VIII Niedziela Zwykła

VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3. 03. 2019 r.

Dzisiaj, od godz. 11.00 do 16.00 – rozpoczynamy trzydniowe, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową i czasem Wielkiego Postu. Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu kontynuować będziemy w poniedziałek i we wtorek, w godz. od 8.30 do 17.30. Dzisiejsze Nabożeństwo zakończymy modlitwą Litanii do Imienia Jezus – o godz. 15.45.

O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św. Kolekta dzisiejsza, i w przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę miesiąca – jako specjalna – przeznaczone są na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Jutro, w poniedziałek, 4 marca – obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza, królewicza.

W poniedziałek i wtorek – Msze św. o godz. 8.00 i 17.30 – na rozpoczęcie i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i wtorek – okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci przed Środą Popielcową: – rano – od godz. 7.40 do 8.00, – popołudniu – od godz. 16.30 do 17.30. W poniedziałek, od godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla Dzieci, We wtorek, od godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla Młodzieży. W poniedziałek i wtorek – popołudniu, posługą konfesjonału będzie też służył Ks. Andrzej Uciecha. We wtorek, na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu – o godz. 17.15 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii.

W Środę Popielcową, 6 marca – rozpoczynamy Wieli Post i nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne i Szkolne. Rekolekcje Parafialne wygłosi Ks. Kanonik Józef Przybyła, emerytowany proboszcz parafii Chrystusa Króla w Lędzinach – Hołdunowie.
Msze św. w Środę Popielcową zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. posypywanie głów popiołem. Podczas Mszy św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 – zostanie wygłoszona pierwsza nauka rekolekcyjna dla Wszystkich.
Mszą św. o godz. 10.00 – rozpoczną się Rekolekcje Szkolne dla Dzieci i Młodzieży Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich Wiernych Kościoła post i wstrzemięźliwość – czyli tak zwany post ścisły, polegający na zachowaniu wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i ograniczeniu posiłków do syta – do jednego w ciągu dnia. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też nakaz powstrzymywania się od hucznych zabaw!

Okazja do Spowiedzi św. w Środę Popielcową – pół godziny przed każdą Mszą św. Podczas Rekolekcji Świętych – Msze św. w czwartek i piątek będą odprawione o godz. 8.00 i 18.00 – z nauką rekolekcyjną dla Wszystkich.
W Środę Popielcową – o godz. 19.15 – Nauka Rekolekcyjna dla Mężczyzn.
W czwartek – o godz. 19.15 – Nauka Rekolekcyjna dla Kobiet.
W piątek – o godz. 19.15 – Nauka Rekolekcyjna dla Młodzieży.
W sobotę – o godz. 8.00 – Msza św. z nauka Rekolekcyjną dla Seniorów.

W piątek – na zakończenie Rekolekcji – błogosławieństwo z odpustem zupełnym. Kolekta w tym dniu, jako nasze podziękowanie – przeznaczona będzie na potrzeby duszpasterskie Księdza Rekolekcjonisty. We wszystkie dni Rekolekcyjne, w łączności ze Mszami św., odprawiane będą specjalne Nabożeństwa.

Podczas Rekolekcji Parafialnych – od Środy Popielcowej do piątku – trwać też będą Rekolekcje Szkolne dla Dzieci i Młodzieży, które głosić będzie Ks. Łukasz Stawarz, Kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. W czwartek i piątek – o godz. 10.00 i 11.30 – spotkania rekolekcyjne na Dzieci i Młodzieży.

W związku z Rekolekcjami, przypominam, że do parkowania samochodów, można też korzystać z palcu kościelnego. Okazja do Spowiedzi św. podczas Rekolekcji : pół godziny przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00 – będzie miała miejsce w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 – Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończyć – Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W piątek, o godz. 17.00 – odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z modlitwą za Zmarłych zalecanych i adoracją relikwii Krzyża św. Zalecki, wypominki za Zmarłych zalecanych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – można składać w zakrystii.

Przyszła niedziela – to I Niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywać będziemy wraz z całym Kościołem jako Niedzielę Trzeźwości. Kościół zachęca wszystkich Wiernych do zachowania w Wielkim Poście wstrzemięźliwości i abstynencji od alkoholu.

W I Niedzielę Wielkiego Postu, będziemy gościć w naszej parafii Ks. Pawła Rylskiego, Notariusza naszej Kurii Metropolitalnej, który wygłosi do nas Słowo Boże, przygotowując nas do Wizytacji Kanonicznej Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego, która będzie miała miejsce w naszej Parafii – w dnia od 22 do 24 marca br.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 – odprawimy pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi Ks. Michał Wilk, wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tychach, z Osiedla „Z”.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 9.00 – proszę mieszkańców Jedności /od strony kościoła/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”. i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu marcu i kwietniu 2019 roku. Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych, których rezerwacja już upłynęła.

Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych, połączonym z Nauką Przedślubną, okazją do Spowiedzi św. i wspólną modlitwą. Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele – w sobotę przed Niedzielą Palmową – 13 kwietnia br., o godz. 16.00.

