IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

Wszystkim Parafianom i Gościom, z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, życzę błogosławieństwa i łask Bożej Dzieciny. Uwierzmy w obecność Boga wśród nas, a ta Prawda uczyni nas wolnymi, bardziej odpowiedzialnymi i zaangażowanymi w budowanie cywilizacji miłości i życia. Pokój, który przynosi na ziemie Boży Syn, niech zagości w naszych sercach i w naszych Wspólnotach – między nami – przez szacunek, zrozumienie i serdeczność. W mocy Ducha Świętego przeżyjmy Nowy 2019 Rok – realizując w życiu Bożą wolę i przyczyniając się do dobra wspólnego! Wszystkim Chorym, Starszym i Cierpiącym – wraz z darem modlitwy – życzę zdrowia i Bożej opieki!

ks. Proboszcz Piotr Wojszczyk

Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” z kolędami z różnych stron świata,  odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19. 00, w Katowicach. Bilety do nabycia w zakrystii.

Dzisiaj ostatnia – IV Niedziela adwentowego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus do domowego żłóbka. Dzisiaj popołudniu – nie będzie Nieszporów.

O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.
Od godz. 17.00 do 20.00 – odprawimy Adwentowe Czuwanie Modlitewne, przez które przygotujemy się do Świąt Bożego Narodzenia – trwając na modlitwie i korzystając z Sakramentu Pokuty.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary i te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Jutro, w poniedziałek, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 8.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Marty – w intencji wszystkich Gospodyń domowych naszej Parafii. Zachowajmy w tym dniu post – wstrzemięźliwości od potraw mięsnych!

Okazja do przedświątecznej Spowiedzi świętej:
W niedzielę, 23 grudnia: – od godz. 17.00 – 20.00
W poniedziałek, w Wigilię, 24 grudnia: – od godz. 9.00 – 12.00.
W niedzielę i poniedziałek – posługą konfesjonału będzie służył również Ks. Andrzej Uciecha.

Świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy w naszym kościele – w poniedziałkową noc – Nabożeństwem wigilijnym o godz. 23.40, i Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 – sprawowaną w intencji wszystkich Parafian.
Kolekta podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

We wtorek, 25 grudnia w Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Msza św. o godz. 8.30 – zostanie odprawiona za + Ks. Proboszcza Jana Dłucika, w 14 rocznicę śmierci – w ofierze od Parafian. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. w Dzień Bożego Narodzenia, aby nie tylko tradycyjna Pasterka była przez nas świętowana, ale cały Dzień Narodzenia Pańskiego miał charakter religijnej uroczystości. Niech udział we Mszy św. w Dzień Bożego Narodzenia będzie potrzebą naszego serca. Kolekta w tym dniu, przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne.

O godz. 15.30 – Uroczyste Świąteczne Nieszpory Kolędowe. Zapraszam wszystkich Parafian!

W środę, 26 grudnia – w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. Na zakończenie każdej Mszy św. – błogosławieństwo owsa. O godz. 15.30 – Uroczyste Świąteczne Nieszpory Kolędowe. Kolekta w tym dniu, przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W okresie kolędowym Msze św. w tygodniu będą zasadniczo odprawiane rano o godz. 8.00. Od czwartku, 27 grudnia – dalszy ciąg kolędy! W czwartek, 27 grudnia – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. – błogosławieństwo wina.

W piątek, 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków. O godz. 9.00 – zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Dzieci naszej Parafii. Po Mszy św. udzielę Dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W sobotę, 29 grudnia – w V Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego: – o godz. 7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, – o godz. 8.00 – Msza św. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa, Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. W tym dniu modlić się będziemy w intencji Małżeństw i Rodzin naszej Parafii. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasz kościół.

W poniedziałek, 31 grudnia – w VII Dzień Oktawy Bożego Narodzenia, w ostatni dzień Starego Roku, we wspomnienie św. Sylwestra, papieża : – o godz. 16.30 – Msza św. dziękczynna, – o godz. 17.30 – Nabożeństwo dziękczynno – błagalne przed Najświętszym Sakramentem.

