września : – o godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio,
– o godz. 18.00 – Msza św.
– o godz. 18.45 – wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem Młodzieży naszej Parafii i Ich Rodziców

W III piątek miesiąca : – o godz. 17.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – przed Najświętszym Sakramentem,
– o godz. 18.00 – Msza św. szkolna.
– o godz. 19.00 – w salce katechetycznej – pierwsze powakacyjne spotkanie Młodzieży rocznika 2000 i 2001, w ramach Bliższego Przygotowania do Małżeństwa.

Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jankowickiej i Strzeleckiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony szkoły/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” , „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Można już zamawiać Msze św. na następny – 2019 rok. Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne; a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, urodzin, imienin, w 18 urodziny Młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin Dziecka. Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz. Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu październiku tego roku.

Uroczystość Wczesnej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w przyszłym, 2018 roku – w niedzielę, 19 maja, zaś Uroczystość I Rocznicy Wczesnej i Pierwszej Komunii św., – w niedzielę, 12 maja.

Zgodnie z prawem i tradycją Kościoła, miejscem przyjmowania Sakramentów św. jest kościół parafialny. W związku z powyższym, dzieci i młodzież przystępują do I Spowiedzi i Komunii św. oraz Sakramentu Bierzmowania – nie we wspólnocie szkoły, do której uczęszczają, ale we wspólnocie parafialnej, do której należą z racji zamieszkania.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.  Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Przypominam o zasadach obowiązujących na naszym parafialnym cmentarzu, oraz proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.