Święto Świętej Rodziny

Święto Świętej Rodziny

Wszystkim Parafianom i Gościom, z okazji Nowego 2019 Roku, życzę Bożej opieki, błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Niech Nowonarodzony Boży Syn uzdalnia nas Swoją łaską, abyśmy w mocy Ducha Świętego dążyli do osobistej świętości, a budując jedność z Innymi, przyczyniali się do budowania wspólnego Dobra! Najserdeczniejsze życzenia Noworoczne przekazuję Osobom Chorym i Starszym!

Ks. Proboszcz Piotr Wojszczyk

Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30. 12. 2018 r.

Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się w intencji Małżeństw i Rodzin naszej Parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. Ze względu na kolędę – nie będzie dziś nieszporów.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary!

Jutro, w poniedziałek, 31 grudnia – w VII Dzień Oktawy Bożego Narodzenia, w ostatni dzień Starego Roku, we wspomnienie św. Sylwestra, papieża:
– o godz. 16.30 – Msza św. dziękczynna,
– o godz. 17.30 – Nabożeństwo dziękczynno – błagalne przed Najświętszym Sakramentem.
Kolekta w Sylwestrowy wieczór – przeznaczona będzie na renowację sztandaru Dzieci Maryi.

We wtorek – 1 stycznia – w pierwszy dzień Nowego 2019 Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. Jest to Święto nakazane, kiedy jako wierzący mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msza św. o godz. 8.30 – zostanie odprawiona za + Ks. Proboszcza Kanonika Antoniego Kurpasa, w 24 rocznicę śmierci – w ofierze od Parafian. Msza św. o godz. 10.30 – zostanie odprawiona w intencji całej naszej Parafii – o Boże błogosławieństwo w Nowym 2019 Roku. Wraz z całym Kościołem, modlić się będziemy o pokój na świecie. O godz. 15.30 – Uroczyste Nabożeństwo kolędowo – noworoczne.
Kolekta tego dnia – przeznaczona będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Od środy – dalszy ciąg odwiedzin kolędowych. W okresie kolędowym Msze św. w tygodniu będą zasadniczo odprawiane rano o godz. 8.00.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia.
W I czwartek, 3 stycznia : – o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Rodzin naszej Parafii i naszej Młodzieży- o łaski Boże w całym Nowym 2019 Roku – o godz. 8.30 – Nabożeństwo Sakramentalne.
W I piątek, 4 stycznia : – o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego – o godz. 8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz.17.30 – Msza św. szkolna.
W I sobotę, 5 stycznia : – o godz. 7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej, – o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

W przyszłą niedzielę – 6 stycznia – obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto nakazane, kiedy mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.! Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. O godz. 15.30 – Uroczyste Nieszpory kolędowe. W tym dniu – kolekta na misje. W tym dniu modlić się będziemy w intencji naszych Księży Biskupów – w rocznicę Ich święceń biskupich.
Około godz. 11.30 odbędzie się V CIELMICKI ORSZAK TRZECH KRÓLI. Przejście ulicami: Jedności, Strzelecką, Górną i Targiela – pod kościół. Podczas Orszaku – wystawienie Jasełka. Zapraszam do udziału Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Po południu – tradycyjnie przez naszą parafię przejdą Trzej Królowie – kolędując po naszych domach i rodzinach. O godz. 17.00 – w naszym Kółku Rolniczym – rodzinne kolędowanie przy ognisku zorganizowane przez Bistro „ U Karlika”. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie kościoła – w sobotę , o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, i „Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w pierwszych miesiącach Nowego 2019 Roku. Msze św. od Świąt Bożego Narodzenia – w Niedziele i Święta, w naszym kościele – są odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 16.00.

WOLNE INTENCJE MSZALNE : Styczeń 2019 r. : 1. wtorek, godz. 16.00 – Nowy Rok 2. środa, godz. 8.00 13. niedziela, godz. 8.00 13. niedziela, godz. 16.00 23. środa, godz. 8.00 30. środa, godz. 8.00

Porządek nabożeństw 30.12.2018 r. – 6.01.2019 r.

Niedziela, 30.12.2018 r., Święto św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

8.30 – za + Leona Wojszczyk / w ofierze od Parafian /
10.30 – za + Henryka Hanf / w ofierze od rodziny Senczek i Fijoł /
16.00 – Do Dzieciątka Jezus, Świetej Rodziny i Miłosierdzia Bożego – z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo w intencji Pani Jadwigi, z okazji 50 rocznicy urodzin, oraz o łaski Boże dla całej Rodziny

Poniedziałek, 31.12.2018 r., VII Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego wspomnienie św. Sylwestra, papieża, ostatni dzień Starego Roku

16.30 – W intencji wszystkich Parafian – Msza św. dziękczynno – błagalna 17.30 – Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z okazji zakończenia 2018 roku

Wtorek, 1.01.2019 r., Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK

8.30 – za + Ks. Proboszcza Kanonika Antoniego Kurpasa, w 24 rocznicę śmierci / w ofierze od Parafian /
10.30 – W intencji Wszystkich Parafian – o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku 2019.
15.30 – Uroczyste Nabożeństwo noworoczno – kolędowe
16.00 – Do Bożej Opatrzności i Świętego Anioła Stróża, z podziękowaniem za dar życia i chrztu św., z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie – w intencji Rocznego Dziecka Eryka, oraz o łaski Boże dla Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny

Środa, 2.01. 2019 r., wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupa

8.00 – za + Józefa Germanek, w rocznicę urodzin

Czwartek, 3.01.2019 r., I czwartek miesiąca; wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

8.00 – Do Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji wszystkich Rodzin naszej Parafii, oraz Młodzieży – o właściwe rozeznanie życiowego powołania
8.30 – Nabożeństwo Sakramentalne

Piątek, 4.01. 2019 r., I piątek miesiąca

8.00 – W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa
8.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
17.30 – za + Gabrielę Laskowską, oraz ++ rodziców i rodzeństwo

Sobota, 5.01.2019 r., I sobota miesiąca

7.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, Spowiedź św., i modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej
8.00 – W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych naszej Parafii

Niedziela, 6.01.2019 r., Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

8.30 – za + Ludwika Gorol
10.30 – Do Świętej Rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Bożą opiekę i błogosławieństwo – w intencji Rodziny Państwa Anieli i Stanisława,
11.30 – Orszak Trzech Króli
15.30 – Uroczyste Nieszpory kolędowe
16.00 – Do Świętego Anioła Stróża., Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Patronów, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i Bożą opiekę – w intencji Rocznego Dziecka Dawida, oraz o łaski Boże dla Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny