Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Porządek nabożeństw 6.01.2019 r. – 13.01.2019 r.

Niedziela, 6.01.2019 r., Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 8.30 – za + Ludwika Gorol
10.30 – Do Świętej Rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Rodziny Państwa Anieli i Stanisława
11.30 – Orszak Trzech Króli
15.30 – Uroczyste Nieszpory kolędowe
16.00 – Do Bożej Opatrzności i Świętego Anioła Stróża, z podziękowaniem za dar życia i chrztu św., z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie – w intencji Rocznego Dziecka Dawida, oraz o łaski Boże dla Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny

Poniedziałek, 7.01.2019 r.
8.00 – za ++ Anastazję i Pawła Paszek, syna Pawła, oraz ++ rodziców z obu stron

Wtorek, 8.01.2019 r.
8.00 – za + Anielę Sojka, w 30 dzień po śmierci
8.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

Środa, 9.01. 2019 r.
8.00 – za ++ Martę i Augustyna Pluta, rodziców z obu stron, Helenę i Pawła Mazur, dusze w czyśćcu cierpiące, oraz ++ kapłanów i dobrodziejów

Czwartek, 10.01.2019 r.
8.00 – za ++ Annę i Jana Korbel, Helenę Biolik, dwóch mężów; Franciszka i Ludwika, Zofię Jarek, oraz ++ z pokrewieństwa

Piątek, 11.01.2019 r.
8.00 – za ++ Martę i Tomasza Biolik, oraz ++ rodziców z obu stron

Sobota, 12.01.2019 r.
7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św.
8.00 – za ++ Annę i Klemensa Szeliga, córkę i dwóch zięciów, oraz ++ z rodzin Szeliga i Kostka
12.00 – Ślub rzymski – w intencji Nowożeńców: Doroty i Rafała  Niedziela,

13.01.2019 r., Święto Chrztu Pańskiego
8.30 – W intencji wszystkich Parafian z podziękowaniem za łaskę Chrztu św. i prośbą o wierność przyrzeczeniom chrzcielnym; z okazji tegorocznej kolędy – o Boże łaski w Nowym 2019 Roku dla Wszystkich Rodzin naszej Parafii
10.30 – za + Eugeniusza Fijoł / w ofierze od sąsiadów /
16.00 – za + Irenę Naczyńską Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI 6. 01. 2013 r.

W dzisiejszą niedzielę, 6 stycznia – obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. O godz. 15.30 – Uroczyste Nieszpory kolędowe.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Modlimy się dzisiaj w intencji naszych Księży Biskupów – w rocznicę Ich święceń biskupich.

Około godz. 11.30 odbędzie się V CIELMICKI ORSZAK TRZECH KRÓLI. Przejście ulicami: Jedności, Strzelecką, Górną i Targiela – pod kościół. Podczas Orszaku – wystawienie Jasełka. Zapraszam do udziału Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Po południu – tradycyjnie przez naszą parafię przejdą Trzej Królowie – kolędując po naszych domach i rodzinach. O godz. 17.00 – w naszym Kółku Rolniczym – rodzinne kolędowanie przy ognisku zorganizowane przez Bistro „ U Karlika”. Serdecznie wszystkich zapraszam!

W okresie kolędowym Msze św. w tygodniu będą zasadniczo odprawiane rano o godz. 8.00. Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek – o godz. 8.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii.

Na środę, o godz. 9.00 – proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W przyszłą niedzielę, 13 stycznia przeżywać będziemy Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Msze św. w odprawione będą o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia Chrztu świętego. Ze względu na kolędę – nie będzie Nieszporów!

W przyszłą niedzielę, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca – kolekta jako specjalna – przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne, szczególnie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.

W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, od godz. 14.00 – kolęda dodatkowa. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, proszone są o zapisanie się w zakrystii, lub o kontakt telefoniczny.

Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Ziołowej i Małej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w pierwszych miesiącach Nowego 2019 Roku.

Msze św. od Świąt Bożego Narodzenia – w Niedziele i Święta, w naszym kościele – są odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 16.00.