I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU (2. 12. 2018)

Dzisiaj – w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Ze względu na kolędę, nie będzie dziś Nieszporów. O godz. 16.00 – popołudniowa Msza św.

Dziś rozpoczynamy Tegoroczne Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin – Kolędę. Dzisiaj kolęda, od godz. 14.00 – przy ul. Cielmickiej blok nr 49. Kolejne kolędy – w środę, sobotę i niedzielę. Szczegółowy plan Kolędy.

Początek Odwiedzin Duszpasterskich w soboty i niedziele – od godz. 14.00, a w ciągu tygodnia od godz. 14.30. Kolęda rozpoczynać się będzie w tym roku od niższych numerów mieszkań i domów, do numerów wyższych. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na dalsze inwestycje i remonty w naszej parafii i kościele.

Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielą – jako specjalna – przeznaczone są na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Adwent niech będzie dla Wszystkich wierzących radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa; czasem modlitwy i czuwania, czasem nawrócenia i przemiany życia; czasem wspólnej modlitwy rodzinnej i uczestnictwa we Mszy św. roratniej!

Msze św. Roratnie będą odprawiane w tym tygodniu w naszym kościele – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30  Wszystkich Parafian zachęcam do udziału, a szczególnie Dzieci i Młodzież.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św., a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek – 4 grudnia – obchodzić będziemy Uroczystość św. Barbary, Patronki Górników. O godz. 9.00 – Msza św. w intencji Wszystkich Górników naszej Parafii. Zapraszam górników, emerytów i rencistów górniczych, byłych górników, i wszystkie osoby związane z górnictwem oraz Ich Rodziny, a także Imienniczki św. Barbary i wszystkich, którym patronuje św. Barbara.

O godz. 17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii.
O godz. 17.30 – Msza św. roratnia.

Na środę, na godz. 9.00 – proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca grudnia.

Z racji rozpoczętego czasu Adwentu, zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestniczenia w te dni Eucharystyczne we Mszy św., w Nabożeństwach i przystąpienia do Spowiedzi i Komunii św.

W I czwartek, 6 grudnia – obchodzić będziemy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa:
– o godz. 16.30 – Spowiedź św. Dzieci i Młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum.
– o godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla dorosłych i starszej młodzieży
– o godz. 17.30 – Msza św. roratnia w intencji Młodzieży i wszystkich Rodzin naszej Parafii.

W I piątek 7 grudnia – obchodzić będziemy wspomnienie św. Ambrożego, biskupa:
– o godz. 7.40 – okazja do Spowiedzi św.
– o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego
– o godz. 8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
– o godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
– o godz. 17.30 – Msza św. roratnia.

Odwiedziny Chorych i Starszych Parafian – przed świętami – w czwartek, 20 grudnia i w piątek, 21 grudnia br., od godz. 9.00.

Nie będzie odwiedzin chorych po domach w I piątek grudnia 2018 r., i I piątek stycznia 2019 roku!

W sobotę, 8 grudnia – obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Msze św. będą odprawione o godz. 8.00 i 10.00.
Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tym dniu we Mszy św.
Msza św. o godz. 8.00 – zostanie odprawiona w intencji Dzieci Maryi naszej Parafii. Podczas Mszy św. Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia, a kandydatki zostaną włączone do Ich grona. Spotkanie Dzieci Maryi i Ich Rodziców – odbędzie się – jako opłatkowe – w grudniu br.

Msza św. o godz. 10.00 – zostanie odprawiona w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i wszystkich Seniorów naszej Parafii – w ofierze od Rady Osiedla
Po Mszy św. – w szkole – spotkanie adwentowo – bożonarodzeniowe przygotowane przez Radę Osiedla, oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły dla wszystkich Seniorów.

Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące. W przyszłą niedzielę – w II Niedzielę Adwentu – modlić się będziemy za Misje prowadzone przez Kościół w krajach Europy wschodniej. Przed kościołem, przeprowadzona zostanie doroczna zbiórka ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Ze względu na kolędę – w przyszłą niedzielę nie będzie Nieszporów.

W sobotę, 15 grudnia br. – na naszym placu kościelnym odbędzie się doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Początek o godz. 16.00.

Dziękuję mieszkańcom ul. Ks. Szojdy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła – w poniedziałek i piątek o godz. 18.45 – proszę mieszkańców ul. Jankowickiej i Strzeleckiej.

