III Niedziela Zwykła

III Niedziela Zwykła

Porządek nabożeństw 27.01.2019 r. – 3.02.2019 r.

Niedziela, 27.01.2019 r., III Niedziela Zwykła
8.30 – Do Miłosierdzia Bożego, przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej – za ++ Elżbietę i Teodora Szojda
10.30 – za + Jana Sornek, w 13 rocznicę śmierci
15.30 – Nieszpory kolędowe
16.00 – Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę, błogosławieństwo, oraz dary i światło Ducha św. w całym dorosłym życiu – w intencji Emilii, z okazji 18 rocznicy urodzin, oraz o Boże łaski dla całej Rodziny

Poniedziałek, 28.01.2019 r., wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana
17.30 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę, błogosławieństwo – w intencji Pana Mariusza, z okazji 50 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże dla całej Rodziny

Wtorek, 29.01.2019 r.,
17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio
17.30 – za ++ Marię i Pawła Lubowiecki, syna Ludwika, synową i córkę Anielę

Środa, 30.01.2019 r.,
8.00 – za + Violettę Kawalec /w ofierze od Państwa Makulskich z Rodziną /

Czwartek, 31.01.2019 r., wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; I czwartek miesiąca
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św.
17.30 – Do Chrystusa Najwyższego Kapłana i Świętej Rodziny z Nazaretu – w intencji wszystkich Rodzin, oraz Młodzieży naszej Parafii – o właściwe rozeznanie życiowego powołania – o łaski Boże w całym 2019 roku.

Piątek, 1.02. 2019 r., I piątek miesiąca
8.00 – W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa
8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Serca Jezusa
17.30 – za + Feliksa Jankowskiego, w 1 rocznicę śmierci

Sobota, 2.02. 2019 r., Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej; I sobota miesiąca
7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św. i modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Boskiej
8.00 – W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, Członków Róż Różańcowych naszej Parafii, wszystkich Grup parafialnych i Seniorów naszej Parafii, z okazji Nowego 2019 Roku – o Boże łaski, błogosławieństwo i zdrowie
10.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Gromnicznej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę, błogosławieństwo – w intencji Państwa Ireny i Karola, z okazji 40 rocznicy ślubu

Niedziela, 3.02.2019 r., IV Niedziela Zwykła; wspomnienie św. Błażeja, biskupa
8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Królowej Apostołów z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w życiu kapłańskim i pracy duszpasterskiej, z okazji rocznicy święceń kapłańskich, w intencji Ks. Proboszcza – / w ofierze od Parafian /
10.00 – za + Jacka Wójcik, w 9 rocznicę śmierci / w ofierze od rodziny z Krynicy /
15.30 – Nieszpory niedzielne
16.00 – Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę, błogosławieństwo, oraz dary i światło Ducha św. w całym dorosłym życiu – w intencji Natali, z okazji 18 rocznicy urodzin, oraz o Boże łaski dla całej Rodziny


Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła 27. 01. 2019 r

Dzisiaj w Panamie – główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży z udziałem Ojca św. Franciszka

Dziś – o godz. 15.30 – Nieszpory kolędowe. O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę – kolekta na archidiecezję. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Jutro, w poniedziałek, 28 stycznia – przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana.

We wtorek – o godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio. O godz. 18.15 – w kościele – spotkanie katechetyczne Dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św., wraz z Rodzicami.

W czwartek, 31 stycznia – obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego. W I czwartek, 31 stycznia : – o godz. 16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, – Okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych, – o godz. 17.30 – Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii.

W I piątek, 1 lutego : – o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. – po Mszy św. – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego. – od godz. 16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. – o godz. 17.30 – Msza św. szkolna.

W I piątek, po Mszy św. porannej – odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

W I sobotę, 2 lutego – obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele – o godz. 8.00 i 10.00. Zapraszam Wszystkich do udziału ! W tym dniu : – od godz. 7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. – o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, Członków Róż Różańcowych naszej Parafii, wszystkich Grup parafialnych i Seniorów naszej Parafii, z okazji Nowego 2019 Roku, o Boże łaski, błogosławieństwo i zdrowie Po Mszy św. – w salce – Spotkanie Noworoczne wszystkich Grup religijnych naszej Parafii, oraz naszych Seniorów. Serdecznie zapraszam! – o godz. 10.00 – Msza św. z udziałem Dzieci i Młodzieży. Podczas Mszy św. – poświęcenie świec i książeczek – Dzieciom, które w maju br. przystąpią do Pierwszej Komunii św. Dzień ten kończy okres Świąt związanych z Bożym Narodzeniem. Modlić się będziemy w intencji wszystkich zakonników i zakonnic w Dniu Życia Konsekrowanego. Kolekta tego dnia, przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Podczas Mszy świętych – poświęcenie gromnic. Specjalne świece do liturgii tego święta, można nabyć w zakrystii i przed kościołem.

W przyszłą niedziele, 3 lutego – obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa : Na zakończenie każdej Mszy św.- błogosławieństwo św. Błażeja z modlitwą o zdrowie. Msza św. o godz. 8.00 – zostanie odprawiona w intencji Ks. Proboszcza, z okazji rocznicy święceń kapłańskich – w ofierze od Parafian.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła – jutro w poniedziałek i w piątek – o godz. 18.15 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste/.

Zapraszam Parafian do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Można składać ofiary za miejsca w ławkach za rok 2019. Są jeszcze wolne intencje mszalne w pierwszych miesiącach 2019 roku.

Msze św. w naszym kościele, w niedziele i święta – od pierwszej niedzieli lutego, tj. 3 lutego 2019 r. będą znów odprawiane według dotychczasowego porządku – o godz. 8.00, 10,00 i 16.00.

W dniach od 22 do 24 marca br., będzie miała miejsce w naszej Parafii Wizytacja kanoniczno-pastoralna Ks. Biskupa.

WOLNE INTENCJE MSZALNE : Luty 2019 r. : 5. wtorek, godz. 17.30 13. środa, godz. 8.00 23. sobota, godz. 8.00 27. środa, godz. 8.00 Statystyka imienna za Rok 2018.