WIELKI POST w naszym kościele:
– we wszystkie piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 – Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończyć – Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00
– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

Piątek – 5 kwietnia 2019 r., godz. 19.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic Początek – w kościele, zakończenie na Osiedlu „Ogrodnik” Serdecznie zapraszam do udziału! Ks. Proboszcz

WOLNE INTENCJE MSZALNE : Marzec 2019 r. : 13. środa, godz. 8.00 20. środa, godz. 8.00 24. niedziela, godz. 11.30 24. niedziela, godz. 16.00 27. środa, godz. 8.00 31. niedziela, godz. 8.00 Kwiecień 2019 r. : 7. niedziela, godz. 8.00 7. niedziela, godz. 10.00 12. piątek, godz. 18.00 14. niedziela, godz. 16.00 15. poniedziałek, godz. 18.00 17. środa, godz. 8.00 21. niedziela, godz. 8.00 – Wielkanoc 22. poniedziałek, godz. 16.00 – Poniedziałek Wielk.


Porządek nabożeństw 3.03.2019 r. – 10.03.2019 r.

CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Niedziela, 3.03.2019 r., VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
8.00 – za ++ rodziców Annę i Edwarda Twardowski, oraz + Mariana Litawski
10.00 – Do Bożej Opatrzności i Świętego Anioła Stróża, z podziękowaniem za dar życia i chrztu św., z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie – w intencji Rocznego Dziecka Zofii, oraz o łaski Boże dla Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny
11.00 – 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
15.45 – Nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Imienia Jezus
16.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę, błogosławieństwo – w intencji Pana Kazimierza, z okazji 50 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże dla całej Rodziny

Poniedziałek, 4.03.2019 r., Święto św. Kazimierza, królewicza
8.00 – za + Włodzimierza Piekarek / w ofierze od rodziny Niemczyków z Andrychowa /
8.30 – 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Dzieci
16.30 – 17.30 – Okazja do Spowiedzi św.
17.30 – za + Zofię Wilamowską, oraz ++ rodziców

Wtorek, 5.03.2019 r.
8.00 – za + Violettę Kawalec / w ofierze od rodziny Nowak / 
8.30 – 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Młodzieży
16.30 – 17.30 – Okazja do Spowiedzi św.
17.15 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii
17.30 – za + Alojzego Pluta

WIELKI POST WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE i SZKOLNE Środa, 6.03.2019 r., Środa Popielcowa
8.00 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich za ++ Franciszka Janik, dwie żony, ich rodziców i rodzeństwo, oraz ++ z rodzin Janik, Targiel i Pilszczek, oraz dusze w czyśćcu cierpiące
10.00 Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Dzieci i Młodzieży Za Parafian – o owocne przeżycie Rekolekcji i Wielkiego Postu
16.30 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich za ++ zalecanych z okazji tegorocznego Wielkiego Postu
18.00 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę, błogosławieństwo – w intencji Pana Stanisława, z okazji 50 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże dla całej Rodziny
19.15 – Nauka Rekolekcyjna dla Mężczyzn

Czwartek, 7.03.2019 r.
8.00 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich za + Małgorzatę Karmańską / w ofierze od mieszkańców ul. Nadrzecznej / – Nabożeństwo w intencji Rodzin naszej Parafii
10.00 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Dzieci szkolnych i przedszkolnych
11.30 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Młodzieży gimnazjum i klas VII i VIII
17.45 – Nabożeństwo w intencji Rodzin naszej Parafii
18.00 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich za dusze w czyśćcu cierpiące, ++ z naszych rodzin, ++ Parafian i Duszpasterzy
19.15 – Nauka Rekolekcyjna dla Kobiet

Piątek, 8.03.2019 r., Dzień Kobiet
8.00 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich Pań naszej Parafii – z okazji Dnia Kobiet – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i adoracja relikwii Krzyża świętego
10.00 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Młodzieży gimnazjum i klas VII i VIII
11.30 – Spotkanie Rekolekcyjne dla Dzieci szkolnych i przedszkolnych
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.00 – 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i adoracja relikwii Krzyża świętego
18.00 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Wszystkich za ++ Antoniego, Monikę i Urszulę Latusiński
19.15 – Nauka Rekolekcyjna dla Młodzieży

Sobota, 9.03.2019 r.
7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. Zawierzenie Parafii Matce Bożej
8.00 – Msza św. z Nauką Rekolekcyjną dla Seniorów Za + Karola Janik i dusze w czyśćcu cierpiące +++ Zakończenie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych +++

Niedziela, 10.03.2019 r., I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Niedziela Trzeźwości
8.00 – za ++ Kazimierza Stadnik i Eugeniusza Gawin
10.00 – za + brata Tadeusza Szczawińskiego, w 10 rocznicę śmierci, oraz ++ rodziców
15.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne
16.00 – za ++ Józefa Blacha / z okazji rocznicy urodzin /