Dziękuję za przygotowanie wieńców adwentowych, oraz dekoracji i wystroju adwentowo – roratniego w kościele.

Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2019 rok. Są wolne intencje mszalne w miesiącu styczniu.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” , „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”. Możemy też nabyć lampiony adwentowa dla dzieci, kartki świąteczne, kalendarze na rok 2019, czasopisma i książki, oraz opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.

Msze św. od Świąt Bożego Narodzenia – w Niedziele i Święta, w naszym kościele – będą odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 16.00.


Porządek Nabożeństwa 2.12.2018 r. – 9.12.2018 r.

NOWY ROK LITURGICZNY

Niedziela, 2. 12. 2018 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

8.00 – za ++ Krystynę Rzepka i córkę Lucynę

10.00 – za ++ Jana i Martę Gorol, Pawła i Zofię Tomala, oraz dusze w czyśćcu cierpiące

16.00 – Do Opatrzności Bożej i Św. Anioła Stróża o łaski Boże i zdrowie dla Dziecka przyjmującego Chrzest św. : Mateusza, Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny

Poniedziałek, 3.12.2018 r., wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

17.30 – RORATY : za + Alojzego Walter, w 30 dzień po śmierci

Wtorek, 4.12.2018 r., Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – Barbórka

9.00 – Ku czci św. Barbary w intencji Górników naszej Parafii, emerytów i rencistów górniczych, byłych Górników i wszystkich związanych z górnictwem, oraz ich Rodzin , oraz za Imienniczki św. Barbary – o opiekę Bożą , zdrowie i błogosławieństwo, oraz potrzebne łaski dla Wszystkich

17.00 – Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii

17.30 – RORATY : za + Adolfa Miczek, w 30 dzień po śmierci, oraz + żonę Małgorzatę

Środa, 5.12.2018 r.

8.00 – za + Benedykta Sornek – z okazji rocznicy urodzin

Czwartek, 6.12.2018 r., wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; I czwartek miesiąca

17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św.

17.30 – RORATY : Do Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji wszystkich Rodzin naszej Parafii, oraz Młodzieży – o właściwe rozeznanie życiowego powołania

Piątek, 7.12.2018 r., wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; I piątek miesiąca

8.00 – W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św.

17.30 – RORATY : za ++ Karola i Anastazję Gondzik, synową i zięcia, ++ z rodzin Gondzik i Biolik, oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota, 8.12.2018 r., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.00 – Ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – w intencji Dzieci Maryi naszej Parafii

10.00 – Ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – w intencji wszystkich Seniorów naszej Parafii / w ofierze od Rady Osiedla /

Niedziela, 9.12.2018 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

7.15 – Różaniec święty

8.00 – Do Bożej Opatrzności w intencji Papieża Franciszka, emeryta – papieża Benedykta XVI, za powołanych do służby Bożej, Duszpasterzy, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, Radio Maryja, Telewizję Trwam i Rodzinę Radia Maryja

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej i św. Ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Państwa Bernadety i Antoniego, oraz Ich Syna Michała

16.00 – Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Fatimskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę, błogosławieństwo, oraz dary i światło Ducha św. w całym dorosłym życiu – w intencji Oliwii z okazji 18 rocznicy urodzin, oraz o Boże łaski dla całej Rodziny


Cielmicki Charytatywny Jarmark Świąteczny

Sobota, 15 grudnia 2018 r.

Początek – godzina 16.00

Plac kościelny przy parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w Tychach – Cielmicach, ul. Targiela 145

· Godz. 16.30 – przybycie św. Mikołaja wraz z Aniołami

· Godz. 17.00 – 18.00 – spotkanie Dzieci ze św. Mikołajem /św. Mikołaj wręczał będzie podarunki przygotowane przez Rodziców/

· liczne atrakcje na 15 stoiskach

· pamiątki, zabawki, ozdoby świąteczne, dewocjonalia, świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne

· napoje, słodycze, przekąski, ciasta, ciepłe posiłki, swojskie wyroby: szynki, kiełbasa, krupnioki, żymloki, salceson, pasztetowa, smalec

· niepowtarzalna atmosfera

Organizatorzy:

Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach – Cielmicach, przy współpracy z Radą Osiedla Cielmice i Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tychach.

Serdecznie zapraszamy !