Niedziela Radości

Niedziela Radości

Bardzo serdecznie pragnę podziękować moim Współpracownikom i tym wszystkim Parafianom – tak Dorosłym, Młodzieży i Dzieciom , którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Wizytacji Kanonicznej naszej Parafii przez Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego – zarówno w kościele, na probostwie, w szkole, jak również we wszystkich innych spotkaniach. Dziękuję za wszelką pomoc w zorganizowaniu całej uroczystości i poświęcony czas . Wszystkim Parafianom dziękuję za liczną obecność i wspólną modlitwę. W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej i swoim własnym, dziękuję Ks. Biskupowi Olszowskiemu, za Jego obecność wśród nas, za Jego posługę sakramentalną, głoszone Słowo Boże, wspólną z nami modlitwę i Pasterskie błogosławieństwo. Życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i świata Ducha św. w biskupim posługiwaniu. Ks. Proboszcz

Zdjęcia i filmy z wizytacji kanonicznej

Porządek nabożeństw 31.03.2019 r. – 7.04.2019 r.

Niedziela, 31.03.2019 r., IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA RADOŚCI
8.00 – za + Leona Wojszczyk
10.00 – za + Zdzisława Skrzypek
15.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne
16.00 – za + Małgorzatę Karmański / w ofierze od koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej /

Poniedziałek, 1.04.2019 r.
18.00 – za + Jana Bojdoł

Wtorek, 2.04.2019 r.
17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18.00 – za ++ Alfonsa i Julię Foltyn, czterech synów, trzy synowe, oraz ++ rodziców

Środa, 3.04.2019 r. 
8.00 – za ++ Annę i Ludwika Parysz, Bronisławę i Alojzego Sosna, oraz ++ z rodzin Parysz i Sosna

Czwartek, 4.04.2019 r., I czwartek miesiąca
17.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa o powołania
18.00 – Do Chrystusa Najwyższego Kapłana i Świętej Rodziny z Nazaretu – w intencji wszystkich Rodzin, oraz Młodzieży naszej Parafii – o właściwe rozeznanie życiowego powołania

Piątek, 5.04.2019 r., I piątek miesiąca
8.00 – W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa 8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Krwi Przenajświętszej, adoracja relikwii Krzyża św.,
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.00 – 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
17.15 – okazja do Spowiedzi św.
17.45 – Nabożeństwo do Krzyża Świętego, zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem, adoracja relikwii Krzyża św.,
18.15 – za ++ Alicje i Alojzego Walter, rodziców z obu stron, rodzeństwo : Anielę i Cecylię; oraz ++ Klarę i Jana Malcharek
19.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic

Sobota,6.04.2019 r., I sobota miesiąca
7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św.
8.00 – W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych Niedziela,

7.04.2019 r., V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
8.00 – za ++ Łucję Miczek, rodziców Martę i Augustyna Noras, oraz ++ z rodzin Noras i Wierny
10.00 – Do św. Anioła Stróża z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże łaski, zdrowie, błogosławieństwo i Bożą opiekę – dla Dziecka przyjmującego Sakrament Chrztu św. – Aleksandry Marty Czyżyk, Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny
15.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne
16.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę – w intencji Pani Cecylii, z okazji 85 rocznicy urodzin Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA RADOŚCI 31. 03. 2019 r.

Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela Radości.
Dzisiaj :
– o godz. 15.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,
– o godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – szczególnie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. W przyszłą niedzielę – kolekta na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie – 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Od jutra – od poniedziałku, po zmianie czasu na letni – Msze św. w tygodniu wieczorem będą odprawiane o godz. 18.00.

We wtorek o godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. W I czwartek, 4 kwietnia : – o godz. 17.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych, – o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii. W I piątek, 5 kwietnia : – o godz. 7.40 – okazja do Spowiedzi św. – o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego – o godz. 8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Krwi Przenajświętszej, adoracja relikwii Krzyża św., – o godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego – o godz. 17.15 – okazja do Spowiedzi św. – o godz. 17.45 – Nabożeństwo do Krzyża Świętego, zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem, adoracja relikwii Krzyża św., – o godz. 18.15 – Msza św. szkolna – o godz. 19.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic.

W I piątek nie będzie odwiedzin Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Przedświąteczne odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami św. – Spowiedzią, Komunią św. i Sakramentem Namaszczenia Chorych – będą miały miejsce – w piątek, 12 kwietnia br., od godz. 9.00 i 11.00.

W I sobotę, 6 kwietnia : – od godz. 7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi – o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych

W przyszłą, V Niedzielę Wielkiego Postu, którą obchodzić będziemy jako Niedzielę Krzyża Świętego, rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchód okresu Pasyjnego Wielkiego Postu – czyli czas Męki Pańskiej.

W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. poświęcone zostaną nasze domowe krzyże przyniesione do kościoła. Proszę też o przyozdobienie na ten czas pasyjny naszych przydrożnych krzyży i kaplic.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego”. i „ Małego Gościa Niedzielnego”. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny. Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła w poniedziałek – o godz. 18.15 i w sobotę – o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste /.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku. Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych, których rezerwacja już upłynęła.

Parafialny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, połączony z Nauką Przedślubną – odbędzie się w naszym kościele, w sobotę przed Niedzielą Palmową – 13 kwietnia br., o godz. 16.00.

WIELKI POST w naszym kościele : – we wszystkie piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 – Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończyć – Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

Piątek – 5 kwietnia 2019 r., godz. 19.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic Początek – w kościele, zakończenie na Osiedlu „Ogrodnik” Serdecznie zapraszam do udziału ! Ks. Proboszcz WOLNE INTENCJE MSZALNE : Kwiecień 2019 r. : 12. piątek, godz. 18.00 14. niedziela, godz. 16.00 17. środa, godz. 8.00 21. niedziela, godz. 8.00 – Wielkanoc 22. poniedziałek, godz. 16.00 – Poniedziałek Wielk.