Cugym w przeszłość

Cugym w przeszłość

Zatraćcie się w ślonskim regionalizmie! Poznajcie Cugym w przeszłość – trzy młode dziewczyny, które zakochane od pierwszego wejrzenia w Śląsku, walczą o jego popularyzację.

Cugym w przeszłość (pl. pociągiem w przeszłość) to akcja mająca na celu szerzyć wśród Polaków i Polek piękno Śląska. Uświadamiamy o Śląskości, o kulturze i historii Ślązaków, a przede wszystkim uczymy śląskiego. Na co dzień nasza inicjatywa opiera się na aktywności w mediach społecznościowych. Znajdziecie nas na Instagramie, Facebooku i TikToku (linki poniżej).

Jest to druga edycja akcji, która w tym roku działa od stycznia do kwietnia. W tym okresie publikujemy dla Was tematyczne materiały, które wzbogacą Waszą wiedzę o najróżniejsze śląskie ciekawostki. W ubiegłym roku ukazał się także nasz podcast na Spotify, do którego odsłuchania bardzo Was zapraszamy! W każdym z 8 odcinków przeprowadziłyśmy rozmowy z osobami silnie związanymi ze Śląskiem. Podczas pierwszej edycji akcji udało nam się dotrzeć aż do 121 tysięcy odbiorców. Wspierali nas m.in.: Drukorz, Śląska Opinia, Związek Górnośląski, Cupsell, Radio Silesia, PGA AGRO czy gazeta „Nasze Katowice”.

W tej edycji idziemy krok dalej i prócz działania w mediach społecznościowych, wydajemy także ilustrowany słownik, wspomagający naukę języka śląskiego. Jest on kierowany głównie do młodszej grupy odbiorców ze względu na przyjazną formę graficzną. Jednak zachęcamy również starszych, by sięgnęli do publikacji, która już niedługo ujrzy światło dzienne.

W przeszłość Ślōnskŏ odmęty weznie Was nasz cug zaklynty!

Odwiedźcie nas i zostańcie z nami na dłużej:

podzimki, radiski, markew – Cugym w przeszłość!
https://www.facebook.com/photo/?fbid=214567907772654&set=pcb.214567967772648