IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3. 06. 2018 r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3. 06. 2018 r.

Dzisiaj obchodzimy – Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej: dzień modlitwy, a także ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – zbiórka przed kościołem.

Dzisiaj: – o godz. 15.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca – kolekta jako specjalna – będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na malowanie kościoła. „Bóg zapłać !” za wszystkie ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Zapraszam wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych połączonych z procesjami z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30, a w środę – o godz. 8.30.

Dziewczynki zachęcam do sypania kwiatów, a Dzieci Wczesnokomunijne, oraz obchodzące I Rocznicę I Komunii św. niech przychodzą w swoich odświętnych strojach.

We wtorek, 5 czerwca we wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika:
– o godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio;
Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją.

W czwartek, 7 czerwca, o godz. 15.00 – Msza św. w intencji Uczniów III klas Gimnazjum – kończących naukę; Ich Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli.

W piątek, 8 czerwca – obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa:
– o godz. 17.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją wokół kościoła
– o godz. 18.00 – Msza św. szkolna.

W sobotę, 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny:
– o godz. 7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki i okazja do Spowiedzi św., modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej,
– o godz. 8.00 – Msza św.

W przyszłą niedzielę, 10 czerwca – Msza św. o godz. 10.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z okazji rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego – z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo. Po Mszy św. – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Uroczystości Jubileuszu 650 lecia Cielmic , w sobotę 16 czerwca 2018 r., rozpoczną się w naszym parafialnym kościele Mszą św. o godz. 11.00, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Marka Szkudło. Zaproś znajomych.

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 24 czerwca.
Kazania odpustowe wygłosi i Sumę odpustową odprawi – Ks. Prałat Stanisław Noga, emerytowany Proboszcz Parafii Matki Bożej Piekarskiej w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia. Daj znać znajomym na facebooku

Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu. za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła, w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu czerwcu br.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza. /30 grobów nie opłaconych !/

Zapraszam Parafian do udziału w czasie wakacyjnym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy przygotowali w tym roku piękne ołtarze procesji Bożego Ciała. Dziękuję za zaangażowanie, podjęty trud, poświęcony czas i ofiarowane kwiaty. Dziękuję Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i odprawieniu Mszy św. i podczas Procesji. Dziękuję za przygotowanie i czuwanie nad nagłośnieniem całej uroczystości. Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii i Panom zbierającym ofiarę. Dziękuję Dziewczynkom sypiącym kwiaty, Dzieciom Wczesnokomunijnym, a także obchodzącym I rocznicę Pierwszej i Wczesnej Komunii św. za obecność w odświętnych, pierwszokomunijnych strojach. Dziękuję Ich Rodzicom. Dziękuję Ministrantom, Lektorom, Dzieciom Maryi, Paniom Katechetkom i Panom niosącym baldachim. Dziękuję Służbom porządkowym – Policji i Straży Miejskiej. Dziękuję Parafianom za udekorowanie domów, okien swoich mieszkań. Wszystkim dziękuję za obecność, złożone ofiary, za modlitwę i wspólny śpiew; za świadectwo wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W miesiącu maju:

Do wieczności odeszła:
Śp. + Maria K O R C H U T, lat 74

WOLNE INTENCJE MSZALNE:
Czerwiec 2018 r. :
4. poniedziałek, godz. 18.00
6. środa, godz. 8.00
17. niedziela, godz. 10.00
17. niedziela, godz. 16.00
20. środa, godz. 8.00
23. sobota, godz. 8.00
24. niedziela, godz. 8.00
27. środa, godz. 8.00
29. piątek, godz. 18.00


Zgodnie z RODO, nie możemy umieszczać od 25 maja 2018 informacji o mszach za żyjących w internecie 🙁 będą się pojawiać w formie zaanonimizowanej. Chyba, że wyrazili taką zgodę przy składaniu intencji.

Porządek nabożeństw 3.06.2018 r. – 10.06.2018 r.

Niedziela, 3.06.2018 r. – IX Niedziela Zwykła; DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Rodziny Państwa Bożeny i Krystiana

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo – w intencji Państwa Krystyny i Edwarda, z okazji 60 rocznicy zawarcia małżeństwa

15.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

16.00 – za + Jerzego Konieczny, w 1 rocznicę śmierci

Poniedziałek, 4.06.2018 r.

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

18.00 –

Wtorek, 5.06.2018 r., wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo, w intencji Pana Alojzego, oraz łaski Boże dla całej Jego Rodziny

Środa, 6.06.2018 r.

8.00 –
8.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

Czwartek, 7.06.2018 r.

15.00 – Do Ducha św. o opiekę i Boże błogosławieństwo, z podziękowaniem za wszystkie dary Bożej łaski – w intencji Absolwentów III klas Gimnazjum – kończących naukę, Ich Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

18.00 – W intencji Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Piątek, 8.06.2018 r., Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.30 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

18.00 – za + siostrę Krystynę, w 30 dzień po śmierci

Sobota, 9.06.2018 r., Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św.; modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi

8.00 – za ++ Weronikę i Alojzego Pilszczek, zięcia Jana, rodziców, rodzeństwo, ++ z rodziny Szeliga, oraz dusze w czyśćcu cierpiące

13.00 – Ślub rzymski – w intencji Nowożeńców : Magdaleny i Jarosława

Niedziela, 10.06.2018 r. – X Niedziela Zwykła

8.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo, w intencji Państwa Ewy i Zbigniewa, z okazji 35 rocznicy ślubu, oraz rocznicy urodzin

10.00 – Ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo.

Po Mszy św. – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.00 – Do Dzieciątka Koletańskiego i Świętego Anioła Stróża – z prośbą o zdrowie, opiekę i Boże błogosławieństwo dla Rocznego Dziecka Maksyma, Jego Rodziców, Chrzestnych, Siostry Klary i całej Rodziny”