IV Niedziela Zwykła

IV Niedziela Zwykła

Porządek nabożeństw 3.02.2019 r. – 10.02.2019 r.

Niedziela, 3.02.2019 r., IV Niedziela Zwykła; wspomnienie św. Błażeja, biskupa

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Królowej Apostołów z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w życiu kapłańskim i pracy duszpasterskiej, z okazji rocznicy święceń kapłańskich, w intencji Ks. Proboszcza – / w ofierze od Parafian /
10.00 – za + Jacka Wójcik, w 9 rocznicę śmierci / w ofierze od rodziny z Krynicy /
15.30 – Nieszpory niedzielne
16.00 – Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę, błogosławieństwo, oraz dary i światło Ducha św. w całym dorosłym życiu – w intencji Natalii, z okazji 18 rocznicy urodzin, oraz o Boże łaski dla całej Rodziny

Poniedziałek, 4.02.2019 r.

17.30 – za + Anielę Sojka /w ofierze od sąsiadów z ul. Targiela i Ks. Szojdy /

Wtorek, 5.02.2019 r., wspomnienie św. Agatu, dziewicy i męczennicy

17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
17.30 – za wszystkich Zmarłych zalecanych

Środa, 6.02.2019 r., wspomnienie św. Pawła Miki, męczennika

8.00 – za ++ Ludwika Biolik, żonę Helenę ++ rodziców i rodzeństwo, oraz + Jadwigę Biolik

Czwartek, 7.02.2019 r.

17.30 – za ++ Gertrudę i Alojzego Biolik, oraz ++ rodziców z obu stron

Piątek, 8.02. 2019 r.,

17.30 – za ++ Zygmunta Bereszko, w 20 rocznicę śmierci, oraz ++ rodziców z obu stron

Sobota, 9.02.2019 r.

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św.
8.00 – za ++ Jana Broncel, ojca Bernarda, oraz ++ dziadków z obu stron

Niedziela, 10.02.2019 r., V Niedziela Zwykła

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Rodziny Państwa Bernadety i Krzysztofa, oraz Ich Rodziców
10.00 – za + Czesława Fijoł, oraz ++ z rodzin Noras i Fijoł
15.30 – Nieszpory niedzielne 16.00 – za + Jana Senczek, w 1 rocznicę śmierci


Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła 3. 02. 2019 r .

W dzisiejszą niedziele, 3 lutego – obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa. Na zakończenie każdej Mszy św.- błogosławieństwo św. Błażeja z modlitwą o zdrowie.

Msza św. o godz. 8.00 – zostanie odprawiona w intencji Ks. Proboszcza, z okazji rocznicy święceń kapłańskich – w ofierze od Parafian. Dzisiaj – o godz. 15.30 – Nieszpory niedzielne. O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę miesiąca – kolekta jako specjalna – przeznaczona będzie na opłacenie energii elektrycznej związanej z ogrzewaniem kościoła.

We wtorek – 5 lutego – przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy O godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie wody, soli i chleba św. Agaty.

W środę, 6 lutego – wspomnienie św. Pawła Miki i współtowarzyszy męczeństwa.

W piątek – o godz. 17.30 – Msza św. szkolna. Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św. Dziękuję Paniom za przygotowanie w minioną sobotę , 2 lutego – Noworocznego spotkania naszych Seniorów i Członków Grup religijnych naszej Parafii.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Targiela.

Dziękuję Wszystkim Parafianom za ofiary składane za miejsca w ławkach, i zamawiane intencje mszalne na rok 2019.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w pierwszych miesiącach 2019 roku. Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”. Parafian zachęcam do udziału w rekolekcjach zamkniętych, w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.

Pragnę przypomnieć o zasadach obowiązujących na naszym parafialnym cmentarzu, i proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.

Msze św. w naszym kościele, w niedziele i święta – od pierwszej niedzieli lutego, tj. 3 lutego 2019 r. będą znów odprawiane według dotychczasowego porządku – o godz. 8.00, 10,00 i 16.00.