We wtorek – 1 stycznia – w pierwszy dzień Nowego 2019 Roku – w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. Jest to Święto nakazane, kiedy jako wierzący mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msza św. o godz. 10.30 – zostanie odprawiona w intencji całej naszej Parafii – o Boże błogosławieństwo w Nowym 2019 Roku. Wraz z całym Kościołem, modlić się będziemy w tym dniu, o pokój na świecie. O godz. 15.30 – odprawimy Uroczyste Nabożeństwo kolędowo – noworoczne. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za przedświąteczne sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu – w sobotę o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Cielmickiej Dziękuję Wszystkim, którzy w ostatnim czasie poświęcili swój czas na różne przedświąteczne prace w kościele i wokół niego – „Bóg zapłać !”

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” , „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Są jeszcze wolne intencje mszalne w styczniu Nowego 2019 Roku. Msze św. od Świąt Bożego Narodzenia – w Niedziele i Święta, w naszym kościele – będą odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 16.00.

Porządek nabożeństw 23.12.2018 r. – 1.01.2019 r.

Niedziela, 23.12.2018 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU
8.00 – za + Leona Wojszczyk, w 1 rocznicę śmierci
10.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę, błogosławieństwo – w intencji Pani Ewy z okazji 30 rocznicy urodzin
16.00 – za ++ Mariannę Marszalik i Eugeniusza Czupryna
17.00 – 20.00 – ADWENTOWE CZUWANIE MODLITEWNE. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Poniedziałek, 24.12.2018 r., Wigilia Bożego Narodzenia
8.00 – Przez wstawiennictwo św. Marty – w intencji wszystkich Gospodyń domowych Naszej Parafii, o Boże błogosławieństwo i zdrowie
9.00 – 12.00 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Wtorek, 25.12.2018 r., Uroczystość Narodzenia Pańskiego
24.00 – PASTERKA – w intencji Wszystkich Parafian o błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
8.30 – za + Ks. Proboszcza Jana Dłucika, w 14 rocznicę śmierci / w ofierze od Parafian /
10.30 – Do Dzieciątka Jezus, Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Rodziny Państwa Bożeny i Krystiana
12.00 – Do Dzieciątka Jezus i Miłosierdzia Bożego – z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Pana Jana, z okazji 65 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże dla całej Rodziny
15.30 – Uroczyste Świąteczne Nieszpory Kolędowe

Środa, 26.12.2018 r., Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
8.30 – za + Jana Pyrda, w 3 rocznicę śmierci
10.30 – za + Bernarda Szojda, w 11 rocznicę śmierci, oraz + żonę Jadwigę 15.30 – Uroczyste Świąteczne Nieszpory Kolędowe
16.00 – Do Dzieciątka Jezus i Świetej Rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę, błogosławieństwo, oraz dary i światło Ducha św. w całym dorosłym życiu – w intencji Sebastiana z okazji 18 rocznicy urodzin, oraz o Boże łaski dla całej Rodziny

Czwartek, 27.12.2018 r., Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
8.00 – Do Bożej Opatrzności – o zdrowie i Boże błogosławieństwo – w pewnej intencji

Piątek, 28.12.2018 r., Święto św. Młodzianków, męczenników
9.00 – Ku czci św. Młodzianków, w intencji Dzieci naszej Parafii – o zdrowie i opiekę, łaski i błogosławieństwo Bożego Dzieciątka

Sobota, 29.12.2018 r., V Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego
7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki
8.00 – za ++ Marię Targiel, Gertrudę i Jana Tabor, Jerzego Niemiec, Stefanię i Augustyna Konieczny, Erwina Michnik, oraz ++ z rodzin : Targiel, Tabor, Konieczny i Michnik

Niedziela, 30.12.2018 r., Święto św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

8.30 – za + Leona Wojszczyk / w ofierze od Parafian /
10.30 – za + Henryka Hanf / w ofierze od rodziny Senczek i Fijoł /
16.00 – Do Dzieciątka Jezus, Świetej Rodziny i Miłosierdzia Bożego – z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo w intencji Pani Jadwigi, z okazji 50 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże dla całej Rodziny 

Poniedziałek, 31.12.2018 r., VII Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego wspomnienie św. Sylwestra, papieża, ostatni dzień Starego Roku
16.30 – W intencji wszystkich Parafian – Msza św. dziękczynno – błagalna 17.30 – Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z okazji zakończenia 2018 roku

Wtorek, 1.01.2019 r., Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK
8.30 – za + Ks. Proboszcza Kanonika Antoniego Kurpasa, w 24 rocznicę śmierci / w ofierze od Parafian /
10.30 – W intencji Wszystkich Parafian – o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku 2019.
15.30 – Uroczyste Nabożeństwo noworoczno – kolędowe